Grįžti į pagrindinį puslapį

Sėkminga tinklaraštininko istorija: kaip uždirbti pinigų rašant tinklaraštį

Tinklaraštis – blogas – tai laisvai pasirenkamo ir viešai skelbiamo turinio kūrimas. Kuriamas turinys paprastai būna susijęs su tam tikra tematika – muzika, maistu, mada, technologijomis. Tinklaraštininkas paprastai aptaria naujienas ar tam tikrus reiškinius, į viską žvelgdamas iš savo perspektyvos. Tai viena asmeninės saviraiškos formų. Tinklaraštyje nėra jokių ribų: jis gali būti šališkas, karikatūrizuojantis ar visiškai objektyvus. Ir formatas – itin paprastas: antraštė, tekstas, kuriame galbūt teikiamos nuorodos, data ir paskelbimo laikas. Paprasta struktūra, paprastas turinys. Galbūt todėl dauguma žmonių vis dar nerimtai žiūri į tinklaraštininkus, nemano, kad tai kažkoks svajonių darbas, greičiau – tik tam tikro laikotarpio hobis. Nepaisant kritikų ir skeptikų, tinklaraštis išties gali tapti Jūsų duondaviu ir generuoti nuolatines pajamas.

Vivus.lt-Sėkminga-tinklaraštininko-istorija-kaip-užsidirbti-rašant-tinklaraštį

Kokie būna tinklaraščiai

Geriausi blogai paprastai būna pradedami rašyti iš idėjos – tokio įrašo turinys laisvas, turinys – lengvas. Dauguma tinklaraštį renkasi kaip dienoraščio alternatyvą, t. y. rašo itin asmeniškas mintis, svarsto, kelia savo nuotraukas ir aprašo kasdienes situacijas. Visgi – tai tik vienas iš daugelio tinklaraščio variantų. Išskiriami verslo, mokyklos, politiniai, kariniai, sporto, patarimų tinklaraščiai. Galima ir smulkesnė klasifikacija, nes tai itin lengvai besiplėtojanti ir nuolat kintanti  turinio forma. Kaip nuspręsite rašyti tinklaraštį ir kokią jo formą pasirinksite, priklausys tik nuo Jūsų asmeninių tikslų, poreikių ir esminio klausimo, kam Jums jo reikia: uždirbti ar nuomonei reikšti.

Kokie būna tinklaraščiai

Didžiausias uždavinys, kaip sukurti gerą blogą, – iš tiesų paprastas. Reikia tinkamai pasirinkti jo turinį, išplėtoti strategiją, kuri pritrauktų kuo didesnę auditoriją ir paskatintų tinklaraščio lankytojus nuolat sugrįžti. Atminkite, kad Jūsų potenciali auditorija jaučia, ar tema, kuria rašote, Jums įdomi: visos teigiamos ir neigiamos emocijos puikiai „ištransliuojamos“ Jūsų tinklaraštyje. Jei svarstote, kaip tapti turtingu, kuriant blogo įrašus, atsikvėpkite: tai pareikalaus daug laiko, darbo ir jėgų. Jei iškart svarstote apie kelių eurų uždarbį per dieną – negaiškite laiko, verčiau tiesiog rašykite savo malonumui.

Kaip uždirbti iš tinklaraščio

Geriausi blogai puikiai žinomi pasaulyje, o jų rašytojai, dalydamiesi savo patirtimi, teigia, kad nusprendus užsidirbti iš tinklaraščio reikia nepardavinėti reklamos, mat jos nuolat erzina svetainių lankytojus. Be to, išsiaiškinta, kad įmonės, nuo savo gaunamų pajamų, kurios sugeneruojamos iš paspaudimų ant jų svetainės nuorodos, tinklaraštininkams skiria ypač mažą pajamų dalį. Taigi geriau reklamuoti konkrečius produktus.

Kaip uždirbti iš tinklaraščio

Idealiausiais variantas – Jūsų produktų reklama kuriamuose tekstuose, nes pasiekiama dviguba nauda. Žinoma, jei savos produkcijos neturite, rekomenduotina sudaryti sutartis su prabangių produktų platintojais ir pamažu pereiti prie pigesnių gamintojų: užsitikrinsite augančią tinklaraščio lankytojų auditoriją. Žinoma, nepamirškite perduodamų emocijų faktoriaus, todėl rinkitės tik tas prekes, kurios Jums išties patinka ir kurias mielai įsigytumėte patys. Galiausiai visada fiksuokite, kokie lankytojai užsuka į jūsų tinklaraštį ir paprašykite jų įrašyti savo elektroninį paštą. Geriausias būdas tai padaryti – pasiūlyti užsiprenumeruoti naujienlaiškį: galėsite sekti lankytojų srautus.

Jei pradėjote kurti tinklaraštį ir norite, kad tai taptų Jūsų svajonių darbu, pasiryžkite atiduoti daug laiko ir jėgų, nes geriausi blogai ir tinklaraštininkai patvirtina, kad niekas neateina lengvai, o asmeninės sėkmės paieškos gali užtrukti. Pasirenkite luktelėti ir pirmojo solidaus atlygio: procesas gali trukti nuo 2 iki 8 metų. Svarbiausia – būkite kantrūs ir tikėkite tuo, ką darote.

Naujausi įrašai