Grįžti į pagrindinį puslapį

Sėkmingiausių pasaulio verslininkų TOP 10

Kiekvienais metais yra sudaromi sėkmingiausių pasaulio verslininkų sąrašai, į kuriuos patenka didžiausio pasisekimo tais metais sulaukę asmenys, kurių  turtas yra didžiausias. Tad šios dienos įraše pasidalinsime sąrašu sėkmingiausių praėjusių metų verslininkų sąrašu.

10 vieta – David Hamilton Koch

David Hamilton Koch

David‘as yra vienas sėkmingiausių Amerikos verslininkų, filantropas, chemijos inžinierius bei aktyvus politikos veikėjas. „Koch Industries“, kurią valdo jo šeima, yra antra pagal dydį privati įmonė visoje Amerikoje.  David valdomo turto vertė – 39.6 mlrd. JAV dolerių, kas leidžia užimti garbingą 10-ąją vietą tarp įtakingiausių ir turtingiausių  verslininkų visame pasaulyje.

9 vieta – Charles Koch

Charles Koch

Taip, 9-ąją vietą tarp sėkmingiausių verslininkų užima ne kas, kitas, kaip Davod H. Koch brolis – Charles Koch, kuris taip pat valdo „Koch Industries“, jam priklauso 40% įmonės ir jo asmeninis turtas yra vertinamas 42,9 mlrd. JAV dolerių. Beje, kaip ir brolis, Charles itin aktyviai dalyvauja JAV poliniame gyvenime.

8 vieta – Michael Bloomberg

Michael Bloomberg

Michael Bloomberg yra ne tik 8-as pagal turtingumą žmogus pasaulyje, bet ir New York miesto meras. Jis valdo net 88% procentus finansinių naujienų ir duomenų įmonės  „Bloomberg“ akcijų. Savo karjerą Michael pradėjo dirbdamas „Salomin Brothers“ investiciniame banke, jis užėmė informacinių technologijų vadovo pareigas. Iš šių pareigų, deja, jis buvo atleistas, bet išėjo su solidžia (10 mln. JAV dolerių) kompensacija bei reikiamomis žiniomis ir idėjomis, kurios, neilgai trukus, padėjo įkurti savo parties įmonę.

7 vieta – Larry Ellsion

Larry Ellsion

Larry Ellison yra vienos didžiausių ir garsiausių pasaulyje  programinės įrangos įmonės  „Oracle“ įkūrėjas bei vadovas. 2014-aisias Larry buvo užkopęs net į 3-ąją šio sąrašo vietą ir buvo trečiasis pagal turtingumą žmogus planetoje.

6 vieta –  Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Apie Mark Zuckerberg fenomeną yra girdėję, ko gero, jau visi. Sukūręs „Facebook“ dar studijų suole, kartu su savo kambarioku, šiuo meti Mark valdo 44.6 mlrd. JAV dolerių vertės turtą, ir užima 6-ą vietą tarp sėkmingiausių pasaulio verslininkų.

5 vieta – Jeff Bezos

Jeff Bezos

Jeff Hamilton Bezos – vienas sėkmingiausių technologijų srityje dirbančių verslininkų ir  investuotojų.  Jis taip pat yra vienos didžiausių internetinės prekybos vietos „Amazon.com“ įkūrėjas, valdybos pirmininkas bei vadovas. Įdomus faktas, kad būtent  Jeff užėmė svarbų vaidmenį populiarinant elektroninę komerciją.

4 vieta – Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu – tai iš Meksikos kilęs verslo magnatas, investuotojas bei filantropas. Jo įkurta valdoma įmonė „America Movil“, teikianti interneto, televizijos ir telefonijos paslaugas, yra trečia pagal dydį mobilaus ryšio  bendrovė visame pasaulyje. Jis kiekvienais metais yra įtraukiamas į turtingiausių pasaulio žmonų sąrašus, o štai 2010-aisias buvo užėmęs net ir pirmąją vietą.

3 vieta – Warren Buffet

Warren Buffet

Warren Buffet – verslininkas, investuotojas, filantropas, taip pat ne pirmus metus patenkantis į turtingiausių planetos žmonių sąrašus.  Šiuo meti Warren yra savo įkurtos investicijų bendrovės „Berkshire Hathaway“ vadovas. Warren didelę dalį savo pajamų skiria labdarai.

2 vieta – Amancio Ortega

Amancio Ortega

Amancio Ortega – iš Ispanijos kilęs verslininkas, įkūręs vieną populiariausių aprangos įmonių  visame pasaulyje –  „Inditex“  (šiai grupei priklauso tokios aprangos parduotuvės, kaip „Zara“, „Massimo Dutti“, „Stradivarius“,“Pull&Bear“, „Bershka“). Jo turas vertinamas 67 mlrd. JAV dolerių. Amancio itin saugo savo privatų gyvenimą, per visą savo karjerą yra davęs vos tris interviu, o daugiau apie jo sėkmės istoriją galima sužinoti perskaičiuos jo paties rašytą biografiją „Nuo nulio iki Zaros“.

1 vieta – Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates yra sėkmingiausias verslininkas, investuotojas, kompiuterių programuotojas bei autorius visoje planetoje. Jo turtas yra  vertinamas net 79.2 mlrd. JAV dolerių ir jis jau ne pirmus metus yra tituluojamas turtingiausiu planetos žmogumi.

Kiekvieno iš šių verslininkų sėkmės istorija yra skirtinga, veiklos sritys skiriasi bet juos visus vienija viena – meilė tam, ką daro. Kiekvienas jų į savo darbą įdėjo 120% savęs todėl nenuostabu, kad šiuo metu jie gali didžiuotis tituluojami turtingiausiais planetos žmonėmis bei sėkmingiausiais verslininkais.

Naujausi įrašai