Grįžti į pagrindinį puslapį

Vestuvės: sužadėtuvių žiedai

Vasarą ne viena pora pagalvoja apie vestuves. Šilti orai, saulė kviečia planuoti vieną gražiausių gyvenimo švenčių. Tačiau, pagal tradicijas, prieš vestuves būtina pasipiršti. Dažniausiai tai daro vyrai, o vienas didžiausių galvos skausmų jiems – žiedo pasirinkimas. Juvelyrinių dirbinių parduotuvėse sužadėtuvių žiedų pasirinkimas didžiulis. O kaip nepasimesti ir išsirinkti tokį papuošalą, kuriuo mylimoji norės puoštis visą gyvenimą?

Žiedo dydis

Vienas svarbiausių aspektų renkantis dovaną sužadėtuvėms yra tinkamas žiedo dydis. Jį sužinoti gali būti sudėtinga, ypač jei norite piršlybas paversti staigmena. Šiuo atveju galima kliautis keletu būdų:

  1. Vertinti dydį „iš akies“. Laikoma, kad 7-tas yra vidutinis moters piršto dydis. Žinant tai, galima bandyti nuspėti ar išrinktosios pirštas (tradiciškai – kairės rankos bevardis) yra didesnis ar mažesnis už vidutinį.
  2. Jei mergina turi keletą žiedų ir vienu metu jų visų nenešioja, galima, nugvelbus vieną iš jų, nuvykti į juvelyrikos parduotuvę ir sužinoti tikslų dydį.
  3. Išrinktajai miegant galima pabandyti aplink jos pirštą apvynioti siūlą. Išmatavę apvyniotą siūlo dalį sužinosite piršto apimtį ir taip galėsite gana tiksliai nustatyti žiedo dydį.

Žinoma, visada galima tiesiog pirkti didesnį žiedą ir jį vėliau sumažinti, tačiau atsiminkite, kad tai gali kainuoti papildomai, o žiedo forma gali neženkliai pasikeisti.

Žiedo paieškos
Žiedo dydis – vienas svarbiausių klausimų

O jei sužadėtuvės nebus staigmena, būsimąją sužadėtinę protingiausia būtų pasikviesti išsirinkti žiedo kartu. Taip vienu šūviu nušausite keletą zuikių: mergina pasirinks žiedą, kuris jai tikrai tiks ir patiks.

Biudžetas

Ne ką mažiau nei dydis, svarbu ir žiedo kaina. JAV galioja populiari taisyklė, kad žiedai piršlyboms turėtų kainuoti ne mažiau nei besiperšančiojo dviejų mėnesių atlyginimas. Žinoma, šia taisykle nebūtina vadovautis aklai – įvertinkite savo galimybes ir rinkitės konservatyvesnę sumą. Juk nesinori žiedui išleisti visų savo santaupų ar netgi skolintis. Jei negalite – nepirkite itin prabangaus papuošalo su didžiuliu deimantu. Juk jo dydis niekaip nesusijęs su Jūsų jausmų dydžiu – net ir pigūs sužadėtuvių žiedai gali būti neblėstančios meilės įrodymu.

Sužadėtuvių žiedų kainos
Sužadėtuvių žiedų kainos

Be to, puiki idėja pirštis su žiedu, kurį paveldėjote iš ankstesnių šeimos kartų. Taip parodoma pagarba praeičiai ir kuriama nauja ateitis. Tačiau prieš tai, rekomenduojama subtiliai įsitikinti, kad žiedas Jūsų antrajai pusei patiks ir ji nepagalvos, kad tiesiog bandote taip sutaupyti.

Kas jai patinka?

Niekas nenorėtų gauti nepatinkančio dalyko. O tuo labiau tokio, kurį dera nuolat nešioti. Todėl labai svarbu prieš traukiant pas juvelyrą žinoti kokie papuošalai patinka Jūsų išrinktajai. Ar jie ekstravagantiški, neįprastų formų, ar jai labiau patinka kuklesni, klasikiniai modeliai?

Metalas

Atkreipkite dėmesį į tai ką ji jau nešioja. Galbūt vyrauja auksas, o gal sidabras? Jei mergina dėvi auksinius papuošalus – daug galvoti nebereikia, rinkitės auksinį žiedą. Aukso galite rasti ir kuo įvairiausių atspalvių. Jis nekeičia spalvos, tačiau yra gan minkštas, dėl ilgo dėvėjimo gali pakeisti savo formą.

Įvairaus dydžio žiedai
Žiedai gali būti ir iš kelių metalų

Jei ji prielankesnė baltam sidabrui, galite rinktis balto aukso ar net platinos papuošalą. Platina yra itin patvari, ilgaamžė ir tinka net itin jautrios odos žmonėms. Žinoma, dėl šių savybių jos kaina yra aukštesnė. Sidabras taip pat galimas – jis yra pigesnis, tačiau taip pat turi tendenciją juoduoti ir keisti formą.

Akutė

Kokios yra jos mėgstamos spalvos – pagal tai galėsite rinktis žiedo akutę. Niekad nesuklysite pasirinkę paprastą baltą deimantą, tačiau, jei ji mėgsta spalvas, galite rinktis ir safyrus, rubinus, smaragdus, topazus ir kitus spalvingus akmenis. Itin gražiai atrodo ir žiedas su gintaru.

Galite rinktis ir ne tik vieną pagrindinį akmenį, tačiau ir keltą mažesnių arba tarpinį variantą – vieną didesnę akį, apsuptą mažesnių briliantų. Taip pat pasirinkite ir akmens formą – jų yra įvairių: klasikinė apvali, kvadratinė, ovali, keturkampė, stačiakampė.

Įvairios žiedo akutės
Žiedo akis gali būti įvairiausių formų

Taip pat, renkantis akutę protinga įvertinti ir merginos gyvenimo būdą. Jei ji itin aktyvi, mėgsta sportuoti, keliauti, didelės akutės gali visur kliūti, būti nepraktiškos. Dažnai kliūnant ji greičiau išsiklibins ir gali iškristi. O kaip žinia, brangakmenis gali sudaryti net iki 90% žiedo kainos – nemažas praradimas.

Pirmyn pirštis!

Pirmyn pirštis
Pirmyn pirštis!

Kaip matome, sužadėtuvių žiedai yra gana plati ir sunkiai išsemiama tema. Tikimės, kad šis straipsnis padės nepasiklysti metalų ir brangakmenių jūroje, o išrinktas papuošalas pradžiugins Jūsų mylimąją. Išsirinkus ir atsiėmus žiedą lieka tiek nedaug iki galutinio momento, kai priklaupsite ant vieno kelio ir ištarsite lemtingąjį klausimą. Viliamės, kad ši diena niekada neišdils iš atminties, o išrinktoji, visų džiaugsmui, ištars „Taip!“.

Naujausi įrašai