Grįžti į pagrindinį puslapį
20.4.2016

Paskolų teikimas Lietuvoje - asmenų interesus saugo įstatymai

Greitieji kreditai internetu dažnam gali kelti įtarimą ir nepasitikėjimą. Tai lemia vis girdimos istorijos apie pasitaikančias apgavystes, asmenų negalėjimą vykdyti prisiimtų įsipareigojimų ar pasakojimai, kaip bendrovės, teikiančios greituosius kreditus, turi slaptų sąlygų, kurios itin nepalankios šiomis paslaugomis besinaudojantiems asmenims.

Vis dėlto, nepasitikėti visiems gerai žinomomis kreditus teikiančiomis bendrovėmis, dažniausiai, nėra pagrindo. Nors greitųjų kreditų internetu sąlygas nustato konkrečios bendrovės privatumo politika ir vartojimo kredito sutarties bendrosios nuostatos, jų veiklą bei asmenų, imančių paskolas, teises ir pareigas apibrėžia ir Lietuvos Respublikos įstatymai.

Vienas iš įstatymų – Lietuvos Respublikos Vartojimo kredito įstatymas. Šiuo įstatymu nustatomos vartojimo kreditų teikimo sąlygos ir informavimo apie šias sąlygas reikalavimai, vartojimo kredito davėjų, jų tarpininkų pareigos bei atsakomybė teikiant vartojimo kreditus ir tikrinant vartojimo kredito gavėjų mokumą. Įstatymas taip pat apibrėžia tokius esminius dalykus kaip teisę grąžinti kreditą anksčiau nustatyto termino.

Plačiau apie LR Vartojimo kredito įstatymą

Tikriausiai daugelis pamena laikotarpį, kuomet greitųjų kreditų internetu paslauga itin pradėjo naudotis vaikai ir paaugliai. Tuomet atsakomybė kildavo ne kam kitam, o jų tėvams. Kad būtų išvengta tokių situacijų, labai svarbus kreditą imančio asmens mokumo įvertinimas, įtvirtintas ir LR Vartojimo kredito įstatyme. Minėto įstatymo 8 straipsnyje įtvirtinta nuostata, jog vartojimo kredito davėjas, vadovaudamasis atsakingo skolinimo principu, turi pareigą įvertinti vartojimo kredito gavėjo kreditingumą. Ši nuostata apsaugo nuo greitosios paskolos suteikimo asmeniui, kuris neturi teisės ar galimybės prisiimti tokios finansinės pareigos kaip greitasis kreditas.

Itin svarbu paminėti ir vartojimo kredito gavėjo teisę atsisakyti kredito sutarties. Nedaugeliui žinoma, jog bet kuris asmuo, pasinaudojęs kredito internetu paslauga, net nenurodydamas konkrečios priežasties gali atsisakyti vartojimo kredito sutarties per 14 kalendorinių dienų nuo vartojimo kredito sutarties sudarymo dienos (LR Vartojimo kredito įstatymo 15 straipsnis). Žinoma, nutraukus sutartį greitojo kredito gavėjas turi grąžinti paimto kredito sumą bei susikaupusias palūkanas nuo dienos, kurią buvo išmokėtas kreditas, iki dienos, kada kreditas buvo grąžintas.

LR Vartojimo kredito įstatymu siekiama apginti asmenų teises ir įtvirtinti sąžiningą ir atsakingą skolinimąsi. Vis dėlto, kaip minėta ir anksčiau, dalį svarbių nuostatų galime rasti ne tik Lietuvos Respublikos įstatymuose, bet ir greituosius kreditus internetu teikiančių bendrovių sutartinėse nuostatose bei privatumo politikoje.

SMScredit.lt – patogus ir saugus būdas skolintis

SMScredit.lt siekia maksimaliai įgyvendinti įstatymuose numatytą atsakingo skolinimo principą. Dėl šios priežasties, prieš imant kreditą naudojantis SMScredit.lt paslaugomis, visų pirma Jums teks atsakyti į keletą klausimų apie savo pajamas ir įsipareigojimus. Esant tikslui tinkamai įvertinti Jūsų kreditingumą, prieš imant kreditą reikalinga nurodyti gaunamų pajamų šaltinius, vidutinių pajamų kiekį ir turimų finansinių įsipareigojimų sumą mėnesiui. Trys paprasti klausimai ir vėlesnis tapatybės patvirtinimas užtikrina, jog SMScredit.lt kreditas būtų suteiktas asmeniui, kuris turės galimybę kreditą grąžinti laiku.

Imdami greitąjį kreditą SMScredit.lt, jau naudojantis paskolos skaičiuokle kredito dydžiui nustatyti galėsite matyti visas vartojimo kredito teikimo sąlygas. Jums pateikiama apskaičiuota palūkanų suma, standartinė kredito informacija bei kredito grąžinimo termino pratęsimo sąlyga (paprastai už termino pratęsimą reikalinga sumokėti tam tikrą pinigų sumą, taip siekiant kuo labiau apsaugoti kredito davėjo interesus tuo atveju, jei kreditas nebus grąžintas).

Greitieji kreditai internetu – paprastas ir patogus būdas pasirūpinti reikalinga pinigų suma. Lietuvos Respublikos įstatymai saugo asmenų teises skolinantis, o susipažinę su konkrečios kreditą teikiančios bendrovės vartojimo kredito sutarties nuostatomis turite galimybę rasti sau palankiausią sprendimą.

Naujausi įrašai