Grįžti į pagrindinį puslapį

Skirtumas tarp automobilio lizingo ir ilgalaikės nuomos

Ką tik gavote vairuotojo pažymėjimą ir dairotės naujo automobilio? Ilgai naudojatės savo senąja transporto priemone ir Jus jau išvargino nesibaigiančios kelionės į autoservisą? Jau kuris laikas gailite savo mašinos kelionėms į darbą ir svarstote, kad joms reikėtų įsigyti kiek paprastesnį variantą? Nesvarbu kiek priežasčių atsiranda įsigyti naujam automobiliui, visos jos vienodai svarios. Ne ką mažiau svarbu aptarti skirtingus automobilio įsigijimo būdus, kad galėtumėte išsirinkti priimtiniausią Jūsų finansinei situacijai.

Kas yra automobilio lizingas?

Paprastai kalbant, tai Jūsų, kaip kliento ir lizingo bendrovės susitarimas, kuriuo įsipareigojate mokėti atitinkamą pinigų sumą dalimis, kol naudositės automobiliu. Apibrėžtas laikotarpis gali būti keleri metai. Kai nustatytas laikotarpis baigiasi, lizingo gavėjas turi kelias galimybes - grąžinti transporto priemonę lizingo davėjui, pratęsti lizingo sutartį naujam terminui arba įsigyti mašiną už nustatytą likutinės vertės mokestį. Lizingo sutartis įprastai sudaroma ne ilgesniam, nei 84 mėnesių terminui.

Kas yra lizingas su likutine verte?

Tai yra lizingo rūšis, kai po lizingo sutarties likusią transporto priemonės kainą pirkėjas padengia su paskutine įmoka. Likusi išmokėti pinigų suma gali būti mokama dalimis, o jei nėra galimybės to padaryti, transporto priemonę gali įsigyti trečioji šalis, kitaip vadinama atpirkėju. Likutinė vertė yra laikoma būsima automobilio kaina pasibaigus lizingo sutarčiai.

Jei rimtai svarstote mašiną įsigyti naudojantis lizingo paslauga, verta peržvelgti pagrindinius su tuo susijusius privalumus ir trūkumus. Vienas didžiausių privalumų, kodėl verta rinktis šią paslaugą - mokėjimas dalimis. Naują transporto priemonę įsigyti iškarto už jos nustatytą vertę gali ne daugelis. Taip pat su sudaryta lizingo sutartimi gaunate papildomas naudas, kaip garantinis taisymas. Kita vertus, turto savininkas yra bendrovė, o ne Jūs tol, kol pilnai neatlikti visi sutartyje numatyti mokėjimai. Remonto darbai nebus galimi neautorizuotuose servisuose, beveik visais atvejais yra privalomas KASKO draudimas. Glaustai kalbant, renkantis lizingo paslaugą, yra suteikiama teisė naudotis svetimu turtu, kuris gali būti atimtas, jei laiku neatliksite mėnesinių mokėjimų ar nesilaikysite specialių nustatytų eksplotavimo sąlygų.

Kas yra automobilio ilgalaikės nuomos paslauga?

Ši paslauga Jums puikiai tiks, jei dar nesate tvirtai apsisprendęs, ar norite tapti automobilio savininku ir jis Jums yra reikalingas tik trumpesniam laikotarpiui. Pasibaigus nuomos sutarčiai, Jūs netapsite turto savininku kaip lizingo atveju. Nepaisant to, pasibaigus nuomos sutarčiai, paslaugos teikėjas gali sudaryti sąlygas naudotą turtą įsigyti už nustatytą kainą. Į nuomos paslaugas įeina ir techninis aptarnavimas, o esant nusidėvėjimui gali būti sudaroma kita nuomos sutartis. Žinoma, visa tai priklauso nuo paslaugos teikėjo taikomų sąlygų. Nuomos sutarties terminas dažniausiai taikomas iki 60 mėnesių. Transporto priemonės ilgalaikės nuomos sutartis gali būti patogus variantas juridiniams asmenims, nes lengviau galima planuoti pinigų srautus ilgesniam laikotarpiui, taip pat nuomos apskaita kur kas tampa paprastesnė. Visgi, jei mašinos pirkimas tiek lizingu, tiek ilgalaikės nuomos pagrindu neatitinka Jūsų poreikių, visada galite pasinaudoti vartojimo paskola automobiliui. Imant paskolą automobiliui apribojimų kur kas mažiau: skolinimosi suma gali būti ir keli šimtai eurų, ji nepriklauso nuo automobilio vertės – gali būti mažesnė arba didesnė. Taip pat nereikalingas pradinis įnašas, transporto priemonė nėra įkeičiama kreditoriui. Nėra nustatytų specialių reikalavimų transporto priemonės būklei ar amžiui. Jei sudomino tokio pobūdžio finansavimo galimybė, rekomenduojame pasinaudoti Vivus Finance paskola automobiliui iki 15000 € su norimu terminu iki 7 metų.

Naujausi įrašai