Atsakingas skolinimasis

Nebankinė paskola yra patogi finansinė paslauga šių dienų vartotojui. Šios paslaugos yra suteikiamos greitai ir paprastai, tačiau paskolą reikia imti apgalvotai ir atsakingai. Atsakingas skolinimasis – vienas iš kertinių aspektų, kurių turėtų laikytis asmuo, norintis gauti tiek paskolą, tiek greitąjį kreditą.

Kada verta imti paskolą iš Vivus Finance?

Jei iki algos liko vos kelios dienos, tačiau atsirado itin skubių ir nenumatytų išlaidų – Vivus Finance paskola puiki išeitis. Suteikti pinigai pervedama vos per keliolika minučių, visus iškilusius reikalus galėtumėte išspręsti nedelsiant, o vos gavę atlyginimą – paimtą paskolą nesunkiai grąžinsite visą arba pradėsite mokėti kas mėnesį, pasirinktomis dalimis.

Net ir atidžiai planuojant savo biudžetą, kiekvienam gali pasitaikyti tokių situacijų, kai prireikia apmokėti nenumatytą sąskaitą, įsigyti svarbų pirkinį ar atsirado kitų, iš anksto nesuplanuotų išlaidų (tokių kaip liga ar skubi kelionė). Tačiau norint skolintis atsakingai ir, kad paimta paskola nevirstų finansine našta, svarbu patiems įvertinti savo mokumo galimybes. Jei kas mėnesį gaunate reguliarias pajamas ir žinote, kad nustatyto dydžio įmoką galėsite nesunkiai sumokėti laiku – paskola Jums tinkama išeitis.

Kada verčiau Vivus Finance paskolos neimti?

Nors Vivus Finance paslaugomis naudotis itin patogu, svarbu prisiminti, kad paskola ne visada yra tinkamiausias variantas atsiradusiems finansiniams nesklandumams spręsti. Pavyzdžiui, jei norite prisiimti naują finansinį įsipareigojimą jau turimiems dengti (t.y. imate naują paskolą tam, kad padengtumėte jau turimos kitos paskolos įmokas) – naujai paimta paskola vietoje naudos, suteiks tik dar daugiau rūpesčių.

Jei turite ilgalaikių finansinių sunkumų, paskola taip pat nebus tinkamas variantas jiems spręsti. Šiuo atveju verčiau ne prisiimti naujus įsipareigojimus, o paieškoti alternatyvų, kaip padidinti mėnesines pajamas bei išspręsti finansinius nemalonumus.

Itin svarbu gebėti atskirti savo norus nuo realių poreikių. Jei Jums paskola yra reikalinga vienadienėms pramogoms, nebūtinoms prekėms, lošimui – paskolos verčiau atsisakyti. Trumpalaikiams norams įgyvendinti verčiau pataupykite, o dėl paskolos kreipkitės tik esant rimtai situacijai.

Ką reikia įvertinti, prieš skolinantis?

Vienas iš svarbiausių aspektų, norint skolintis atsakingai – tai įvertinti ar paskola yra tikrai reikalinga. Galbūt norimam pirkiniui ar paslaugai įsigyti galite rasti kitų alternatyvų, pavyzdžiui, sumažinti išlaidas tam tikrose srityse, susitaupyti, susirasti papildomą darbą ar kitą pajamų šaltinį.

Taip pat labai svarbu įvertinti, ar sugebėsite grąžinti prisiimtą įsipareigojimą. Reikiamu metu paimta paskola išties gali pagelbėti, tačiau svarbu visada prisiminti, kad ją reikės ir grąžinti. Todėl dar prieš paraiškos pildymą, gerai įvertinkite ar numatytą dieną turėsite pakankamą pinigų sumą, iš kurios galėtumėte grąžinti paskolą arba atlikti nustatyto dydžio įmoką, pagal sudarytą mokėjimo dalimis grafiką. Nepamirškite, kad mėnesio eigoje turėsite ir kitų būtinų išlaidų, tokių kaip mokesčiai už komunalines paslaugas, maisto išlaidos, kelionės į darbą išlaidos ir t.t., todėl šiuos dalykus būtina suskaičiuoti ir tik tos pajamos, kurios lieka, turėtų būti skiriamos įsipareigojimų dengimui.

