Grįžti į pagrindinį puslapį

Ar verta paskolą grąžinti ankščiau termino

Imant paskolą arba greitąjį vartojimo kreditą, ne visada lengva iš anksto įvertinti ir tinkamai pasirinkti terminą, per kurį pavyktų grąžinti. Vieni nori pasirinkti kuo trumpesnį terminą, kad sumokėtų mažiau palūkanų, o štai kiti priešingai, renkasi patį ilgiausią terminą, kad mėnesio įmokos būtų kuo mažesnės ir finansiškai tai kas mėnesį nepasijustų. Tačiau svarbu nepamiršti, kad dauguma finansines paslaugas teikiančių įmonių suteikia galimybę savo įsipareigojimus padengti ankščiau pasirinkto termino ir taip sumokėti mažiau palūkanų, apie tai ir kalbame šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Grąžinimo anskčiau termino tvarka

Grąžinimo anskčiau termino tvarka

Jei imdami paskolą ruošiatės rinktis patį ilgiausią terminą grąžinimui, baimindamiesi, kad didelės įmokos kas mėnesį mokėti nepavyks, iš anksto pasikonsultuokite su pasirinktos įmonės atstovu, kokios yra sąlygos, jei vėliau norėsite grąžinti visą sumą ankščiau. Dauguma paskolas arba greituosius kreditus teikiančios įmonės tokią galimybę suteikia ir galite grąžinti visą sumą ankščiau, tokiu būdu suteikiama galimybė sumokėti ir mažiau palūkanų, tik išsiaiškinkite kokiu būdu būtų skaičiuojamos palūkanos, sudarius mokėjimo grafiką ir kaip keisis situacija, jei nuspręstumėte viską grąžinti ankščiau. Pavyzdžiui, vienose įmonėse įsipareigojimus padengiant ankščiau – palūkanos yra perskaičiuojamos ir mokamos tik už tą laikotarpį, kurį kreditu naudojotės. Taip pat išsiaiškinkite kokia bus Jūsų veiksmų eiga, jei norėsite atlikti išankstinį grąžinimą: ar reikės rašyti prašymą, ar užteks tik susisiekti ir pasitikslinti sumą. Ši informacija turi būti nurodoma sutartyje, tačiau sąlygas išsiaiškinkite iš anksto.

Įvertinkite finansinę padėtį

Vis dėlto, kad ir kaip norėtųsi sumokėti kuo mažiau palūkanų ir įsipareigojimus padengti ankščiau, įvertinkite savo finansinę padėti ir galimybes didelę sumą mokėti iš karto. Šiuo atveju palūkanų sutaupysite tikrai, tačiau įsitikinkite, kad neliksite tuščia pinigine,  nes taip tiesiog atsiras poreikis imti naują paskolą ir palūkanų sutaupymas nebeteks savo prasmės.

Įvertinkite finansinę padėtį

Nepamirškite, kad ir padengus įsipareigojimus, gyventi reikės toliau, kad ir koks malonus jausmas neturėti finansinių įsipareigojimų – jis gali būti tik laikinas, įsitikinkite, kad liekamų pinigų Jums užteks pragyventi.  Tačiau jei netikėtai gavote didesnę pinigų sumą ir jaučiate, kad ją išleisite nereikšmingiems pirkiniams ar pramogoms, tada tikrai bus naudingiau ankščiau padengti turimus įsipareigojimus.

Susidėliokite prioritetus

Turint ne vieną finansinį įsipareigojimą, susidursite su klausimu, kuriuos naudingiausia, jei turite atliekamų lėšų. Rekomenduojame pirmiausiai padengti trumpalaikius greituosius kreditus, taip ženkliai sumažinsite savo mėnesinių mokėjimų sumą. Šis patarimas ypač aktualus tokiais atvejais, kai buvo paimtas gana nemaža suma trumpam laikotarpiui ir mokamas kredito termino pratęsimo mokestis, kuris tik atideda mokėjimo terminą, nemažindamas turimų įsipareigojimų sumos. O jau padengus trumpalaikius kreditus, galėsite imtis ir ilgalaikio.

Bet kuriuo atveju, jei turite klausimų dėl grąžinimo, norite sumokėti ankščiau, bet abejojate ar turėsite iš to naudos – susisiekite su savo pasirinktos finansines paslaugas teikiančios įmonės darbuotojais konsultacijai. Gausite naudingos informacijos ir patarimų, kaip elgtis Jūsų individualioje situacijoje.

Naujausi įrašai