Grįžti į pagrindinį puslapį

Rankų darbo kalėdinės dekoracijos

Vis labiau artėjant Kalėdoms – visi prekybos centrai kone nusikloja įvairiausiomis Kalėdų dekoracijomis, papuošimais ir visa kita šventine atributika. Šiandien galima nusipirkti viską, ko tik širdis geidžia: nuo ryškiausių spalvų burbulų iki pačių įmantriausių girliandų. Tačiau esant tokiai didelei pasiūlai, ne vienas vis labiau linksta prie natūralumo, paprastumo ar net minimalizmo. Tad vis daugiau žmonių nusprendžia kalėdines dekoracijas pasigaminti savomis rankomis. Ir tai nieko keisto – juk tai, ką pagaminsite patys, bus artimiau jūsų širdžiai, lengviau piniginei bei suteiks kur kas daugiau originalumo namams, nei pirktiniai blizgučiai. Tad šiame įraše dalinsimės idėjomis, kaip Kalėdų dekoracijos namams gali būti gaminamos savomis rankomis.

Kalėdinės dekoracijos iš popieriaus

Popieriaus – tai viena pigiausiai kainuojančių medžiagų, iš kurių galima pasidaryti daugybę įvairiausių kalėdinių papuošimų. Viskas, ko jums reikės – tai paprastas baltas ir spalvotas popierius, žirklės, klijai ir šiek tiek kruopštumo.

Ko gero, kiekvienas mokykloje esate bent kartą mėginę karpyti popierines snaiges. Kodėl gi neprisiminus šio užsiėmimo ir dabar? Jei nei karto tokios snaigės karpyti neteko ar tiesiog neprisimenate – viskas vyksta labai paprastai: tiesiog paimkite popieriaus lapą, sulenkite taip, kad iš jo gautųsi taisyklingas kvadratas (popieriaus perteklių nukirpkite), tada lapą perlenkite keletą kartų, kol gausite trikampį (kuo daugiau kartų perlenkti pavyks – tuo jūsų snaigės iškarpymas bus gražesnis ir smulkesnis). Trikampio galą galite užapvalinti, tada snaigė bus apvali arba palikti tokią, kokia gavosi sulanksčius – tada snaigės gausis kvadratinė. Paskutinis žingsnis – imti į rankas žirkles ir tiesiog karpyti snaigės šonus. Galiausiai atlankstykite savo karpinį  ir turėsite kuo puikiausią Kalėdų dekoraciją.

Kalėdinės dekaoracijos iš popieriaus

Išsikarpę iš popieriaus įvairaus dydžio snaigių, jomis galite papuošti langus, stiklines duris ar net pačia Kalėdų eglutę. Kiekviena jūsų iškirpta snaigė bus unikali.

Siūti, nerti arba megzti Kalėdų papuošimai

Jei laisvalaikiu mėgstate užsiiminėti įvairiais siuviniais – artėjantis Kalėdų laikotarpis jums turėtų būti nebaisus, mat dekoracijoms galite net neišlaidauti, o didžiąją dalį jų pasigaminti savomis rankomis.

Greičiausiai namuose rasite ne vieną rūbą, kurio nebenešiojate jau keletą metų. Neskubėkite jų išmesti, mat galite pasigaminti įvairių žaismingų papuošimų eglutei. Atrinkite kuo ryškesnius, spalvingesnius rūbus ir jie taps jums puikia medžiaga žaisliukams siūti. Internete galite pasidairyti pačių įvairiausių formų, pagal kurias norėtumėte siūti savo žaisliukus, jas nupieškite ant pasirinktos medžiagos ir iškirpkite. Tada paimkite siūlą ir žaisliukus susiūkite, galiausiai paimkite vatos ir ja prikimškite gautą siuvinį. Pagamintoms dekoracijoms puošti gali panaudoti įvairiausias sagas, kitų audinių skiautes, dekoratyvius siūlus ir t.t. Pasitelkite visą savo fantaziją, panaudokite kuo daugiau namuose randamų daiktų ir turėsite išskirtinius žaisliukus, kurių nerasite jokiuose kituose namuose.

Kepti Kalėdų papuošimai

Kepti Kalėdų papuošimai

Ryškiaspalviai kalėdiniai kepiniai gali tapti puikiomis kalėdinėmis dekoracijomis, kurioms gaminti išleisite itin mažai. Tešlą dekoratyviems kepiniams gaminti paruošti yra itin paprasta, jums prireiks vos trijų sudedamųjų dalių, kurias nesunkiai rasite kone kiekvienų namų virtuvėje: 2 stiklinių miltų, 1 stiklinės druskos ir vandens. Į dubenį suberkite druską bei miltus, tada po truputį pilkite vandenį, vis maišydami masę, kol gausite tinkamos tekstūros tešlą. Vėliau ją išimkite, apie 10 minučių minkykite ir galiausiai palikite 20 minučių pastovėti. Ir štai jūs jau turite tinkamą masę, iš kurios galite gaminti. Tada ant kepimo popieriaus iškočiokite tešlą iki tol, kol ji taps apie 0,5-1cm storio ir galiausiai pjaustykite norimų formų dekoracijas (pjaustyti galite tiesiog peiliu arba pasitelkiant sausainių kepimo formas). Tiesa, pjaustydami figūras, nepamirškite jose padaryti skylutes, per kurias galėtumėte perverti kaspiną, kuriuo vėliau užkabintumėte žaisliuką ant eglutės. Tada jau išpjaustytas dekoracijas sudėkite į kepimo skardą ir įkiškite į orkaitę, kurioje jūsų kepiniai galės išdžiūti (pasirinkite kuo žemesnę temperatūrą, geriausiai apie 90 laipsnių, nes džiovinant didesnėje temperatūroje, kepiniai gali imti pradėti trūkinėti bei prarasto savo lygią tekstūrą). Žinoma, galite paikti savo kepinius džiūti ir natūraliai, kambario temperatūroje, tačiau tai užtruks jau kur kas ilgiau – net keletą dienų. Ir paskutinis žingsnis – puošimas, kur galite pasitelkti visą savo fantaziją: dažykite, klijuokite, nerkite ir t.t. – tokiu būdu susikursite itin originalių ir spalvingų dekoracijų, tam išleidžiant itin mažai lėšų. Jei jūsų namuose yra mažų vaikų ir bijote, kad mažieji smaližiai gali mėginti paragauti papuošimų – dažymui rinkitės maistinius dažus.

