Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip suformuoti stiprią darbo komandą

Siekiant sėkmingai vystyti verslą, ne mažiau už pačią idėją, investicijas bei inventorių yra svarbi ir stipri komanda. Kuo komanda bus vieningesnė ir efektyvesnė – tuo darbai vyks našiau. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės suformuoti stiprią, vieningą ir kryptingai dirbančią komandą.

Supažindinkite visus su pagrindiniu tikslu

Norint, kad komanda dirbtų efektyviai ir vieningai – svarbu juos visus supažindinti su bendru tikslu, kurio link einama. Suprantama, kad kiekvienas darbuotojas turi savo užduotis, jam keliamus individualius tikslus. Tačiau norint, kad komanda dirbtu vieningai – svarbu, kad jie gerai žinotų bendrą tikslą, pagrindinę įmonės viziją ir kokią įtaką kiekvieno iš jų įdėtas darbas daro.

Sukurkite teigiamą aplinką

Darbo aplinka turi itin daug įtakos darbo našumui ir kokybei. Ir kalbame ne apie fizinę, bet apie emocinę aplinką. Komanda turėtų jausti pasitikėjimą vieni kitais, kad kilus bet kokiems neaiškumams, problemoms – jie drąsiai galėtų kreiptis vieni įkitus, diskutuoti, aiškiai išsakyti savo poziciją, nebijodami būti pasmerkti ar išjuokti.

Komandos nariai turėtų jaustis priklausantys grupei

Kuo tarp komandos narių bus glaudesnis darbinis ryšys ir jausis priklausymas tai pačiai grupei – tuo vieningiau bendro tikslo jie sieks. Žinoma, kiekvieną darbuotoją motyvuoja ir finansinis aspektas, tačiau bendrumo pojūtis tik dar labiau sustiprina motyvaciją ir kiekvienas komandos narys norės įdėti kuo daugiau darbo vardan bendrų tikslų.

Matykite kiekvieno komandos nario unikalumą

Nors bendrumo jausmas ir vienija, tačiau svarbu nepamiršti, kad į kiekvieną komandos narį reikia žiūrėti kaip į individualų asmenį. Nors ir siekiate komandos vieningumo, negalima į juos žiūrėti kaip į vieną subjektą. Svarbu įvertinti ir kiekvieno nario išskirtinumą.

Skatinkite kūrybiškumą

Kadangi kiekvieną komandą sudaro individualus asmuo – sukurkite tinkamą aplinką naujoms idėjoms generuoti. Skatinkite kiekvieną darbuotoją kalbėti, dalintis mintimis, įžvalgomis net jei jos iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo itin naudingos. Kuo daugiau įvairiausių minčių bus pateikiama – tuo greičiau atsirinksite tinkamiausias ir naudingiausias būtent jūsų įmonei.

Renkite pastovius susirinkimus

Komandiniai susirinkimai turėtų vykti ne tik tada, kai iškyla kokių nors bėdų ar tenka spręsti neatidėliotinus klausimus. Tokie susitikimai su komanda turėtų vykti reguliariai, jų metu turėtų būti aptariami einami darbai, kylantys klausimai ir dalinamasi naujomis idėjomis.

Kiekvienas turi žinoti savo pareigas

Kiekvienai užduočiai ar projektui deleguokite konkretų darbuotoją (ar darbuotojus). Jei užduotis skiriama visiems – vargu ar bent vienas jausis atsakingas. Todėl visada skirkite atsakingus asmenis, tokiu būdu darbai vyks kur kas greičiau.

Švęskite pergales

Įvertinkite savo darbuotojų pastangas ir pasiekus pergalės ar įgyvendinus sėkmingą projektą – skirkite deramą dėmesį tam atšvęsti. Tokiu būdu komandos dvasia tik sustiprės ir pergalės skonis taps dar saldesnis.

Pažinkite vieni kitus

Tam labiausiai padės mėnesiai pasisėdėjimai ar išvykos, ne darbo metu. Žinoma, geriausiais draugais visi tapti neprivalote ir greičiausiai netapsite, tačiau bendra veikla už biuro ribų padės geriau pažinti drauge dirbančius žmones, sumažins įtampą ir padės jaustis kur kas jaukiau net ir biure.

Daugelis mūsų darbe praleidžiame didžiąją dalį dienos, todėl svarbu ne tik kuo geriau atlikti savo pareigas, bet ir pasistengti, kad į darbą būtų malonu eiti. Todėl skirkite laiko teigiamos atmosferos tarp kolegų formavimui. Darbuotojai, kurie į darbą keliauja su džiaugsmu, dirba kur kas efektyviau ir kokybiškiau.

Naujausi įrašai