Grįžti į pagrindinį puslapį

Vasaros festivaliai

Šiltėjant orams pradedame galvoti apie artėjantį vasaros sezoną, kurį norisi skirti atostogoms ir aktyviam laiko praleidimui su draugais ar šeima. Jau ne vienerius metus vasaros sezono metu vykstantys festivaliai pritraukia tūkstančius žiūrovų. Nepaisant pakilimų ir nuosmukių, vasaros festivalių Lietuvoje netrūksta – tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žiūrovas turi galimybę pasirinkti renginį pagal savo skonį.

Kaip išsirinkti

Palapinių miestelis
Kelių dienų festivalyje teks rinktis miegą stovyklavietėje.

Nors dar tik pavasario pradžia, vasaros festivalių organizatoriai jau pluša platindami informaciją apie būsimų renginių kainas, programas ar kitas svarbias detales. Informacija apie tai šmėžuoja ne tik internete bet ir kitų renginių metu, televizijoje, spaudoje. Taigi, atlikus nedidelę apžvalgą galėsite susidaryti įspūdį ko iš kiekvieno renginio tikėtis. Jei esate muzikos gerbėjas ir turite sau patinkantį stilių – galite rinktis tarp džiazo, bliuzo, roko, pop ar kt. muzikos festivalių. Aktyvūs muzikos gerbėjai neretai festivalį renkasi pagal kviestines muzikos žvaigždes. Skaitydami aprašymą apie renginį atkreipkite dėmesį kokioje vietovėje jis bus organizuojamas – neretai tai būna gražus gamtos kampelis. Kad turėtumėte kur miegoti, dažniausiai į festivalį tenka vežtis palapinę, tad jei nesate stovyklavimo mėgėjas, gali tekti ieškoti kitų alternatyvų patogiai nakvynei. Festivalių mėgėjai vertina daugybę detalių ir tikisi, kad už bilietą sumokėti pinigai atpirks jų lūkesčius.

Bilietų įsigijimas

Didžiausi fanai jau dabar „medžioja“ bilietus, nes, kaip taisyklė – renginys artyn – bilietai brangyn. Tiesa, pirmuosius bilietus į 2020 vasarą vyksiančius festivalius buvo galima įsigyti jau nuo 2019 metų rudens. Taigi, kada geriausia pirkti bilietą, kad pavyktų sutaupyti? Yra manoma, kad bilietus geriausia pirkti iki pirmojo pabrangimo termino. Kiti perka bilietus iškart po to, kai tik tampa aiškūs pirmieji ryškiausi atlikėjai. Susivilioję žema kaina, neapsigaukite pirkdami bilietą iš įvairiausių bilietų perpardavinėtojų socialiniuose tinkluose. Įvertinkite galimą riziką, nes galite likti ir be pinigų ir be bilieto. Geriausia rinktis oficialų bilietų platintoją.

Muzikos festivalių TOP

„Granatos Live“ – jau aštuntus metus skaičiuojantis vasaros pop muzikos festivalis, kuris savo kviestinėmis Lietuvos ir užsienio muzikos žvaigždėmis pritraukia bene gausiausią žiūrovų auditoriją. Festivalis vyks liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje Rumšiškėse.

Granatos live
„Granatos Live“ festivalis vyksta Rumšiškėse

Padaręs metų pertrauką, grįžta šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“, kuris vyks Dūburio ežero saloje rugpjūčio gale. Puiki proga palydėti vasarą klausantis savitos muzikos, užsiimant amatais, menais ar kitomis pramogomis. Atvykimas į šį festivalį gali pasirodyti ne ką mažiau įdomus – kiekvieną kartą organizuojamas dviračių žygis „Minam Juodaragin“.

Jei reikėtų ieškoti žmonių, kuriems dalyvavimas vasaros festivalyje yra tradicija, tai tokių galite ieškoti „Bliuzo naktyse“. Net 27 kartą Varniuose vyksiantis festivalis džiugins savo klausytojus gausiu būriu svečių iš užsienio ir Lietuvos.