Lietuvos bankas, nustatinėdamas atsakingo skolinimosi gaires, įvedė taisyklę, kad pinigų suma, kurią asmuo skiria savo finansiniams įsipareigojimams dengti, neturėtų viršyti 40% nuo gaunamų oficialių pajamų. Tokiu būdu finansiniai įsipareigojimai nevirs nepakeliama našta.

Jei nusprendėte imti Vivus Finance paskolą

Skolinkitės tokią pinigų sumą, kuri jums iš tiesų yra reikalinga. Jei skolinatės konkrečiam tikslui, greičiausiai iš anksto bent preliminariai žinote, kokia pinigų suma jums yra reikalinga, tad būtent tokiai sumai ir pildykite paraišką. Jei kiltų pagunda skolintis daugiau, nei reikia – patariame tam atsispirti. Kur išleisti pasiskolintą sumą, rasti bus nesunku, tačiau Jums ne tik reikės ją grąžinti, bet dar ir mokėti palūkanas už naudojimąsi. O jei nesate tikri, ar pasiskolintos sumos užteks – bet kada galite pildyti dar vieną paraišką ir pasiskolinti papildomai.

Dar prieš pasirašant paskolos sutartį, labai svarbu gerai susipažinti su sutarties taisyklėmis sąlygomis, išsinagrinėti, ar palūkanų dydis Jums yra tinkamas, įvertinti visus su paskola susijusius mokesčius, palūkanų dydžius ir visą kitą informaciją, kuri yra susijusi su Jūsų būsimais mokėjimais. Tik gerai susipažinę su šia informacija, pildykite paraišką paskolai gauti. Tiek prieš pasirašant paskolos sutartį, tiek jau ją pasirašius, itin svarbu sekti mėnesinį biudžetą, taip būsite tikri, kad visas paskolos įmokas galėsite atlikti laiku.

Jei iškilo sunkumų grąžinant paskolą laiku

Vienas iš svarbiausių patarimų, į kuriuos verta atsižvelgti, jei negalite laiku atlikti įmokos – tai atsispirti pagundai skolintis iš kitų įmonių tam, kad padengtumėte turimus įsipareigojimus. Šis sprendimas suteiks tik itin laikiną naudą, kuri jau po mėnesio virs dar didesne problema, nes reikės grąžinti jau didesnę sumą, nei šiuo metu. Verčiau dar kartą peržiūrėkite savo mėnesinį finansinį biudžetą: galbūt yra sričių, kuriose sumažinus išlaidas, rasite papildomų pajamų ir jas galėsite skirti turimų įsipareigojimų dengimui.

Jei Jūsų paimta paskola yra ilgesniam terminui, vien tik išlaidų sumažinimas problemos neišspręs – verta paieškoti alternatyvių pajamų šaltinių, tokių kaip papildomas darbas, hobis, kuris gali nešti pajamas (pavyzdžiui, jei turite gebėjimą gražiai siūti – galite teikti siuvimo paslaugas arba jei mokate groti muzikos instrumentu – galite mokyti kitus ir pan.). Svarbiausia, kad papildomas pajamų šaltinis būtų pastovus, taip būsite tikri, kad mokėjimus galėsite atlikti laiku.

Patariame neatidėlioti problemos sprendimo, nes ji pati savaime neišsispręs, o atidėliojimas sukels tik dar daugiau rūpesčių. Verčiau kuo skubiau susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi ir drauge rasime tinkamiausią sprendimą Jūsų situacijai spręsti.

Atsakingas skolinimasis užtikrins, kad jūsų paimtas finansinis įsipareigojimas ilgainiui nevirstų našta. O reikiamu metu suteikta pinigų suma suteiktų tik naudą.