Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką dovanoti Tėvo dienos proga

Tai, kad pasaulis turi dieną, kada yra švenčiama tėvystė, turėtume dėkoti amerikietei Louisai Dodd. 1910 metais ji sukūrė judėjimą, kuris buvo skirtas tėvams pagerbti. Skirtingose šalyse ši diena minima skirtingomis dienomis. Lietuvoje Tėvo diena yra švenčiama kiekvieną pirmąjį birželio sekmadienį. Artėjant šiai šventei rečiau ar dažniau tenka pasvarstyti kokią gi dovaną tėčiui Tėvo dienos proga būtų galima išrinkti? Šiame tekste ir bus bandoma atsakyti į pastarąjį klausimą.

Gėlės vyrams

Savaime suprantama ir įprasta gėles dovanoti moterims. Gėlės vyrams yra taip pat dovanojamos įvairiausiomis progomis, tačiau pagal etiketą nepriimtina teikti mažų įmantrių puokščių; gėlių, kurios yra pastelinių spalvų ir skleidžia saldų moterišką aromatą. Derėtų rinktis sodrių tonų ilgakotes gėles, tokias kaip gvazdikai, kardeliai, alyvos, rožės, lelijos, stambiažiedžiai jurginai, protėjos, strelicijos, amariliai ar gerberos. Visgi, jei ryškiaspalvių žiedų dovanoti Tėvo dienos proga nesinori, pateikiame keletą rekomendacijų, ką dovanoti vietoje gėlių. Tai galėtų būti pintinė vaisių, gero vyno ar kito brandaus gėrimo butelis, rankų darbo šokoladas, sūrių ar įmantrių užkandžių rinkinys.

Gera savijauta

Neįkainojama dovana – gera savijauta. Vyrai yra linkę vizitą pas gydytoją atidėlioti iki pat paskutinės minutės ir visada randa pasiteisinimų, kad tik netektų laiko praleisti poliklinikos laukiamajame. Statistika rodo, kad esant negalavimams, moterys į gydytojus kreipiasi keturis kartus dažniau nei vyrai. Būtent dėl šios priežasties savo tėčius galima skatinti rūpintis savo sveikata padovanojant sveikatos tyrimų programą, kurią šiuo metu gali pasiūlyti ne viena gydymo įstaiga. Laiku atlikti tyrimai gali padėti išvengti sveikatos sutrikimų. Reguliariai tikrinti sveikatos būklę rekomenduojama 1-2 kartus per metus.

Ne dovana, o našta

Išleista didelė pinigų suma dovanai dar negarantuos, kad ji bus vykusi. Svarstant ką dovanoti žmogui, visada reikia apgalvoti kas jam patiktų ir kas ne. Kad dovana netaptų našta ir netektų patirti nemalonių pojūčių, būtina atsižvelgti į asmenybės pomėgius, patirtis ir galimybes. Pavyzdžiui, puiki dovana atrodytų skrydis oro balionu, tačiau reikėtų įsitikinti ar asmuo, kuriam bus skirta ši pramoga neserga širdies, kraujotakos, kvėpavimo ligomis ar paprasčiausiai neturi baimės aukščiui; priešingu atveju skrydis gali būti nemalonus ar net kelti pavojų gyvybei.

Aktyvios veiklos ir pramogos išties gali būti puiki dovana tėvo dienos proga. Jei nusprendėte dovanoti tokio pobūdžio patirtį – tuo pačiu būtinai pasirūpinkite ir aplinkybėmis, kad dovana pavyktų pasinaudoti. Jei yra dovanojamas koks nors išmanus prietaisas, nepamirškite parodyti, kaip tuo prietaisu naudotis.

Geriausia dovana – dėmesys

Dovanos tėvams gali būti labai įvairios. Marškinėliai su šmaikščiu užrašu, kaklaraištis, žvejybos reikmenys, bilietas į teatrą ar sporto varžybas, puodelis, grilio įrankių rinkinys, laikrodis – ką nuspręstumėte padovanoti – visais atvejais nepamirškite pridėti ir savo dėmesį, nes geriausia dovana – laikas praleistas drauge.  Gera dovana nebūtinai privalo būti apčiuopiama. Skirkite laiko ir pasisiūlykite padaryti ar padėti padaryti darbą, kuriam atlikti vis nebuvo laiko – namų remontas, sugedusio prietaiso sutaisymas ar pan. Taip pat visada galite suorganizuoti bendrą išvyką ar surengti šventinius pietus. Rūpestis ir pastabumas tikrai neliks neįvertinti.

Pabaigai

Įprasta matyti, kad prekybininkai įvairioms šventėms dovanų pasiūlymus pateikia gerokai iš anksto. Tai gera proga skirti laiko ir apmąstyti geriausios Tėvo dienos dovanos variantą. Paskutinės minutės pirkiniai ne visada būna sėkmingi. Svarbu prisiminti, kad dovanos vertę kuria ne tik nupirktas daiktas, bet ir jo asmeninė simbolinė reikšmė.

Naujausi įrašai