Paskolos skaičiuoklė

Paskolos skaičiuoklė – tai puikus įrankis, kuris padės susipažinti su pagrindine savo pasirinktos vartojimo paskolos informacija. Daugeliui žmonių dažniau ar rečiau tenka pasinaudoti kreditus teikiančių bendrovių paslaugomis. Jei jomis naudojasi ne visi – tai kone kiekvienas yra bent kartą apsilankęs internetiniame puslapyje, kartais tiesiog vedami smalsumo. Pirmasis dalykas, kurį pamato apsilankiusysis – tai būtent paskolos skaičiuoklė, kurią pasitelkus, paskolos apskaičiavimas tampa kur kas lengvesnis.

Kaip naudotis vartojamosios paskolos skaičiuokle?

Priklausomai nuo puslapio, naudojantis skaičiuoklėje esančia slankiojančia juosta – jūs galite patogiai pasirinkti pageidaujamą paskolos sumą bei preliminariai matyti mėnesio įmokos dydį. Ne visų paskolos davėjų skaičiuoklėse pateikiama pilna informacija, nes tikslus paskolos pasiūlymas gaunamas įvertinus kliento mokumą. Dėl šios priežasties, dažnu atveju, skaičiuoklėje bus matomas tik preliminarus pasiūlymas.

Paskolos apskaičiavimas pasitelkiant skaičiuoklę

Pagrindinis privalumas, kurį suteikia paskolos skaičiuoklė – tai galimybė sužinoti, kokio dydžio įmoką klientui reikės mokėti kiekvieną mėnesį, pasirinkus norimą paskolos sumą. Taip pat, naudojantis ja, galima kur kas lengviau pasirinkti tinkamiausią paskolos variantą.

Svarbu susipažinti su standartine informacija apie vartojimo kreditą

Vartojamosios paskolos skaičiuoklėje galite susipažinti ir su standartine informacija. Čia yra pateikiama itin daug svarbios informacijos, kuri yra susijusi su jūsų būsima paskola:

 • Bendra vartojimo kredito kaina (metinė palūkanų norma ir administracinis mokestis, kurie yra išreiškiami procentais).
 • Nurodomas vėlavimo palūkanų dydis, kuris būtų paskaičiuojamas už kiekvieną vėlavimo dieną. Taip pat nurodomas terminas, kiek, pagal įstatymą ilgiausiai vėlavimo palūkanos gali būti skaičiuojamos.
 • Informacija apie galimybę atsisakyti vartojimo kredito sutarties (kokiomis sąlygomis galima tai padaryti, per kokį terminą mokėjimą reikėtų atlikti bei kokiais būdais galima pasitikslinti mokėtiną sumą).
 • Informacija apie išankstinio grąžinimo galimybę (kokius veiksmus vartotojas turi atlikti, norėdamas grąžini visą paskolos sumą bet kuriuo metu, ankščiau termino).
 • Taip pat pateikiama informacija apie kliento kreditingumo vertinimo tvarką.

Kokią dar informaciją jums gali suteikti vartojamosios paskolos skaičiuoklė?

Pagrindinė informacija, kuri matoma paskolos skaičiuoklėje – tai mėnesio įmoka. Standartinėje informacijoje arba preliminarioje sutartyje galite sužinoti kokia bus bendra mokėtina suma, nurodomi papildomi mokesčiai, kurie yra susiję su paskolos išdavimu, tokie kaip palūkanos, administracinis mokestis, paskolos sudarymo mokestis, jei toks yra. Tai yra informacija, į kurią dėmesį turi atkreipti ir išnagrinėti kiekvienas vartotojas, prieš prisiimdamas bet kokį finansinį įsipareigojimą.

Paskolos skaičiuoklėje bei susijusiuose dokumentuose galite rasti ir kur kas daugiau informacijos, kuri jums yra aktuali ir kurią išsinagrinėjus, vėliau išvengtumėte galimų nemalonių netikėtumų. Neretai vartotojai daug dėmesio vartojimo kredito skaičiuoklei neteikia ir dėl to, kad ten pateikiamos ne kasdien sutinkamos ir ne visiems taip paprastai suprantamos sąvokos bei trumpiniai. Todėl dažnas klientas tiesiog pasirenka norimą pinigų sumą, pasižiūri kokio dydžio įmokas vėliau reikės mokėti ir pildo paraišką. Panagrinėjus sąvokas bei tuo, ką jos nurodo, detaliau – būtų galima gauti itin naudingos informacijos, todėl svarbu susipažinti su dažniausiai sutinkamais trumpiniais.

Ką reiškia sąvokos, randamos vartojimo kredito skaičiuoklėje:

 • MPN – šiuo trumpiniu yra įvardijama metinė palūkanų norma, kuri nurodo kiek procentų palūkanų bus sumokama nuo pasirinktos vartojimo paskolos sumos per metus.
 • BVKKMN - šis trumpinys nurodo bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Tai sąvoka, kuri nurodo visų su vartojimo paskolą susijusių išlaidų bendrą sumą, išreiškiamą procentais. Į BVKKMN įskaičiuojama:
 • Paskolos suma
 • Palūkanos.
 • Administracinis mokestis.
 • Sutarties sudarymo mokestis.

Ši sąvoka gali pasirodyti itin panaši į metinę palūkanų normą, tačiau skirtumas tas, kad metinė palūkanų norma nurodo tik tai, kiek palūkanų sumokėsite už naudojimąsi vartojimo paskola, o į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą yra įtraukiamos ne tik mokamos palūkanos, bet ir visi kiti aukščiau nurodyti su vartojimo paskola susiję mokesčiai.

 • BVKGMS – į šią paskolos skaičiuoklėje esančią skiltį atkreipti dėmesį taip pat labai svarbu, nes šiuo trumpiniu nurodoma bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma – tai reiškia, kad būtent šioje skiltyje yra pateikiama visa suma, kurią jums teks grąžinti pasiskolinus. Čia nurodoma visa mokėtina suma, įskaičiuojant ne tik pačią paimtą vartojimo paskolą, bet ir palūkanas, administracinį mokestį, sutarties sudarymo mokestį, jei toks yra – visa tai, ką jums reikės išmokėti per numatytą kredito laikotarpį.
Standartinės Bendros Vartojimo Kredito Kainos Metinės Normos (BVKKMN) skaičiavimo pavyzdys: Bendra vartojimo kredito suma – 3000€, 33 mėn. terminui, bendra kredito gavėjo mokama suma – 4991,58€, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) – 48,2%, metinė palūkanų norma – 40%, mėnesinė įmoka – 151,26€, administravimo mokestis – 0%.