Grįžti į pagrindinį puslapį

Savybės, kuriomis pasižymi geras finansininkas

Gerais finansiniais įgūdžiais bei žiniomis pasigirti gali tikrai ne kiekvienas. Ir ne kiekvienam pavyksta finansinių subtilybių išmokti, tačiau tai nėra nieko neįtikėtino, juk vieniems žmonėms natūraliai geriau sekasi vienose srityse, o kitiems – kitose. Todėl jei jaučiate, kad finansiniai reikalai jums ne itin lengvas dalykas – nepabijokite paieškoti pagalbos iš šalies. O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės savybėmis, kuriomis turėtų pasižymėti geras finansininkas ar buhalteris.

Dėmesys smulkmenoms

Geras finansininkas turi būti atidus visoms smulkmenoms, jis neturėtų numoti ranka į iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus niuansus. Finansiniuose reikaluose smulkmenos neegzistuoja, nes kas iš pradžių gali pasirodyti nereikšminga – vėliau gali sukelti nemenkų problemų ir atnešti rimtų finansinių nuostolių.

Dėmesys smulkmenoms

Todėl jei kreipiatės į finansininką ir jis, išnagrinėjęs jūsų situaciją,  jums  vieną po kitos vardina smulkmenas, į kurias neverta kreipti dėmesio – iš naujo apsvarstykite jo kompetenciją.

Mokėjimas bendrauti

Ne paskutinėje vietoje turėtų būti ir jūsų finansininko bendravimas. Geras finansininkas nebijos jums užduoti klausimus, jei nesijaus visiškai tikras dėl to, ko jūs iš jo tikitės. Taip pat jis turėtų kalbėti jums suprantama kalba, paaiškinti jums nežinomus finansinius terminus ir atsakyti į visus kylančius klausimus.

Mokėjimas bendrauti

Taip pat kaip blogas signalas jums turėtų būti tada, jei jūsų finansininkas itin dažnai neatsiliepia telefonu, o perskambina labai negreitai arba iš vis neperskambinama (jums praktiškai tenka jį gaudyti) arba jei labai negreitai ir neišsamiai atrašinėja į jūsų siunčiamus elektroninius laiškus.  Bendravimas kuria pasitikėjimą tarp žmonių, o finansininkas yra tikrai tas asmuo, kuriuo jūs tikrai norėtumėte pasitikėti.

Savo srities išmanymas

Finansininkas, kuriam kelia keblumų jo srities terminologija, vargu ar bus geras specialistas. Žinoma, jei jis nežinos vieno ar kito rečiau naudojamo termino ar itin specifinės srities žodžio – teisti iš karto nereikia. Tačiau jei įprastai vartojami finansiniai terminai jam nėra žinomi – verta paieškoti kito asmens.

Įžvalgumas

Įžvalgumas

Labai geras finansininkas nuo tiesiog gero skiriasi tuo, kad pirmasis yra kur kas įžvalgesnis ir iš anksto gali numatyti tam tikrus galimus finansinius dėsnius, kurie gali būti būdingi būtent jūsų situacijoje. Žinoma, ateities jie nenumatys ir viskam už akių užbėgti negalės, tačiau tikrai duos itin naudingų patarimų ir įžvalgų, apie kuriuos jūs galbūt net nesusimąstėte.

Orientuotas į sprendimus

Finansiniai reikalai neretai būna keblūs ir sudėtingi, kupini daug problemų, todėl ieškant finansininko, vertėtų dairytis tokio, kuris būtų orientuotas į sprendimų paiešką, o ne problemų akcentavimą. Kaip žinoti ar finansininkas turi tokią savybę? Susitikite konsultacijai, greičiausiai jau po pirmosios konsultacijos pavyks pajusti, ar jūsų pasirinktas asmuo kalba tik apie problemas, ar apie jų sprendimą.

Terminų laikymasis

Itin svarbu, kad jūsų pasirinktas finansininkas laikytųsi jūsų sutartų terminų ir jei tam tikrą ataskaitą jis turi pateikti iki 10 mėnesio dienos, iki tos dienos ir turi tai padaryti. Žinoma, šios savybės iš anksto greičiausiai nesužinosite. Tačiau jei pradėjote dirbti su vienu finansininku ir matote, kad nuo pat pirmųjų mėnesių jis nesilaiko terminų, verčiau paieškokite kito.

Terminų laikymasis

Ieškodami finansininko, skirkite tam laiko, susitikite, nuvykite į bandomąsias konsultacijas. Tik taip jūs galėsite rasti gerą specialistą, į kurį galėsite kreiptis ne vienerius metus. Taip pat net jei jau ir išsirinkote jūsų nuomone labiausiai jūsų kriterijus atitinkantį specialistą, bet padirbėjus su juo, matote, kad jis nepateisina jūsų  lūkesčių – nebijokite pokyčių  ir paieškokite kito. Jei jūs mokate už tam tikras paslaugas ar konsultacijas – turite gauti tiksliai tai, ko jums ir reikia.

Naujausi įrašai