Grįžti į pagrindinį puslapį

Plaukų priežiūra

Jei kalbama apie plaukų priežiūrą – pastebima, kad yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kerpasi reguliariai, ir tie, kurie delsia ir kerpasi tik tuomet, kada atsiranda tam pastebima priežastis – plaukai pasidaro pažeisti, galiukai suskeldėję. Nepaisant to, svarbu ne tik kirptis, bet ir pasirinkti tinkamą kirpimo stilių, plaukų spalvą, priežiūros priemones, nes norisi, jog plaukai ne tik atrodytų sveikai, bet ir stilingai. Apie tai ir bus kalbama šiame Vivus Finance tinklaraštyje.

Kaip pasitikrinti ar jau metas kirptis

Pažvelkite į savo plauko ilgį ir atkreipkite dėmesį į tai, kiek slenkant aukštyn nuo galiukų iki šaknų matosi išsišakojimų. Kuo aukščiau plaukas išsišakojęs, tuo daugiau požymių, kad metas kirptis. Ironiška, kad tie, kurie nori išauginti ilgus plaukus – vengia juos trumpinti, tačiau reguliarus kirpimas iš tikrųjų gali padėti plaukams augti greičiau. Šiomis dienomis tenka įsiminti nemažai informacijos, todėl, kad būtų patogiau – susidarykite asmeniniame kalendoriuje kirpimosi grafiką. Įprastas laiko tarpas tarp kirpimųsi yra maždaug 3 mėnesiai, tačiau ne visi plaukų tipai yra vienodi. Kirpimosi grafikas gali priklausyti nuo jūsų norimo išlaikyti plaukų ilgio ir plauko tekstūros. Jei plaukai sveiki ir neturi polinkio skilinėti, galite vadovautis šia taisykle, kuri padės nustatyti kokį laiko tarpą reikia daryti tarp kirpimų: trumpiems plaukams – nuo 4 iki 6 savaičių; vidutinio ilgio – nuo 6 iki 8 savaičių; ilgiems plaukams – nuo 8 iki 12 savaičių.

Plaukų ilgiai

Atsižvelgiant į savo plaukų tipą, naudokite jam skirtą kirpimo techniką. Pasirinkus netinkamą kirpimo techniką, galite sukelti nemažai žalos plaukui – jį galima taip pažeisti, jog tai turės neigiamos įtakos jo ataugimui. Pavyzdžiui ilgiems, garbanotiems ar tekstūruotiems plaukams netiks kirpimo įrankis su skustuvo ašmenimis. Jei jūsų plaukai storesni ir tiesūs – kirpkite juos siaurėjančiais sluoksniais nuploninant galiukus. Tokia technika kerpantis jie neatrodys pernelyg nepaklusnūs.

Sausas ar šlapias kirpimas

Garbanoti plaukai džiūdami gali prarasti beveik 75 procentus savo ilgio, todėl jei jie kerpami šlapi – sunku įvertinti, koks bus jų ilgis, kai jie taps sausi. Pažeistus plaukus geriau kirpti tada, kai jie sausi, nes sušlapinus nesimato išsišakojusių vietų, kurias reikia pašalinti. Visus likusius plaukų tipus galima drąsiai kirpti šlapius.

Plaukų kirpimas pagal veido formą

Veidų tipai
Veidų tipai

Stačiakampei veido formai tinka kirpimas sluoksniais, bangos ar garbanos, švelnūs ir romantiški žemi kuodai, suapvalinti galiukai ar kirpčiukai. Turint ovalią veido formą vertėtų rinktis trumpų plaukų šukuosenas, o kuo plaukai trumpesni, tuo labiau atsiskleis veido forma. Galima rinktis tiesų kirpimą, šiek tiek banguotą ar plaukus sušukuotus į vieną pusę. Rekomenduojama rinktis netvarkingus kirpimus, jei veido forma kvadratinė. Patartina plaukus kirpti aukščiau pečių linijos, per daug nenutrumpinant. Taip pat patartina rinktis banguotus variantus. Jei veido forma širdies – tinkamiausios trumpų plaukų šukuosenos, ypač jei kirpimas bus parinktas ant šono. Turint formą panašią į deimanto – vertėtų apsvarstyti vidutinio ilgio ar ilgus sluoksniuotus kirpimus. Apskritimo formai galima išmėginti kirpčiukus, sušukuotus į atitinkamą pusę, taip pat tinkamos tiek trumpų, tiek ilgų plaukų šukuosenos. Trikampis – kirpimas sluoksniais, kurie užsibaigia ties akimis, skruostikauliais ar raktikauliu. Jei jūsų veido forma primena apverstą trikampį, reikėtų rinktis šukuoseną, kuri maskuotų kaktos plotį, sukurtų papildomą apimtį – tokiu būdu suapvalinami kontūrai smakro srityje, išlaikant proporcijas. Pailgos formos veido turėtojams labiausiai tinka lengvos garbanos, išplatėjančios ties skruostais, purios šukuosenos, kurios iškeltos nuo pat šaknų.

