Grįžti į pagrindinį puslapį

Ar galima išmokti pozityvaus mąstymo?

Apie pozityvaus mąstymo naudą žmogui kalbama daug ir dažnai: esą tai pagerina gyvenimo kokybę, sumažina stresą ir padeda greičiau pasiekti visų užsibrėžtų tikslų. Vieni žmonės yra natūraliai optimistai ir visur mato galimybes, o štai kitiems tokį požiūrį įvaldyti yra kur kas sunkiau. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše domimės ar galima pozityvaus mąstymo tiesiog išmokti ir kaip tai padaryti.

Išmokite nuraminti savo mintis

Norint išmokti mąstyti pozityviai, pirmiausia, ką reikia padaryti - tai išmokti nusiraminti, sutelkti savo mintis. Žinoma, to taip paprastai padaryti gali ir nepavykti, todėl svarbu atrasti patogiausius būdus, kurie būtų tinkami būtent jums. Jei nežinote nuo ko pradėti - vienos iš efektyviausių ir dažniausiai naudojamų priemonių tam pasiekti – joga arba meditacija. Būtent šių užsiėmimų metu visas dėmesys yra sutelkiamas į dabartį, padedama susikoncentruoti, išgryninti mintis ir nusiraminti.

Neigiamas mintis pakeiskite teigiamomis

Ši užduotis gali pasirodyti gana sunki, ypač pradžioje, mat jums reikės nuolat sekti savo mintis ir filtruoti jas. Kaip tai daryti? Labai paprastai – tiesiog kiekvieną kartą, kai pagausite save galvojant neigiamai, tas mintis pakeiskite teigiamomis. Po truputį, su laiku tai taps įpročių ir sugebėsite savo mintis keisti tarsi savaime.

Išmokite dėkingumo

Net ir esant itin sunkioje gyvenimo situacijoje, vis tiek kiekvienas turime dalykų, už kuriuos turėtume jaustis dėkingi ir kurių neturi kiti. Todėl kas kartą, patiriant sunkumus, bent kelioms minutėms atsitraukite mintimis nuo užgriuvusių problemų ir sugalvokite bent penkis dalykus, už kuriuos šiuo metu esate dėkingi. Tada pamatysite, kad ne viskas yra taip blogai, kaip atrodo ir prie savo problemų sprendimo galėsite grįžti jau kur kas pozityviau nusiteikę.

Apsupkite save pozityviai mąstančiais žmonėmis

Liaudyje yra itin paplitusi patarlė: „su kuo sutapsi, toks ir pats tapsi“. Todėl jei leisite daugiau laiko su teigiamai mąstančiais, pozityviais žmonėmis - net patys nepajusite, kaip jus vis dažniau aplankys teigiamos mintys. Ir lygiai taip pat - jei jus nuolat sups negatyvūs žmonės, kurie visą laiką skundžiasi ar guodžiasi – vargu ar pavyks išmokti mąstyti pozityviai.

Skaitykite įkvepiančias knygas

Skaitydami sėkmingų žmonių gyvenimo istorijas, pamatysite, kad su įvairiausiais sunkumais susidurti teko visiems ir kad kiekviena įveikta problema – tai gyvenimo pamoka, kuri padeda pasiekti didingesnių tikslų. Kuo daugiau įkvepiančių knygų perskaitysite – tuo mintys taps pozityvesnės. Išmokite į gyvenimo siunčiamus iššūkius pažiūrėti ne kaip į bausmę, o kaip į gyvenimo pamoką, kuri leidžia jums tobulėti. Nepamiršite, kad jūsų požiūris į problemas turi įtakos tam, kaip jums seksis su jomis susidoroti.

Išmokite savęs nelyginti su kitais

Savęs lyginimas su kitais – tai vienas iš populiariausių dalykų, kurie sukelia negatyvias mintis. Verčiau koncentruokitės ties savo tikslais, savų idėjų įgyvendinimu. Ir nepamirškite, kad net jei jums ir atrodo, kad kaimynas gyvena kur kas geriau ar pusseserė padarė sėkmingesnę karjerą – jūs visos tiesios nežinote. Aplinkinių žmonių gyvenimus jūs matote tokius, kokius jie nori, kad matytumėte, o neigiamus gyvenimo aspektus yra linkę tiesiog nuslėpti. Tad net jei ir manote, kad kažkas gyvena tobulai – realybė gali būti visai kitokia.

Ir pabaigai - įprotis mąstyti pozityviai yra lygiai toks pats išmokstamas ir įvaldomas, kaip ir bet koks kitas. Tad net jei iš prigimties save laikote pesimistais, pasistengę, galite savo mąstymą nukreipti teigiama linkme.

Naujausi įrašai