Grįžti į pagrindinį puslapį

Pigios Kalėdinės dovanos

Štai ir sulaukėme gruodžio, o kartu su juo ir neišvengiamo prieššventinio šurmulio. Kaip ir kasmet, prieš didžiąsias šventes atsiranda daugybė reikalų bei išlaidų. Reikia užbaigti kuo daugiau darbų, neatidėti jų kitiems metams, suorganizuoti švenčių eigą ir, žinoma, nupirkti visiems dovanų. Šiuo metu dovanoms ir su jomis susijusiems kitiems pirkiniams galime išleisti pakankamai nemažą sumą, taigi, kartais verta pagalvoti apie pigesnes alternatyvas. Nemažai žmonių dovanomis bando nustebinti, būti ekstravagantiškais, tačiau kartais nebrangi ir su meile įteikta dovana, gali suteikti tiek pat džiaugsmo ir puikių emocijų Jūsų artimiesiems. Taigi, ar verta išlaidauti brangiems daiktams? Juk jie viso labo tėra daiktai, o argi šventėse nėra svarbiausia buvimas su šeima ir geros emocijos? Šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų kaip, neišleidžiant šimtų eurų, galite pradžiuginti draugus bei šeimą Šv. Kalėdų proga.

Rankdarbiai

Vienas iš žiemos ypatumų – šaltis. O kas geriausiai gelbsti nuo šalčio? Megztiniai, kojinės, kepurės ir panašūs apdarai. Kodėl gi nenumezgus rankų darbo šaliko ar pirštinių artimiesiems? Tokia dovana šildys ne tik iš išorės bet ir iš vidaus. Juk žymiai maloniau dėvėti rūbą, kuris nebuvo tiesiog nupirktas, o kaip tik pagamintas pažįstamo arba artimo žmogaus, į jį buvo įdėta pastangų ir meilės. Jei nesate susipažinę su virbalų valdymo menu – galite nupirkti ir patys padekoruoti kojines ar pirštines. Apsiūkite juos karoliukais, iš audeklo gabalėlių padarykite besmegenį arba išsiuvinėkite Kalėdų senį. Net ir nupirkti daiktai gali tapti vienetiniais, į juos įdėjus šiek tiek meilės ir pastangų.

Megztas telefono dėklas

Jei norite linksmesnės ir žaismingesnės dovanos, kodėl gi „neaprengus“ įvairiausių daiktų? Nupirkite puodelį ir numegzkite jam „paltuką“. Tokia dovana ne tik bus miela, bet ir nuoširdžiai pralinksmins jos gavėją. Taip pat ne paslaptis, kad šiuolaikiniai telefonai nėra itin atsparūs šalčiui – numegzkite telefonui mielą dėkliuką. Šiais laikais su telefonu skiriamės retai, taigi dovana bus ne tik linksma, bet ir naudinga, o gavęs žmogus ją matys kasdien ir ilgai prisimins šventes praleistas su Jumis.

Nepamirškite, kad galite dekoruoti ne tik siūlais – naudokite kuo įvairesnes medžiagas. Galbūt gerai sekasi mojuoti plaktuku ir valdyti gręžtuvą? Iš didelio nuotraukų rėmo galite pagaminti papuošalų kabyklą. Tiesiog išimkite stiklą ir perverkite keletą virvučių ar vielos atkarpų (tam itin puikiai tiktų ir nenaudojamos gitaros stygos), ant kurių būtų galima kabinti auskarus, vėrinius ir kitus papuošalus. Patį rėmą galite padailinti karštais klijais, priklijuodami įvairių karoliukų, džiovintų gėlių. Jei norite minimalistiško dizaino – galite tiesiog apšveisti kraštus švitriniu popieriumi –  suteiksite dovanai „vintažinę“ išvaizdą.

Nenaudojamus daiktus paverskite dovanomis

Jei tarp artimųjų turite mėgėjų suktis virtuvėje, o aplink, lyg tyčia, mėtosi nenaudojama mediena – taip pat galite nesunkiai pagaminti ir įvairiausių virtuvės rakandų. Vienas paprasčiausių – pjaustymo lentelė. Ją galite gaminti iš storesnės faneros ar netgi kietmedžio. Nepamirškite, kad lentelė neprivalo būti stačiakampio formos – panaudokite fantaziją. Jei žmogus mėgsta ruošti žuvį, lentelę padarykite žuvies formos – ribų čia nėra. Taip pat, galite lentelę nudažyti ir kitaip papuošti (nepamirškite naudoti dažų kurie yra tinkami kontaktui su maistu). Taipogi, paėmus siaurą (apie 10 cm pločio) ir ilgą (apie 50 cm ilgio) lentelę ir išpjovus keletą apvalių skylių (apie 3 cm diametro) būsite pagaminęs šaunų virtuvės įrankių laikiklį. Nušveiskite paviršių ir kampus, pritvirtinkite pagrindus pakabinimui prie sienos, nulakuokite ir dovanokite!

Medinė pjaustymo lentelė

Kita linksma ir miela idėja, kuri gali pradžiuginti Jūsų antrąją pusę – „norų šulinys“. Paruoškite stiklainį ar dėžutę, indą gražiai apipavidalinkite. Tuomet, sukarpykite daug lapelių (kiek daug – priklauso nuo Jūsų pačių), ant kurių užrašykite įvairius pasižadėjimus, kuriuos turėsite vykdyti visus metus. Jūsų gyvenimo bendražygis galės bet kada ištraukti vieną lapelį ir pareikalauti, kad pasižadėjimas būtų įgyvendintas. Pasižadėjimai gali būti kuo įvairiausi: diena be niurzgėjimo, pusryčiai į lovą, apsipirkinėjimas su žmona ar leidimas žvejybai su draugais. Be abejonės, tik Jūs geriausiai pažįstate savo mylimąjį, taigi, neabejojame, kad turėsite daugybę puikių idėjų. O geriausia dalis – ši dovana Jums brangų žmogų džiugins ištisus metus. Kodėl gi Kalėdos neturėtų tęsti ilgiau?

