Grįžti į pagrindinį puslapį

Būdai, kaip lavinti atmintį

Kiekvieną dieną mes išgirstame daugybę naujų dalykų, gauname daug informacijos, susitinkame įvairių žmonių, todėl nenuostabu, kad viską prisiminti nėra jau taip paprasta.  Tačiau menka problema, jei neprisimenate apie ką buvo perskaityta knyga ar matytas filmas, o štai su didesnėmis problemomis susiduriama, kai imama pamiršti susitikimus, svarbius darbus ar kitą informaciją. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padeda lavinti atmintį.

Gerai pailsėkite

Apie gero, kokybiško miego svarbą kalbama daug. Tinkamas poilsis svarbus savijautai, sveikatai bei atminčiai. Gerai pailsėjęs žmogus gali lengviau susikaupti ir viską prisiminti kur kas geriau, nei pamiegojęs vos kelias valandas. Todėl jei pastebėjote, kad jums vis sunkiau prisiminti tam tikrus dalykus, atkreipkite dėmesį į tai, ar pakankamai gerai miegate. Specialistai rekomenduoja miegoti bent aštuonias valandas per parą. Taip pat stenkitės eiti į lovą ankščiau, miegokite vėsesniame kambaryje – miego kokybė bus kaip mat geresnė.

Jei susiduriate su problemomis bandant užmigti, pamėginkite pagulėti karštoje vonioje su raminančiais levandų ar melisų eteriniais aliejais, išgerkite arbatos ar išmokite kelias raminančias jogos pozas. Atsigulę į lovą, nežiūrėkite televizoriaus, padėkite į šalį ir kompiuterį – tai jus tik blaškys ir trukdys užmigti. Verčiau paskaitykite kelis lengvesnio turinio knygos puslapius, kuri jus nuramins ir padės greičiau užmigti.

Vienu metu – viena užduotis

Atlikti kelias užduotis vienu metu yra pateikiama kaip privalumas, tačiau svarbu paminėti, kad vienu metu darydami kelis darbus, jūs nesutelkiate viso savo dėmesio, todėl nieko keisto, jei kuris nors darbas atliekamas nepilnai ar nekokybiškai – tiesiog kai dėmesys nėra koncentruotas, ką nors pamiršti itin paprasta.

Net jei jūs atliekate kelis darbus vienu metu – smegenys taip nefunkcionuoja. Jos tiesiog „šokinėja“ nuo vienos užduoties, prie kitos, dėl to svarbūs faktais yra pamirštami. Todėl atliekant svarbias užduotis – sutelkite visą savo dėmesį.

Lavinkite protą

Norėdami geresnės atminties – lavinkite savo protą, o vienas iš pačių paprasčiausių ir maloniausių būtų – tai dėlioti dėliones (jos itin puikiai skatina dėmesio koncentravimą), spręskite kryžiažodžius ir užsiimkite kitais, lavinančiais žaidimais. Tokiu būdu ir atmintis lavės, ir turėsite puikų laisvalaikio užsiėmimą.

Nuolat mokinkitės

Niekas geriau nelavina atminties, kaip naujų dalykų mokymasis: mokinkitės  naujos kalbos, skaitykite tas laikraščio skiltis, kurias įprastai praleidžiate, darykite dalykus, kurie jums nėra įprasti – taip smegenys bus nuolat stimuliuojamos. Žmonės, kurie nuolat skiria dėmesio mokymuisi, naujų dalykų sužinojimui – įprastai pasižymi geresne atmintimi.

Tinkamai maitinkitės ir sportuokite

Subalansuota mityba, užtikrinanti, kad organizmas gautų visas būtinas maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus bei fizinis aktyvumas būtinas ne tik gerai savijautai, išvaizdai bet ir smegenų funkcionavimui. Jei nemėgstate sportuoti, kasdien eikite bent pasivaikščioti, tačiau svarbu judėti kuo daugiau – nes padidinus fizinį aktyvumą, užtikrinsite geresnį kraujo tekėjimą į smegenis ir tai pagerins smegenų veiklą.

Taip pat  valgykite mažiau perdirbto maisto ir į savo kasdienį racioną stenkitės kuo labiau paįvairinti, kad gautumėte daugiau skirtingų maistinių medžiagų.

Sumažinkite stresą

Suprantama, kad esant dabartiniam gyvenimo tempui, streso visiškai išvengti nepavyks, tačiau pasistengus, galite sumažinti jo įtaką. Stresas daro itin didelę žalą visam žmogaus kūnui, ne išimtis yra ir atmintis. Vienas iš geriausių būdų, padedančių sumažinti stresą, nuraminti mintis, lavinti gebėjimą susikoncentruoti – tai meditacija.

Nenusistatykite iš anksto, kad bėgant metams atminties blogėjimas yra normalus reiškinys ir su tuo reikia susitaikyti. Verčiau pasistenkite nuolat lavintis, tada net ir sulaukus brandaus  amžiaus, galėsite didžiuotis itin puikia atmintimi.

Naujausi įrašai