Grįžti į pagrindinį puslapį

Įpročiai, padėsiantys turėti teigiamą kredito istoriją

Norint imti paskolą ar greitąjį kreditą, svarbiausia – Jūsų asmeninė kredito istorija. Niekada negirdėjote šio termino? Kredito istoriją sudaro kredito reitingas, finansiniai įsipareigojimai, nepadengti įsiskolinimai, mokėjimų istorijos, domėjimasis Jūsų duomenimis ir verslo sąsajos. Trumpai tariant, tai Jūsų finanasinio sąmoningumo ir atskaitomybės išdava. Kiekvienas pilnametystės sulaukęs Lietuvos pilietis pradeda kaupti savo kredito istoriją, ir jos įrašai saugomi dešimt metų, todėl ištrinti ar kitaip pašalinti jų neįmanoma.

Neigiama kredito istorija

Jei svarstote, kodėl Jums turėtų rūpėti Jūsų kredito istorija, atkreipkite dėmesį į keletą reikšmingų aspektų. Kreditingumas ypač glaudžiai susijęs su Jūsų ateitimi, nes norėdami gauti, pavyzdžiui, būsto paskolą, pirmiausia būsite įvertinti pagal savo mokumo istoriją. Turėkite omenyje, kad į Jūsų kredito istoriją įeina ir Jūsų paimti greitieji kreditai internetu, mokumas už telekomunikacijų paslaugas, elektrą ir kitas buitines paslaugas. Nereikia nerimauti, jei grąžinti greitąjį kreditą ar sumokėti už paslaugas pavėlavote keletą dienų. Paprastai neigiama kredito istorija krinta, kai įsiskolinimus vėluojate apmokėti nuo 30 iki 60 dienų. Tai reiškia, kad per mėnesį grąžinę savo įsiskolinimus neigiamo įrašo savo kredito istorijoje neturėsite. Vis dėlto visi finansiniai įsipareigojimai vertinami be jokių išlygų, todėl pavėlavę apmokėti turimas skolas 90 dienų būsite pripažintas nesugebančiu vykdyti savo finansinių įsipareigojimų.

Vyras be pinigų

Nors ir neturės didelės įtakos Jums suteikiant paskolą, teigiama kredito istorija svarbi, nes gali lemti kitas svarbias privilegijas: mažesnes palūkanos ar mažesnę pradinę įmoką, lankstesnį paskolos grąžinimo terminą – yra keletas pavyzdžių, kaip Jums gali pasitarnauti atsakingas skolinimasis ir geras mokumas.

Teigiama kredito istorija

Norint išlaikyti teigiamą kreditingumą, reikia laikytis keleto paprastų įpročių. Bent kartą per metus naudinga pasitikrinti savo kredito istoriją. Tai nemokamai galite padaryti užsukę į Creditinfo.lt tinklalapį. Jame, prisijungę per savo elektroninį banką, galėsite matyti savo kreditus ir ataskaitą, koks buvo Jūsų mokumas. Be to, žinodami savo kredito istorijos duomenis galėsite patvirtinti, kad visi duomenys teisingi, nes net ir čia kartais įsivelia klaidų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad per dažnai imami greitieji kreditai internetu paskolos teikėjui gali sukelti įtarimų, kad nesugebate tinkamai planuoti savo biudžeto, todėl blogas jo paskirstymas verčia nuolat naudotis greitosiomis paskolomis. Dar vienas svarbus faktorius norint suformuoti teisingus finansinius įpročius – prioritetų sudarymas. Pirmiausia pasirūpinkite savo įsipareigojimais ir grąžinkite kreditus, nes vėluojant tai padaryti situacija bus užfiksuota Jūsų kredito istorijoje. Tik tada, kai grąžinsite skolas, biudžetą skirstykite kitoms asmeninėms reikmėms. Ne mažiau svarbu domėtis ir VMI bei „Sodros“ informacija: nepadengus turimų finansinių įsiskolinimų Jūs automatiškai atsiduriate viešajame valstybės skolininkų sąraše. Kredito istorija – tai tarsi Jūsų patvirtinimas, kad esate atsakingas ir mokus žmogus, todėl net paprastas sąrašas, kuriame išdėstysite visus savo finansinius įsipareigojimus, gali padėti tinkamai paskirstyti biudžetą.

Mergina su daug pinigų

Pradėkite rūpintis savo kreditingumu ir mokumu, vykdykite atsakingo skolinimosi programą tam, kad ateityje prireikus paskolos ji netaptų nepasiekiama. Tapkite finansiškai sąmoningu piliečiu.

Daugiau skaityti galite Vivus Finance.

Naujausi įrašai