Rugpjūčio viduryje laukia jau dešimtmetį skaičiuojanti „Karklė“. Tai vienintelis festivalis Lietuvoje, kviečiantis mėgautis ne tik gera muzika, bet ir jūros bangomis. „Karklės“ festivalių sceną yra puošusios tokios muzikos žvaigždės kaip The Rasmus, Jax Jones, Craig David ar Redfoo.

Craig David
Craig David festivalio metu

Liepos gale į Zaraso ežero salą kviečia atvykti „Galapagai“. Kiekvienais metais festivalis turi pasiūlyti nemažą muzikos stilių įvairovę – elektronika, house, repas, psichodelinis rokas, pop ar drum’n’bass stiliaus muzika.

Keliaujam į Anykščius? Visus roko, metalo ir elektroninės alternatyvios muzikos gerbėjus liepos viduryje kviečia festivalis „Devilstone“. Šalia Šventosios upės Dainuvos slėnyje įsikūręs festivalis kviečia išsilaisvinti ir pajusti tikro rokenrolo dvasią.

Liepos antrojoje pusėje užsukite į sostinę, nes čia vyks „Midsummer Vilnius“. Jokių palapinių, tik muzika ir menas. Čia kasmet pristatoma dešimties renginių programa su plataus meninio spektro pasirodymais.

Ką siūlo kaimynai

Daugybė muzikos gerbėjų iš Lietuvos kiekvienais metais ryžtasi maždaug 8 valandų kelionei, kad aplankytų Lenkijoje vykstantį „Opener“ muzikos festivalį. Renginio sėkmė – pasaulinio lygio muzikos atlikėjų pasirodymai,  įspūdingi garso ir šviesų efektai. Štai kokios muzikos žvaigždės yra viešėjusios „Opener“ scenoje – Kylie Minogue, Lana Del Rey, Depeche Mode, Bruno Mars, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Prince, Pink. Kita kaimynė – Latvija ankstesniais metais pas save atvykti yra viliojusi tokiomis įžymybėmis kaip The Prodigy, The Lumineers, John Newman, Placebo, Bastille, Imagine Dragons ar Moby muzikos festivalyje „Positivus“. Šis festivalis yra laikomas svarbiausiu meno ir muzikos festivaliu Baltijos šalyse dėl savo aukštos kokybės.

Edukaciniai festivaliai

Ieškantiems ramesnio pobūdžio renginių puikus pavyzdys gali būti „Masters of Calm Vasara“. Čia rasite ilgą sąrašą paskaitų bei praktinių seminarų susijusių su mityba, žmonių santykiais, vaikų auklėjimu, psichologija ir pan. Aktyvios ir kūrybinės veiklos leis pasisemti naujų idėjų ir gauti autentišką patirtį. „Open soul Fest“ – artimas gamtai ir baltų kultūrai, birželį vyksiantis festivalis, kuris kviečia atvykti su šeimomis. Į programą įtrauktos veiklos taip pat nukreiptos į saviugdą bei dvasinį tobulėjimą.

Grafiti festivalis
Grafiti festivalio akimirka

Akivaizdu, norint vasarai pasiliktas atostogas išnaudoti efektyviai – reikia pradėti ruoštis jau dabar. Taigi,jei dar neteko sudalyvauti nė viename panašaus pobūdžio renginyje – pateikiame argumentus, kodėl vertėtų jau pradėti dairytis bilieto:

  • Festivalio metu koncertuoja keletas muzikos grupių ar atlikėjų, taigi už vieną bilietą gausite kelis skirtingus koncertus vienoje vietoje.
  • Daugelis festivalių vyksta vaizdingoje gamtos aplinkoje, todėl turėsite progą pabėgti nuo miesto rutinos ir pasimėgausite grynu oru.
  • Be koncertų, renginių organizatoriai dažniausiai prigalvoja papildomų pramogų, todėl kelių dienų laikotarpyje nuobodžiauti tikrai neteks.
  • Turėsite progą sutikti naujų žmonių, kuriems patinka to paties stiliaus muzika, kultūra.
  • Gausite kelių dienų programą, todėl nereikės rūpintis galvojant ką reikia veikti; neretai organizatoriai apgalvoja net ir smulkiausias detales, kaip atvykimas, nakvynė, maistas ir pan.

Naujausi įrašai