Grįžti į pagrindinį puslapį

Priežastys, dėl kurių galite negauti paskolos

Prireikus greitos finansinės paramos – itin patogu kreiptis dėl paskolos arba greitojo kredito, teikiamo internetu. Paraiškos teikimas užtrunka vos keletą minučių, o pinigai Jūsų sąskaitą pasiekia dar tą pačią dieną. Vis dėlto pateikus paraišką, galima sulaukti ir nemalonaus neigiamo atsakymo. Šį kartą aptarsime pagrindines priežastis, dėl kurių kredito ar paskolos galite ir negauti.

Vėluojate mokėti turimus įsipareigojimus

Pildant paraišką kreditui gauti, prisiminkite, kad bus vertinama visa Jūsų mokumo istorija, tad jei turite įsiskolinimų kitose įmonėse – didelė tikimybė, kad paskola teikiama nebus. Vertinami ne tik įsiskonimai už kitose įmonėse turimas paskolas, lizingus ar trumpalaikius greituosius kreditus – bet visos turimos skolos, tad jei vėluojate apmokėti telefono sąskaitą ar už šiukšlių išvežimą – tai apsunkins galimybes gauti paskolas.

Vėluojate mokėti turimus įsipareigojimus

Taip pat nepamirškite, kad vertinama visa Jūsų mokumo istorija, todėl net jei šiuo metu visas turėtas skolas jau esate padengę, bet dar visai neseniai jų turėjote – paskola taip pat gali būti neteikiama. O duomenys apie skolas yra saugomi net 10 metų nuo skolos padengimo dienos.

Jūsų pajamos nėra stabilios

Jūsų pajamos nėra stabilios

Norint gauti paskolą – vertinamos paskutinių 4 mėnesių  oficialios, stabiliai gaunamos pajamos. Tad ši priežastis gali kliudyti  gauti paskolą asmenims, kurie dirba sezoninius darbus, dirba neoficialiai arba dalį algos gauna „vokeliuose“.

Turite daug įsipareigojimų kitose finansų įstaigose

Turite daug įsipareigojimų kitose finansų įstaigose

Net jei gaunate stabilias pajamas kiekvieną mėnesį, jokių pradelstų mokėjimų kitose įmonėse neturite – paskolos galite negauti dėl turimų per didelių įsipareigojimų. Pagal LR Vartojimo kredito įstatymą, asmuo gali prisiimti finansų įsipareigojimų sumą, kurių mėnesio įmokos neviršytų 40% oficialiai gaunamų pajamų. Prieš teikdami paraišką naujam kreditui gauti, įvertinkite jau turimus įsipareigojimus.

Neturite galiojančio asmens dokumento

Norint gauti paskolą, būtina turėti galiojanti asmens dokumentą: pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas šiuo atveju tinkamas nėra). Todėl jei Jūsų asmens dokumento galiojimo laikas yra pasibaigęs – paskolos gauti nepavyks.

Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta ne Lietuvoje

Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta ne Lietuvoje

Esant itin dideliems emigracijos mastams, nenuostabu, kad didelė dalis pasirinkusių gyventi svetur, deklaruoja išvykimą į užsienį, kas gali pasunkinti galimybę gauti paskolą Lietuvoje. Prieš teikdami paraišką, būtinai pasidomėkite, ar Jūsų pasirinkta įmonė teikia paslaugas asmenims, kurių deklaruota gyvenamoji vieta nėra Lietuvoje.

Nepriėmėte bendro sprendimo su sutuoktiniu

Nuo 2016-ųjų metų vasario 1 dienos, norint gauti paskolą susituokusiam asmeniu, finansines paslaugas teikiančios įmonės turi vertinti abiejų sutuoktinių finansinę būklę. Tokiam mokumo įvertinimui būtinas abiejų sutuoktinių sutikimas, tad jei Jūs pildote paraišką, o Jūsų sutuoktinis neduoda sutikimo, vertinti jo mokumo – paskolos paraiška tvirtinama nebus. Būtina priimti bendrą sutarimą šeimoje.

Nepriėmėte bendro sprendimo su sutuoktiniu

Priežasčių, dėl kurių paskola gali būti nesuteikiama, gali būti ir daugiau. Prisiminkite, kad kiekviena finansines paslaugas teikianti įmonė įvertina riziką, prieš patvirtindami kiekvieną paraišką. Įmonės yra suinteresuotos, kad paskolintas lėšas atgauti laiku, be vėlavimo. Todėl kiekvieno asmens, teikiančio paraišką, mokumas vertinamas individualiai.

Naujausi įrašai