Grįžti į pagrindinį puslapį

Verslas nuo nulio – naudingiausi patarimai

Pradedant nuosavą verslą, laukia nemažai iššūkių: tiek finansinių, tiek ir įvairiausių kitų. Tačiau daugiausiai iššūkių jūsų lauks tada, jei nuspręsite pradėti verslą nuo nulio. Todėl norėdami palengvinti šią užduotį, šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie bus naudingi bei lengvai pritaikomi.

Skirkite dėmesį savo prekinio ženklo konceptui

Nusprendę pradėti savo verslą, nesvarbu kokia veikla užsiimsite, jums reikėtų sukurti savo prekinio ženklo bendrą vaizdą: logotipą, susikurti internetinį puslapį, elektroninio pašto adresą, pagrindinę idėją (kam skirtos jūsų prekės ar paslaugos, kokia jūsų pagrindinė žinutė, kokia yra tikslinė auditorija ir t.t.). Žinoma, tam iš karto didelės pinigų sumos investuoti neverta, nes greičiausiai su laiku jūsų ženklas keisis ir tik įsivažiavę, investuokite daugiau pinigų į įmantresnius dizaino sprendimus. Tačiau pradžioje bendrinė idėja turėtų jau egzistuoti, taip bus kur kas lengviau pasiekti savo potencialius klientus ir optimaliau pasirinkti kitas rinkodaros priemones.

Analizuokite rinką

Vien sukurti gero produkto ar patrauklios paslaugos nepakaks. Norint sulaukti pasisekimo, reikia gerai išsianalizuoti rinką, į kurią taikotės, stebėti konkurentus, pažinti potencialių klientų elgseną. Tokiu būdu galėsite didesnę sumą lėšų nukreipti tinkamoms sritims ir greičiau atkreipsite dėmesį būtent tų klientų, kuriems ir būtų skirtos jūsų prekės ar paslaugos.

Taip pat akcentuokite tai, kuo jūs skirsitės iš konkurentų: galbūt jūsų prekės bus pristatomos kur kas greičiau, galbūt teiksite paslaugas didesnėms grupėms žmonių, nei konkurentai. Žinokite savo privalumus ir juos kuo labiau akcentuokite.

Pilnai parenkite savo produkciją

Prieš pradėdami reklamuotis ar prieš pasitelkiant kitas rinkodaros priemones, būkite tikri, kad jūs esate tam pasiruošę. Jei jūs užsiimsite prekyba, užtikrinkite, kad būsite iš karto apsirūpinę visomis prekėmis, kurių pasiūlą pateiksite. Jei suteikinėsite paslaugas – būkite tikri, kad jei klientas kreipsis, galėsite be jokių trikdžių jam tą paslaugą suteikti.

Nepamirškite, kad pirmą įspūdį galite padaryti tik vieną kartą, todėl jei investuosite daug pinigų į visas įmanomas reklamos priemones, tačiau jūsų prekių asortimentas bus skurdus arba ne visas siūlomas paslaugas galėsite suteikti – savo klientus atbaidysite. O vieną kartą nusivylęs klientas, antro šanso jums gal ir nebesuteikti, juk konkurencija kone visose srityse yra didelė.

Žinoma, nebūtina laukti akimirkos, kai jausitės pasiruošę viskam visu šimtu procentų, nes tos akimirkos galite ir nesulaukti. Jei nesate visiškai patenkinti savo logotipu, internetinio puslapio apipavidalinimu – tai ne bėda, su laiku galėsite tai pakeisti, koreguoti  ir atsinaujinti. Tačiau jūsų prekės ar paslaugos turėtų būti parengtos visiškai.

Neapsunkite savo verslo plano

Norint sulaukti sėkmės versle, jums reikia turėti planą, kuriame pasižymėtumėte pagrindinius dalykus, kurių norite pasiekti ir kaip tai planuojate padaryti. Tačiau rašant šį planą,  nereikėtų ir persistengti  - nereikia jo kurti itin detalaus, nes greičiausiai, su laiku, vystant verslą, jums teks planą ne kartą koreguoti, o pernelyg didelis smulkmeniškumas gali jums galiausiai net ir trukdyti. Prisiminkite, kad vystant verslą, jums reikės ne tik planuoti, bet ir išlikti lankstiems.  Planas jums turėtų būti kaip gidas.

Ir svarbiausia, jau pradėjus savo veiklą – turėkite kantrybės ir nenuleiskite rankų, jei sėkmė jus neaplankys per naktį. Taip pat nebijokite ir klysti, tiesiog iš klaidų pasimokykite ir taip savo veiklą galėsite nukreipti tinkama linkme.

Naujausi įrašai