Grįžti į pagrindinį puslapį

Namų valymo priemonės, kurias galite pasigaminti patys

Nors chemijos pramonė kone kasdien išleidžia vis naujų, kuo įmantresnių priemonių, naudoti namų valymui, vis didesnė dalis žmonių atsigręžia į natūralumą ir stengiasi ieškoti  buitinių priemonių su kuo paprastesne sudėtimi. O ieškant natūralumo, vis daugiau namų šeimininkių ryžtasi ir gamintis valymo priemones namuose, tiesiog iš įprastai virtuvėje randamų ingredientų. Šis pokytis padeda ne tik palaikyti namuose sveikesnę aplinką, bet ir padeda taupyti. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame būtent apie namų  valymo priemones, kurias galite pasigaminti patys ir kurių sudedamųjų dalių greičiausiai jau dabar rastumėte savo virtuvės spintelėse.

Vonios valiklis iš sodos

Vienokios ar kitokios sudėties vonios valiklis yra randamas kiekvienuose namuose ir nenuostabu, juk vonia naudojama kasdien, ji linkusi greitai apsinešti nešvarumais nuo įvairių naudojamų higienos priemonių arba kieto vandens. Tačiau itin paprastomis sąlygomis galite pasigaminti kuo puikiausią valiklį, kuris puikiai pašalins visus nešvarumus ir nustebins savo sudėtimi. O jums reikės vos dviejų sudedamųjų dalių: vandens ir sodos. Tiesiog į sodą įlašinkite šiek tiek vandens -  nedaug, tik tiek, kad iš miltelių, taptų pastos konsistencijos - ir štai jūs turite puikų valiklį, kuris pašalins visas dėmes, taip pat naikins nemalonius kvapus bei nebraižys vonios ar kriauklės paviršius. Apie kainą net neverta kalbėti, nes sodos bet kuriuo atveju galima rasti kiekvienuose namuose.

Stiklų ir veidrodžių valiklis iš acto

Actas – tai dar vienas produktas, kurio įprastai yra kiekvienuose namuose. O jei ir nėra – jį nusipirkti kainuoja tikrai nedaug. O su actu galite kuo puikiausiai nuvalyti veidrodžių paviršių, langus, stiklinius baldų paviršius. Taip pat su actu galite valyti ir kitus namuose esančius paviršius, kurie yra linkę apsinešti dėmėmis. Tačiau įsidėmėkite, kad jautresniems, labiau pažeidžiamiems paviršiams valyti, negalima naudoti gryno acto, jį skieskite su vandeniu. Kuo paviršius jautresnis, tuo acto konsistencija turėtų būti mažesnė.

Vamzdžių valiklis iš sodos ir acto

Užsikimšus nutekamiesiems vamzdžiams, daugelis griebiasi itin aršios sudėties valiklio, kurias liaudyje vadinamas „kurmiu“. Tačiau ne ką prasčiau šią funkciją atlikti gali ir kur kas natūralesnės sudėties priemonė: tiesiog į karštą vandenį įpilkite acto ir sodos, gerai sumaišykite ir pilkite į vamzdžius. Ši priemonė puikiai tinka ir kaip profilaktinė priemonė nuo vamzdžių užsikimšimo.

Įsisenėjusių dėmių šalinimas su citrina

Citrina – puiki priemonė, kuri šalina įsisenėjusias dėmes, turi dezinfekuojamąjį poveiki bei šalina blogus kvapus. Su citrina galite valyti indus, kuriuose yra įsisenėjusių dėmių, valyti virtuvines pjaustymo lenteles (pašalinsite ne tik maisto dėmes, bet ir kvapus). Tiesiog tuos virtuvinius rakandus, kurie turi įsisenėjusių dėmių, patrinkite citrina, jei dėmės didesnės ar senesnės, galite įtrynę, palaikyti kelias valandas ar net per naktį.

Taip pat citrinų rūgštis puikiai kovoja su kalkių nuosėdomis, todėl jei norite nuo kalkių išvalyti savo virdulį, tiesiog įpilkite į jį vandens ir citrinos rūgšties miltelių ir užvirkite virdulį kelis kartus – kalkių nebeliks nei kvapo.

Įvairios cheminės namų valymo priemonės neretai sukelia alergijas, gali dirginti odą, todėl jei esate labiau linkę į alergijas arba jei atsirado bėrimų ir net nenumanote nuo ko – pamėginkite pakeisti chemines priemones natūraliomis, savo pačių gamintomis. Namai taps kur kas švaresni, sveikesni, o ir pilnesnė piniginė Jus nudžiugins.

Naujausi įrašai