Kalėdinės dekoracijos iš gamtos

Jei mėgstate natūralumą, kuo puikiausių kalėdinių dekoracijų galite rasti ir nuėję tiesiog į artimiausią mišką ar parką: pušų kankorėžiai, šakelės, šermukšnių uogos, cinamono lazdelės, mandarinai  bei kiti įvairūs gamtos turtai gali puikiai pasitarnauti ir dekoruojant Kalėdoms namus. Taip pat dekoracijomis kurti galite pasitelkti ir įvairius vaisius, kurie ne tik atliks dekoracijos funkciją, bet ir suteiks namams itin šventišką aromatą.

Advento vainikas

Iš įvairių gamtoje randamų medžiagų galite nesunkiai pasigaminti ir tradicinį advento vainiką, kuris simbolizuoja gyvenimo ratą, nenutrūkstamą metų laikų kaitos ciklą, o keturios žvakės, kurios yra tradiciškai uždegamos kiekvieną sekmadienį, iki pat kūčių, simbolizuoja keturias advento, laukimo savaites. Dažniausiai yra pasirenkamos baltos spalvos žvakės, tačiau jei ketinate laikytis tradicijų, žvakių spalvos turėtų būti tokios: trys violetinės ir viena rožinė. Pirmas tris savaites turėtų būti deginamos violetinės žvakės, o rožinė turėtų būti paliekama paskutinei savaitei, prieš pat Kalėdas.

Vainiko pagrindą galite pasigaminti iš paprastų šakų ar net šieno (tiesiog suformuokite taisyklingą apskritimo formą ir ją gerai sutvirtinkite virvele). Tada prie pagrindo yra tvirtinamos 4 žvakės: jos įtaisomos keturiose skirtingose vainiko pusėse, o, kad jos laikytųsi, galite  panaudoti storesnes vielutes: kiekvienai žvakei atkirpkite 3-4 kiek ilgesnius vielos gabaliukus ir juos įsmeikite į jos apačią, tada žvake įstatykite į vainiko pagrindą, aplink kurį vėliau klijuosite likusias savo dekoracijas. Įdomus faktas, kad tradiciškai, dekoruojant advento vainiką, reikia vengti ryškių bei blizgių spalvų. Vainikas neturėtų tapti panašus į Kalėdų eglutę, mat jis kaip tik simbolizuoja susikaupimo, laukimo ir rimties laikotarpį.

Dekoracijų tvirtinimui dar jums reikės įsigyti karštų klijų, o kaip dekoruoti, ką rinktis – paliekama visa laisvė jūsų vaizduotei. Galite pasirinkti ir natūralesnius komponentus, kurie turi savo reikšmę, pavyzdžiui, vaisiai simbolizuoja vaisingumą, cinamono lazdelės – išmintį ir t.t. Kuriant advento vainiką, rekomenduojame išlaikyti santūrumą ir naudoti kuo daugiau natūralių, gamtoje randamų produktų. Tačiau santūrumas tikrai nereiškia nuobodumo.

Dekoracijos iš makaronų

Kalėdinė dekoracija iš makaronų

Medžiagos kalėdinėms dekoracijoms gaminti galite rasti tiesiog savo virtuvėje. Vienas iš tokių variantų – tai makaronai: galite juos rinktis įvairiausių formų, pavyzdžiui, kaspinėlių ir tiesiog apipurkšti įvairiausiomis spalvomis, pabarstyti dirbtiniu sniegu ir kabinti ant eglutės ar suverti iš jų žaismingas girliandas. Taip pat galite rinktis ir įvairiausių kitų formų makaronus –  juos tiesiog sudėliokite į savo norimą išgauti formą, suklijuokite ir turėsite jau didesnį žaisliuką, kurį vėliau dar papildomai papuoškite, pasitelkdami dažus, dirbtinį sniegą, kaspinus ar pan. ir drąsiai kabinkite ant šventinės eglutės.

Kalėdos – tai itin puikus laikotarpis, kai galite ne tik džiaugtis namų jaukumu, bet ir išlaisvinti savo visą fantaziją bei kūrybini potencialą. Rankų darbo papuošimų gaminimas gali tapti ir puikiu žiemos užsiėmimu, kuris suburs visą šeimą praleisti laiką kartu.


Naujausi įrašai