Grįžti į pagrindinį puslapį

Sumanios atostogos: kaip keliauti neištuštinant piniginės?

Prasidėjusi kalendorinė vasara vis dažniau skatina mintis apie užtarnautas atostogas. Poilsio ištroškusius tautiečius vilioja ir egzotinės šalys ir ramus poilsis Lietuvos kurortuose, tačiau ne paslaptis, kad ne maža dalis susiduria su ribotų finansų klausimu. Visgi, Vivus Finance finansų ekspertai įsitikinę, kad išsvajotos atostogos nebūtinai turi atsieiti brangiai, o skiriant šiek tiek laiko ir pastangų, galima suplanuoti poilsį, neapkarpant savojo biudžeto.

Skrydžių bilietų ieškokite iš anksto.

Siekdami sutaupyti, pirkite lėktuvo bilietus tolimesnei datai. Patyrę keliautojai yra perpratę aviakompanijų triukus, todėl atsakingai planuodami savo biudžetą ir siekdami kuo mažesnių išlaidų, atostogas planuoja mažiausiai prieš kelis mėnesius, o norėdami sumedžioti dar pigesnius bilietus – net prieš pusmetį ar metus. Pigių skrydžių bendrovės ypatingai greitai išparduoda pigiausius bilietus, todėl atsiminkite, kad kuo vėliau įsigysite bilietą, tuo daugiau mokėsite.

Pasirinkite tinkamą laiką.

Siekiant geriausio kokybės ir kainos santykio, patartina vasaros atostogas pradėti planuoti žiemą, o žiemos– vasarą. Taip galėsite rasti ne tik pigius lėktuvo bilietus, bet turėsite ir daugiau gyvenamosios vietos pasirinkimų.

Paskutinės minutės pasiūlymai.

Mėgstantiems spontaniškus sprendimus, patartina ieškoti paskutinės minutės kelionių pasiūlymų. Pasirinkę tokį keliavimo būdą, galite sutaupyti net pusę visos kelionės kainos. Žinoma, reikėtų būti atsargiems ir gerai išanalizuoti pateiktus pasiūlymus. Šie neretai turi paslėptų sąlygų, kurios gali nemaloniai nustebinti viešnagės metu.

Pramogas rezervuokite internetu.

Atostogaujant norisi kuo daugiau laiko skirti poilsiui, todėl rekomenduojama bilietus į muziejus ar kitas lankytinas vietas pirkti prieš kelionę internetu. Pasirūpinę bilietais iš anksto, išvengsite varginančio stovėjimo ilgose turistų eilėse.

Atsakingai rinkitės viešbutį.

Iš anksto apgalvokite savo atostogų tipą. Jeigu planuojate išvysti kuo daugiau lankytinų objektų, vertėtų pagalvoti apie paprastesnį ir pigesnį viešbučio variantą. Nesirinkite viešbučio su planu „viskas įskaičiuota”, jeigu žadate keliauti nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro.

Nepamirškite transporto.

Savarankiškai planuojant kelionę, apgalvokite, kaip iš oro uosto nuvyksite į viešbutį. Lėktuvui nusileidus vėlai vakare, iš oro uosto į galutinį kelionės tašką paprastai vyksta nedaug autobusų, tad ir bilietų kiekis gali būti ribotas. Netilpus į autobusą, gali tekti pasinaudoti taksi paslaugomis, kurių kainos prie oro uostų dažniausiai būna ženkliai didesnės nei įprastai.

Svarbiausių daiktų sąrašas.

Prieš kelionę patartina detaliai susidaryti svarbiausių daiktų sąrašą. Tai leis jaustis saugiai ir užtikrintai, žinant, kad kelionės metu neatsiras neplanuotų išlaidų. Jeigu skrydis ilgas, reikėtų iš anksto pasirūpinti užkandžiais, taip išvengiant papildomų išlaidų lėktuve ar oro uoste.

Naujausi įrašai