Grįžti į pagrindinį puslapį

Automobilio lizingas

Sparčiai tobulėjančios technologijos, komforto poreikis, ekonomija beitaršos mažinimas diktuoja naujas tendencijas automobilių rinkoje. Keičiasi irgyventojų suvokimas, kad kuo automobilis senesnis, tuo ateityje atsiras daugiauišlaidų jo remontui. Visa tai lemia siekį įsigyti kuo naujesnę transportopriemonę.

Remiantis „AutoTyrimų“ pateiktais duomenimis, lyginant su ankstesniaismetais – šių metų pradžioje smarkiai išaugo naujų lengvųjų automobilių registravimasLietuvoje – apie 30%. Kalbant apie naudotus lengvuosius automobilius – jų rinkaišlaiko savo paklausą, tačiau rinkos ūgtelėjimas ne toks žymus ir siekia apie3%. Naujo ar mažai dėvėto automobilio įsigijimas turi daugybę pranašumų, tačiaune kiekvienas gali sau leisti įsigyti transporto priemonę iš karto, už pilnąkainą, todėl renkasi lizingo ar paskolos finansinę pagalbą.

Lizingas ar paskola automobiliui

Mašinos pirkimas lizingu ar imant paskolą turi savų pliusų ir minusų, todėlpriimtiniausią būdą reikėtų rinktis gerai apsvarsčius savo poreikius irgalimybes.

Kalbant apie automobilio lizingą, suma, kuri bus finansuojama prasideda nuo kelių tūkstančių eurų, o automobilis įkeičiamas lizingo davėjui. Taip pat, perkant transporto priemonę lizingu - būtinas pradinis įnašas, o pasiskolinta suma turi būti tokio dydžio kaip ir perkamo automobilio. Dažnu atveju reikalingas ir Kasko draudimas.

Imant paskolą automobiliui apribojimų kur kas mažiau: skolinimosi suma galibūti ir keli šimtai eurų, taip pat ji nepriklauso nuo automobilio vertės – galibūti mažesnė arba didesnė. Perkant dėvėtą automobilį dažnai tenka investuoti įremontą ar įsigyti papildomą padangų komplektą, todėl šioms išlaidoms patoguskolintis didesnę sumą. Priešingai, nei naudojantis lizingu, nereikalingaspradinis įnašas, transporto priemonė nėra įkeičiama kreditoriui. Nėra nustatytųspecialių reikalavimų transporto priemonės būklei ar amžiui.

Kas yra likutinė vertė

Likutinė vertė – tai būsima automobilio kaina pasibaigus lizingo sutarčiai.Pasirenkant lizingo sutartį su likutine verte, nustatyta likutinės vertės sumanebus įtraukiama skaičiuojant mėnesines įmokas todėl jos bus mažesnės. Nepaisantto, pajamos bus skaičiuojamos lyg perkant automobilį už visą kainą (svarbuįsivertinti ar įmokos suma su jau turimais finansiniais įsipareigojimais neviršija 40% jūsų gaunamų pajamų per mėnesį). O svarbiausia – pasibaigus tokiaisutarčiai netapsite transporto priemonės savininku.

Norėdami juo tapti, lizingo sutarties galiojimo pabaigoje turėtumėtesumokėti nustatytos likutinės vertės sumą lizingo bendrovei. Neturintpakankamai lėšų – lizingo sutartį galima pratęsti arba automobilį parduoti užtuo metu rinkoje vyraujančią kainą ir pasirinkti kitą, naują transporto priemonę.

„Polizinginiai“ automobiliai

Kiekvienais metais lizingu įsigyjamų automobilių skaičius tampa visdidesnis. Pasibaigus lizingo sutarties laikotarpiui, maždaug po 3-5 metų,nemaža dalis transporto priemonių yra grąžinamos lizingo bendrovei. Po tokiolaikotarpio automobilio nusidėvėjimas daugeliu atvejų nėra didelis.

Nemažai įmonių tokioms mašinoms atlieka reikalingą techninį aptarnavimą irpateikia pardavimui. „Polizinginiai“ automobiliai dažniausiai yra turėję tikvieną savininką, būna techniškai ir estetiškai tvarkingi, jų vertė krinta netaip sparčiai, todėl nenuostabu, kad pirkėjų tarpe šie tampa vis paklausesni.

Automobilis yra vienas iš didesnių pirkinių, todėl prieš jį įsigyjantreikia gerai suplanuoti savo finansus ir įvertinti būsimus įsipareigojimus.Sumokėti mėnesinę lizingo ar paskolos įmoką nepakaks. Reguliari transportopriemonės priežiūra, parkavimo mokesčiai, draudimas, kuras – tai kasdieninėsišlaidos, kurių nereikėtų pamiršti.

Remiantis SEB banko duomenimis, Lietuvoje automobilių įperkamumo indeksasdidėja. Lizingu perkamos transporto priemonės vertė vienam asmeniuividutiniškai siekia apie 11 tūkst. eurų. Šio indekso didėjimą lemia augančiosgyventojų pajamos ir sąmoningumas renkantis kuo naujesnį, saugesnį ir aplinkaidraugiškesnį automobilį. Jei nusprendžiama pirkti visiškai naują mašiną,ekspertai pataria rinktis lizingą. Dėvėtai transporto priemonei įsigyti labiaurekomenduojama paskola automobiliui. Taigi, tik tinkamai įvertinus poreikius irgalimybes pavyks priimti teisingą sprendimą.

Naujausi įrašai