Plaukų spalvos parinkimas

Remiantis žmogaus natūralia plaukų, odos bei akių spalva, yra nustatoma kokiam spalviniam tipui jis priklauso. Išskiriami du pagrindiniai tipai – šaltasis ir šiltasis, kurie papildomai skaidomi į kontrastinį (ryškų) ir nekontrastinį (neryškų). Minėtiems tipams suteikti metų laikų pavadinimai, tačiau jie neturi nieko bendra su metų laikų savybėmis. Pavasaris ir ruduo priskiriami šiltajam neryškiam tipui, o vasara ir žiema – šaltajam ryškiam tipui. Kaip pasirinkti kokiam tipui priklausoma ir kokia plaukų spalva būtų tinkama, galima pasinaudoti lentele:

Plaukų maitinimas

Laikotarpis tarp plaukų kirpimų ir dažymų turėtų būti skirtas praturtinti juos maistinėmis medžiagomis. Naudokite šampūną, kurio sudėtyje nėra sulfatų ir kas dvi savaites atlikite gilaus kondicionavimo procedūrą. Kasdieninei plaukų apsaugai rinkitės nenuplaunamus kondicionierius bei aliejus, kurių sudėtis būtų praturtinta avokadu, cidonija, kokosu. Ši priežiūra turėtų padėti išvengti suskilinėjusių galų, lūžinėjimo ir sausumo.

Plaukų kirpimo ir priežiūros mitai

Plaukų spalvos „nuėmimas“ namuose yra gan populiarus dalykas, tačiau specialistai to nerekomenduoja atlikti patiems – iškyla didelė grėsmė, kad pažeisite plauko struktūrą, kurią bus sudėtinga atstatyti, o naudojamos priemonės iš parduotuvės negarantuoja, kad jose bus parinktas tinkamas kiekis oksidantų.

Pažeisti plaukai
Plaukus reikia kirpti priklausomai nuo plauko būklės

Kada palankiausia kirpti plaukus – nustatyto laiko nėra, tai priklauso nuo plauko būklės. Nemažai žmonių stebi mėnulio fazes ir kerpasi tik per jaunatį, taip įtikėdami, kad šiuo laikotarpiu nukirpti plaukai vėliau augs geriau. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad plaukų augimas priklauso ne nuo mėnulio fazių, o nuo priežiūrai skiriamo laiko ir priemonių kokybės.

Nuo seno sklando mitas, kad moteriai laukiantis negalima kirpti bei dažyti plaukų. Tiesa, kad senesniais laikais plaukų dažymui buvo naudojamos priemonės su ne tokiomis saugiomis cheminėmis sudėtimis, stipresniais peroksidais, kurie galėtų pakenkti sveikatai. Tačiau šiomis dienomis plaukų dažymo technologija žymiai patobulėjusi, naudojamos priemonės yra augalinės kilmės ir nekenkia sveikatai.

Pravartu žinoti

Net ir perskaičius daugelį rekomendacijų, ne visada pavyks užtikrintai išsirinkti geriausią plaukų kirpimą ar spalvą, kurie atitiks visus jūsų lūkesčius. Rekomenduojame išbandyti kelias išmanias programėles, kurių pagalba galėsite nuspręsti kokia plaukų spalva ar kirpimas jums tiktų labiausiai. Tereikės nusifotografuoti save ir šiek tiek padirbėti su skirtingais filtrais. Parinkome programėles, kurias galėsite į savo išmanų įrenginį parsisiųsti nemokamai –FaceApp; ModiFace; Youcam Makeup; Perfect365; Men Hair Style.

Naujausi įrašai