Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sužinoti merginos žiedo dydį

Rinkdamas sužadėtuvių žiedą kone kiekvienas vyras susiduria su keliomis dvejonėmis: kokio metalo žiedą rinktis, ar auksinį ar sidabrinį, kokį akmenį? Kokią formą? Tačiau net ir atsakius į šiuos klausimus, neretam dar vienas klausimas lieka – o koks gi žiedo dydis? Žinoma, pasirinkus netinkamą dydį – vėliau daugumoje juvelyrikos dirbiniais prekiaujančiose vietose galima dydį pakeisti. Bet juk taip norisi iš karto padovanoti idealiai tinkamą žiedą. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės paprastais patarimais, kurie bus itin naudingi, norint nustatyti merginos žiedo dydį.

Jeigu mergina dėvi žiedus

Pats paprasčiausias variantas –  tiesiog pasiimti vieną iš merginos žiedų ir nusinešti pas juvelyrą, kad jis žinotų kokio dydžio žiedas reikalingas. Tačiau tada rizikuojama, kad mergina žiedo pasiges ir siekiant, kad piršlybos būtų netikėtos – staigmena gali ir neįvykti. Tad yra dar keletas būtų, kaip dydį sužinoti ir be merginos pagalbos.

Mergina dėvinti kelis žiedus

Vienas iš paprasčiausių būdų – pasiimti kurį nors merginos žiedą ir liniuote išmatuoti skersmenį, gautas skaičius milimetrais ir bus žiedo dydis. Vis dėlto neturint tikslios liniuotės – lieka nemaža  paklaidos tikimybė. Taip pat labai paprastas būdas – vyras tiesiog turėtų paimti merginos –žiedą ir pamėginti užsidėti ant savo piršto bei tiksliai įsiminti iki kurios vietos žiedas užsimovė.

Jeigu mergina nedėvi žiedų

Gana dažnai pasitaiko toks atvejis, kai net ir pati mergina negali nurodyti žiedo dydžio, juk dažniausiai pirkdami matuojamės, o jei netinka – tiesiog paprašoma didesnio, nepasakant tikslaus dydžio. Tačiau jei būtų norima žiedą užsisakyti internetu – dydį reikia žinoti tiksliai. Sužinoti savo žiedo dydį yra dar vienas nesudėtingas būdas: tiesiog reikia popieriaus juostele apvynioti tą pirštą, ant kurio žiedas bus dėvimas. Svarbu stengtis kuo tiksliau matuoti, kad neliktų tarpų, ar, priešingas, neliktų per daug laisvos lietos. Tada reikia pažymėti tą vietą, kur popieriaus juostelė susijungia ir ilgį išmatuoti kuo tikslesne liniuote.  Žemiau pateikiama lentelė, kurioje galėsite atsirinkti savo žiedo dydį pagal gautus matavimus:

Juostelės ilgis: Žiedo dydis

  • 50 mm: 15¾ – 16
  • 52 mm: 16 ½ – 16¾
  • 54 mm: 17 – 17 ¼
  • 56 mm: 17¾ – 18
  • 58 mm: 18¼ – 18½
  • 60 mm: 19 – 19¼
  • 62 mm: 19½ – 19¾
  • 64 mm: 20¼ – 20½
  • 66 mm: 21 – 21¼
  • 68 mm: 21½ – 21¾

Matuojantis žiedą, svarbu įvertinti, kad visada išlieka 1-2 mm paklaidos tikimybė, todėl jei abejojate dėl dydžio – visada verta rinktis didesnį. Didesnį žiedą sumažinti yra lengviau, nei mažą žiedą padidinti.  Be to, reaguojant į aplinkos šaltį ar karštį – pirštai gali šiek tiek patinti – dėl to pasirinkus per siaurą žiedą, jis gali kelti nemenką diskomforto pojūtį.  Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad planuojama pirkti storesnį žiedą – jis bus platesnio skersmens nei siauras.

Pasipiršimas

Sužadėtuvių bei vestuvių žiedai simbolizuoja amžiną meilę, dviejų žmonių gyvenimų susijungimą į vieną. Sužadėtuvių žiedas – tai merginos pažadas tekėti, na o vestuvinis – ištikimybės simbolis. Tradicija dovanoti merginai žiedą siekia dar senovės Romos laikus, tai itin gilias šaknis turinti tradicija. Todėl siekiant, kad akimirka, kai žiedas bus maunamas ant piršto būtų tobula – svarbu žinoti, kaip išsirinkti tinkamą žiedo dydį.

Naujausi įrašai