Grįžti į pagrindinį puslapį

Netikėtos finansinės bėdos: kaip gali pagelbėti greitasis kreditas

Kredito istorija – tai informacija apie konkretaus asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą per 10 metų. Kredito istoriją sudaro finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos. Atsižvelgiant į Jūsų istoriją, vertinama Jūsų mokumo rizika. Tai reiškia, kad banke patikrinus Jūsų kreditingumą tampa aišku, ar Jūs atitinkate sąlygas, kurias apibrėžia paskolos sutartis. Jeigu tikimybė grąžinti paskolą neatitinka Jūsų gaunamų pajamų ir laikotarpio santykio, paskolos negaunate. Dar visai neseniai bloga kredito istorija ir galimybė gauti paskolą buvo neįmanomas derinys.

Vis dėlto galimybė gauti finansinę paramą internetu pakeitė šią situaciją. Dabar paskola nesiejama vien su banku. Greitos paskolos ir greitųjų kreditų sistema tapo alternatyviu pasirinkimu, kuris, naudojantis internetu arba telefonu, leidžia gauti reikiamų pinigų čia ir dabar. Ne visada viską įmanoma numatyti. Greitai pasiskolinti gali prireikti dėl netikėtos ligos, t. y. jai gydyti, siekiant greičiau įsikraustyti į savo pirmąjį butą ar norint sumokėti už studijas įstojus. Atsiradus naujam pinigų skolinimosi būdui žmonėms aktualu žinoti, kaip kredito istorija susijusi su galimybe pasinaudoti greituoju kreditu.

Greitoji paskola orientuota į tuos, kurie turi blogą kredito istoriją, todėl jiems siūlomos paprastesnės sąlygos greitai gauti pinigų. Tačiau tokios aplinkybės lemia grąžinamos sumos palūkanų dydį ir trumpesnį grąžinimo terminą. Reikia pabrėžti, kad Jūsų kredito istorija lemia, kokio dydžio paskolą galėsite gauti ir kokios palūkanos Jums bus nustatytos, todėl pravartu žinoti savo finansinio mokumo istoriją.

Pagrindinę informaciją apie savo kreditingumą galite rasti užsiregistravę „Creditinfo“ puslapyje. Tai kreditų biuras, kuris kaupia informaciją apie visus Lietuvos gyventojų finansinius įsipareigojimus, taigi Jūsų kredito istorija negali būti paslėpta, tačiau Jūs patys galite ją sekti ir tinkamai tvarkyti. „Creditinfo“ sistema sukurta savarankiškai savo kredito istorijos stebėsenai. Tai naudinga, nes didėja Jūsų galimybė pasirašyti paskolos sutartis su mažesnėmis palūkanomis ir apskritai jas gauti. Dar viena priežastis, skatinanti domėtis savo mokumu, – duomenys apie Jūsų vykdomus ir vykdytus finansinius įsipareigojimus kaupiami 10 metų, vadinasi, nors vėliau padengsite mokėjimą, buvusios skolos įrašas bus matomas ateinantį dešimtmetį. Taigi klysta tie, kurie mano, kad neapmokėta telefono sąskaita neturės įtakos po keleto metų norint pasiimti didelę paskolą – tai rodo Jūsų patikimumą ir atskaitingumą. Dėl šios priežasties greitos paskolos tampa išeitimi apmokėti mažas sąskaitas – kai turimų pinigų nepakanka, tačiau žinote, kad jų greitai gausite.

Galima teigti, kad tarp kredito istorijos, greitosios paskolos ir paskolos sutarties yra nematoma sąsaja. Tai tarsi grandininę reakciją sukeliantis reiškinys: greitos paskolos tampa staigiu sprendimu tiek turintiems blogą kredito istoriją, tiek norintiems išlaikyti teigiamą kredito istorijos reitingą.

Naujausi įrašai