Grįžti į pagrindinį puslapį

Kiek kainuoja automobilio dažymas?

Svarstote perdažyti savo automobilį, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Žinoma, nors šis procesas kainuos nemažai laiko bei pinigų, tačiau galutinis rezultatas atsipirks, nes tai investicija ne tik į Jūsų transporto priemonės išvaizdą, bet ir į ilgaamžiškumą. Prieš važiuojant dažyti automobilį skirkite laiko svarbiausiems faktams išsiaiškinti. Labiau įsigilinus į dažymo procesą bus lengviau apsispręsti ar reikalinga tokia paslauga, kaip automobilių dažymas, ar ne ir galbūt išvengsite bereikalingų išlaidų.

Kada reikia dažyti automobilį

Ne visais atvejais gali būti aišku, kada ateina metas perdažyti automobilį. Viskas labai paprasta, kada aiškiai matyti tam tikri įbrėžimai, nubrozdinimai ar atsilupusios dažų vietos. Tačiau labai svarbu laiku pastebėti pradėjusias rūdyti, besioksiduojančias ar išblukusias vietas. Net tais atvejais, kai pastebėtos rūdys atrodo nežymios, verta sunerimti, nes laikui bėgant jos gali smarkiai išplisti. Svarbu įsivertinti realią situaciją – reikia nusiteikti, kad atliktas automobilio dažymas gali turėti ir priešingą, nei tikėjotės efektą. Kartais tinkamai neatlikus parengiamųjų dažymo darbų naujas blizgus dažų sluoksnis problemą gali dar labiau išryškinti, užuot, kad ją užmaskuotų.

Apie dažų tipus

Skiriasi ne tik priežastys, kada reikia dažyti automobilį bet ir dažų tipai. Turėtumėte žinoti, kad dažų gali būti ne tik skirtingų tipų – taip pat skiriasi ir jų kokybė priklausomai nuo prekinio ženklo. Galima išskirti pagrindines keturias dažų kategorijas: dažai vandens pagrindu, akriliniai lako dažai, uretaniniai dažai bei akriliniai emaliniai dažai. Kai norima ilgalaikio efekto, dažniausiai renkamasi uretaninius dažus, tačiau taip pat galite rinktis ir akrilines ar emalines priemones. Ieškantys draugiško aplinkai varianto turėtų rinktis vandeninio pagrindo dažus. Kalbant apie akrilo lako dažus, jie nėra pats geriausias pasirinkimas ilgalaikiam tarnavimui, tačiau yra pigesni.

Automobilių dažymas – kaip dažnai reikia atnaujinti spalvą?

Automobilio dažų spalvą reikėtų atnaujinti maždaug kas 5 – 10 metų. Dažai tarnaus ilgiau, jei transporto priemonę laikote garaže, kur mašina turi didesnę apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Dažų gyvavimo trukmę prailginsite dažniau vaškuodami automobilį. Renkantis akrilinius ar vandens pagrindo dažus, kurių tarnavimo trukmė yra apie 5 metus. Uretariniai dažai tikėtina išsilaikys ilgiau, nei 5 metus.

Automobilių dažymo darbų trukmė

Per kiek laiko galiu tikėtis, kad bus atlikti dažymo darbai? Kai kurie automobilių dažymo paslaugą teikiantys salonai norimą paslaugą gali suteikti vos per 3 dienas, tačiau reikėtų nusiteikti, kad savo mašinos nematysite maždaug savaitę. Klausiate kodėl gali tekti laukti tiek ilgai? Viskas dėl dažymo proceso. Nauji dažai negali būti dedami tiesiai ant senų dažų sluoksnio. Esamų dažų išblukimo lygis, įvykę oksidacijos procesai, paviršiaus netolygumai neleidžia iš karto sklandžiai padengti naujo dažų sluoksnio.

Paruošiamieji darbai

Prieš padengiant paviršių naujais dažais, reikia atlikti paruošiamuosius darbus, kurie prailgina darbų trukmę bei lemia galutinę kainą. Geriausias rezultatas bus pasiektas, kai paruošiamieji dažymo darbai bus atlikti pašalinus senuosius dažus, pažeidimus, išlyginus duobeles, rūdžių dėmes ar susiformavusias skyles. Darbus atliekantis specialistas turi įvertinti automobilio geometriją, jei reikia, atlikti glaistymo bei šlifavimo darbus. Siekiant geriausio rezultato, po atlikto dažymo turėtų būti atliekamas lakavimas bei poliravimo procedūra.

Automobilio dažymo kaina

Galutinė darbų kaina priklausys nuo to, kokius paruošiamuosius darbus reikia atlikti, kokios dalys bus dažomos bei naudojamų priemonių kokybės. Pavyzdžiui variklio gaubto paruošimas ir dažymas gali kainuoti nuo 130 Eur., šoninių kėbulo durelių  - nuo 100 Eur., o stogo perdažymas gali atsieiti daugiau nei 300 Eur. Jei svarstote apie visos transporto priemonės perdažymą, kaina gali būti ir keli tūkstančiai eurų.

Automobilių dažymas - atsiperkanti investicija

Automobilių dažymas yra gera investicija keliais atžvilgiais. Jūsų transporto priemonė taps ne tik estetiškai tvarkingesnė – tuo pačiu jūs padidinsite jos likutinę vertę. Investuodami į dažymą galite gauti didesnę senesnės transporto priemonės kainą, jei svarstytumėte apie pardavimo galimybę bei naujo automobilio įsigyjimą. Žinoma, prieš investuojant į dažymo darbus, reikėtų apsvarstyti ar pardavimo kaina bus didesnė už automobilio perdažymo kainą. Jei automobilis nėra geros būklės, jo perdažymo darbai gali pasirodyti brangesni ir to daryti perpardavimo atveju tiesiog neapsimoka.

Naudinga atsiminti

Naudinga žinoti, kad jei jūsų mašina buvo apgadinta eismo įvykio metu ir jums reikalingas dažymas, šias išlaidas gali padengti jūsų draudimo bendrovė. Tiksliausiai kokia bus galutinė darbų kaina gali atsakyti tik paslaugos teikėjas. Įvertinus individualų atvejį specialistas pasakys kokius paruošiamuosius darbus reikia atlikti ir parinks tinkamiausias priemones.

Naujausi įrašai