Skanios idėjos

Kitas itin svarbus švenčių aspektas – maistas. Kas gali būti geriau nei šviežių imbierinių sausainių kvapas Kalėdų rytą? Paruoškite didelį kiekį imbierinių sausainėlių, papuoškite juos glaistu, supakuokite ir štai – turite kuo puikiausią dovaną! O jei dar pridėsite arbatos arba karšto šokolado rinkinį, dovana dar ilgai bus nepamiršta. O gal norite paskatinti bičiulį užsiimti kulinarija? Tuos pačius sausainukus galima padovanoti ir… neiškeptus. Supakuokite reikiamus ingredientus į atskiras pakuotes ir padovanokite. Juk maisto gamyba gali suteikti pačių geriausių emocijų, o imbieriniai sausainiai bus skanūs ne tik per šventes.

Aliejai

Naminis aliejus

Kita puiki ir skani idėja – paskaninti aliejai. Tiesa, šiai dovanai gali tekti pradėti ruoštis ir kiek anksčiau – likus porai savaičių iki švenčių. Jei naudosite švelnesnes žoleles (kalendrą, petražoles ir pan.) saugiausia naudoti šaltąjį paruošimo metodą. Sukapokite žoleles peiliu arba mikseriu ir sumaišykite su aliejumi. Laikykite šaldytuve tol kol aliejus įgaus žolelių skonį ir aromatą. Tuomet, aliejų perkoškite, paruoškite dailius nedidelius buteliukus, į juos taip pat galite įdėti ir po šakelę žolelių, kurias naudojote ir pripildykite indą paskanintu aliejumi. Aliejų reikia laikyti uždarytą sandariai. Kitas būdas – skirtas tvirtesnėms žolelėms (rozmarinui, bazilikui, čiobreliams ir pan.) arba kietiems ingredientams (česnakas, čili pipirai, citrina ir pan.). Šiuo atveju reikės sukapoti norimą ingredientą (neverta kapoti itin smulkiai) ir pašildyti kartu su aliejumi. Šildykite ne ilgiau nei 3-5 minutes. Tuomet aliejų palikite atvėsti kambario temperatūroje ir sandariai uždarę, patalpinkite į šaldytuvą. Kai aliejus bus įgavęs ingrediento skonį ir aromatą, pakartokite tuos pačius žingsnius, kaip ir praėjusiame metode: perkoškite ir išpilstykite. Rekomenduojama rinktis neutralaus arba silpno skonio aliejų, kuris neužgožtų prieskonių aromato. Puikiai tiks rapsų, vynuogių sėklų, žemės riešutų, lengvesnis alyvuogių aliejus.

Džemai ir uogienės

Džemai ir uogienės

Dar viena šauni idėja – Jūsų rankomis pagaminti įvairūs džemai ir uogienės. Jei vasarą ir rudenį derlius buvo puikus, kodėl nepasiruošti Kalėdoms ir gerokai anksčiau? Naminiai konservai puikiai tinka pagardinti įprastus patiekalus šaltuoju metų laiku. Paeksperimentuokite su įvairiais ingredientais: bruknės su kriaušėmis, obuolių džemas su cinamonu ir pan. Nepamirškite, kad džemai neprivalo būti saldūs. Su mėsa ar sūriu nuostabiai dera svogūnų ir šoninės džemas. Tereikės pakepinti šoninę, likusiuose riebaluose lengvai kepkite svogūnus kol šie paruduos, tuomet įpilkite apie 50 ml balzaminio acto, 130g rudojo cukraus, šiek tiek druskos ir pipirų bei apie pusę puodelio vandens. Papildomam skoniui suteikti galite įpilti ir taurelę brendžio ar konjako. Sudėkite šoninę ir virkite kol skystis bus beveik išgaravęs. Sudėkite paruoštą džemą į nedidelius gražius stiklainėlius, papuoškite ir dovanokite.

Vynas su prieskoniais

Kalėdinis vynas

Suaugusiems draugams taip pat galite padovanoti ir karšto vyno rinkinį. Nupirkite įvairių prieskonių, puikiai tiks: cinamonas, gvazdikėliai, kardamono ankštys, apelsinai, obuoliai, džiovintos uogos, muskatas, anyžiai. Apelsiną ar obuolį galima papuošti, tam puikiai tiks gvazdikėliai – tiesiog prismaigstykite jų į vaisių, galite išbadyti įvairiausius ornamentus. Nepamirškite, kad gvazdikėliai ir anyžiai pakaitinus skleidžia gana stiprų aromatą ir skonį, taigi jų nedėkite labai daug. Pridėkite butelį Jūsų mėgstamo gėrimo ir palinkėkite bičiuliams kvapnių, tačiau atsakingų, švenčių!

Kaip matote, idėjų nebrangioms tačiau itin mieloms dovanoms  – apsčiai. O kiek dar jų nepaminėjome! Rankdarbiai ar kulinarinės gėrybės tėra nedidelė dalis to, kuo galite pradžiuginti Jums brangius žmones, šia ypatinga proga. Nėra būtina išleisti krūvos pinigų, norint nustebinti draugus ir artimuosius, įdėjus šiek tiek fantazijos, šventės gali tapti gerokai draugiškesnės piniginei. Svarbu nepamiršti, kad švenčių esmė – ne dovanų kiekyje ar jų kainoje, o emocijose, kuriomis dalinatės ir buvime su mylimais žmonėmis. Gražių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems; nesušalkite!

Naujausi įrašai