Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip uždirbti pinigų iš interneto?

Tobulėjant technologijoms ir kylant pragyvenimo lygiui ne vienas lietuvis pradėjo domėtis alternatyviais pajamų šaltiniais. Jau beveik įprasta turėti vadinamųjų „pasyvių“ pajamų iš būsto nuomos ar investicijų. Tačiau išradingesni tautiečiai ieško ir dar labiau nestandartinių sprendimų. O juos rasti lengviausia internete. Kokie gi šie būdai?

YouTube

Ne paslaptis, kad populiariausia pasaulyje vaizdo turinio platforma YouTube (YT) suteikia galimybes savo vartotojams užsidirbti pinigų.

Youtube kanalo iliustracija
Youtube puiki platforma vaizdo turiniui

Kaip uždirbti YouTube? Tai galima daryti rodant reklamas savo kanale, pardavinėjant su kanalu susijusią atributiką ar į savo vaizdo įrašus inkorporuojant mokamas trečiųjų šalių reklamas. Tai vadinama YT partnerystės programa. Pasigilinkime.

Tam, kad iš savo YT kanalo būtų galima uždirbti pinigus, jis turi atitikti tam tikrus kriterijus:

  1. Turėti bent 1000 prenumeratorių;
  2. Turėti bent 4000 valandų peržiūrų per praėjusius 12 mėnesių;
  3. Atitikti visas YT politikas ir gaires;
  4. Turėti paruoštą ir su YT paskyra sujungtą AdSense sąskaitą, per kurią būtų atliekami mokėjimai.
Youtube statistika
Norint užsidirbti iš Youtube reikia atitikti tam tikrus reikalavimus

Pirmasis ir ketvirtasis punktai neturėtų kelti daug klausimų – viskas gana aišku. Tačiau pakalbėkime apie antrąjį ir trečiąjį.

4000 val. peržiūrų

Antrasis punktas kalba apie peržiūras. Kai kurie jį supranta klaidingai ir mano, kad jie patys turi peržiūrėti tokį kiekį vaizdo įrašų (įdomumo dėlei, jei laikome, kad asmuo miega 8 valandas per parą, daugiau nieko neveikiant tokiam kiekiui peržiūrų prireiktų 250 dienų). Tai reiškia, kad Jūsų kanalo turinio bendra peržiūrų trukmė turi būti ne mažiau nei 4000 val. per praėjusius 12 mėnesių. Į šį peržiūrų laiką yra įskaičiuojamas ir gyvų transliacijų (live) bei neįtrauktų į sąrašą (unlisted) vaizdo įrašų peržiūrų laikas. Tačiau, jei nuspręsite ištrinti kažkurį savo vaizdo įrašą, tas peržiūrų laikas taip pat bus panaikintas.

YT politikos ir gairės

Youtube peržiūros
Didelis vieno įrašo populiatumas nebūtinai leis uždirbti iš Youtube

Trečiasis punktas kalba apie YT politikas ir gaires (policies and guidelines). Su šiomis taisyklėmis privalu susipažinti, norint tapti apmokamu YT partnerystės programos kūrėju. Žinoma, taip pat svarbu vadovautis ir sava nuovoka – jei vaizdo įrašas atrodo kaip galimai netinkamas – tikriausiai jis toks ir yra. Taipogi itin svarbu paisyti autorinių teisių reikalavimų. YT itin griežtai prižiūri, kad kitų kūrėjų teisės nebūtų pažeidžiamos, todėl aptikę įrašą, kuriame neleistinai naudojamas kitiems asmenims priklausantis turinys, tas įrašas ar net visas kanalas gali būti pašalinti iš partnerystės programos.

Pinigų išmokėjimas

Uždarbis iš YouTube, kaip minėta, Jus pasiektų per AdSense profilį, iš kurio keliaus į Jūsų sąskaitą. Tačiau, čia taip pat yra papildomų sąlygų. Vienam išmokėjimui yra nustatoma riba, dažniausiai 100 € nuo kurios pinigai būna išmokami. Jei šios sumos nepasiekiate, tokiu atveju, tą mėnesį pinigai į Jūsų sąskaitą nebus išsiųsti.

Žaidimai

Tikriausiai ne vienas jaunesnis skaitytojas taip pat domisi kaip užsidirbti pinigų internete žaidžiant? Tai – vis labiau populiarėjantis papildomo uždarbio šaltinis žmonėms, kurie mėgsta (ir moka) žaisti kompiuterinius žaidimus. Bene populiariausia platforma tam yra Twitch. Ji nėra skirta vien tik žaidimams, tačiau kone visi populiariausi kanalai yra orientuoti būtent į žaidėjų bendruomenę.

Twitch kanalo žaidėjas
Twitch – populiariausia platforma tarp žaidėjų

Šioje platformoje galima daryti gyvas transliacijas (live stream), kuriose galima veikti kone bet ką, tačiau, kaip minėjome, dažniausiai čia žaidžiama. Žaidėjai transliuoja kaip žaidžia žaidimus, o žiūrovai, už įdomius sprendimus, linksmą komentavimą, neretai nepagaili ir keleto dolerių. Kai kurie transliuotojai taip užsidirba pragyvenimui, tačiau svarbu suprasti, kad surinkti didelę auditoriją neretai užtrunka itin ilgą laiką ir reikalauja nemažai pastangų.

Uždirbkite iš talentų

Uždirbti internete taip pat galima ir gana įprastu būdu – atliekant darbą. Kita internetinė platforma Fiverr, leidžia užsiregistruoti ir gauti vienkartinius darbo pasiūlymus. Tai ypač naudinga žmonėms, kurie dirba grafikos dizaineriais, programuotojais ar rašytojais ir pan., nes tokiems darbams nebūtinas ilgalaikis įsipareigojimas. Taip pat, tai yra puikus būdas įgauti patirties asmenims, siekiantiems karjeros šiose srityse, mat paslaugų kainos prasideda vos nuo 5 dolerių.

Dizaineris darbo vietoje
Tokios platfromos kaip Fiverr leidžia neįpareigojančiai užsidirbti

Akivaizdu – uždirbti pinigų internete įmanoma. Tiesa, dažnas nustemba, sužinojęs, kad atlyginimas už vieną reklamos parodymą YT kanale yra labai nedidelis – maždaug 0,1 cento. Taigi, norint iš to bent jau kas mėnesį uždirbti po papildomus 100 €, teks stipriai populiarinti savo kanalą ar tinklalapį, o tai yra darbas. Taip pat, neretai prireikia ir tam tikrų charakterio savybių ar gana specifinių žinių. Todėl, labai lengvų pinigų tikėtis nereikia. Kita vertus, internete galėsite daryti tai kas Jums patinka, o kaip žinia – susiradus mėgstamą darbą nebereikia dirbti! Sėkmės!

Naujausi įrašai