Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimas ieškantiems darbo – neišlaidaukite

Vivus Finance telkia dėmesį į kiekvieną klientą ir leidžia pasirinkti individualias skolinimosi sąlygas. Teikdami paslaugas, sulaukiame daug nuomonių ir atsiliepimų iš savo buvusių ir esamų klientų – pateikiame Jums vienos iš klienčių gautą istoriją ir patarimus, kurie padės kiekvienam, susiduriančiam su finansiniais sunkumais neturint pastovaus pajamų šaltinio.

„Šiandien dirbu darbą kurį dievinu, turiu gražų būstą, tačiau taip buvo ne visada… Aš gimiau ir didžiąją dalį savo gyvenimo gyvenau mažame miestelyje ir tik po vidurinės mokyklos baigimo persikrausčiau į didesnį miestą dėl studijų. Studijos seniai buvo mano siekiamybė – lyg kelrodė žvaigždė geresnio gyvenimo link. Mokytis man sekėsi. Tiesa sakant, man sekėsi puikiai. Gal todėl, jog tai buvo mano svajonė ir, kai kiti mano bendraamžiai žvalgėsi į universitetus, kuriuose, rodos, bus daugiau linksmybių nei žinių, aš ieškojau tokios vietos, kurioje galėčiau įgyvendinti savo seną svajonę – tapti žurnaliste.

Kaip viskas prasidėjo

Visada buvau stropi, todėl savo studijas baigiau nepriekaištingai. Šis laikotarpis mane išmokė ne tik rišliai, tvarkingai rašyti, bet ir kelis būdus kaip sutaupyti, todėl mielai, už simbolinį mokestį padėdavau kitiems studentams ruoštis egzaminams. Per visus studijų metus tai leido man susitaupyti nemažą pinigų sumą ir palengvino mano finansinę būklę. Tiesa, daugeliu atveju, kuomet pritrūkdavo pinigų, man padėdavo tėvai, taigi negaliu sakyti, jog visada gyvenau nepriklausomai nuo jų. Vis dėlto, pabaigus universitetą teko pradėti gyventi visiškai savarankiškai. Išsinuomojau nedidelį butą ir pradėjau ieškoti darbo. Šis procesas – labai sunkus, ypač žmonėms ieškantiems darbo iškart po universiteto baigimo, taigi nenuostabu, jog mano paieškos užtruko.

Naktinis miesto gyvenimas

Man norėjosi linksmybių, todėl vakarai praleidžiami miesto centre ilgėjo, o pažįstamų ratas tik didėjo. Pati nepajutau kaip „išėjimai į miestą“ tapo vis dažnesni ir ilgesni. Mano santaupos, kurias buvau susitaupiusi studijų metu – seko, o darbo paieška nedavė norimų rezultatų. Išlaidavimas – buvo bene didžiausia mano daroma klaida.

Problemų pradžia

Vėliau prasidėjo neatsakingas skolinimasis savo reikmėms patenkinti. Supratau, jog turiu problemą, kuomet daugelis pažįstamų ir draugų reikalavo grąžinti skolas, kurios buvo panaudotos linksmybėms. Toks pinigų švaistymas ypač pasijutė, kai peržiūrėjusi savo biudžetą supratau, kad šį mėnesį nesugebėsiu savarankiškai sumokėti buto nuomos mokesčių. Man reikėjo „suktis iš padėties“, taigi pasinaudojau Vivus Finance teikiamomis kredito paslaugomis.

Tai, rodos, buvo vienintelis būdas apsisaugoti nuo biudžete atsivėrusių „skylių“ didėjimo. Kadangi buvau jau įsiskolinusi tiek draugams, tiek tėvams – pamaniau, jog nedidelė paskola gali sutvarkyti mano dabartinę finansinę padėtį. Pasinaudojus Vivus Finance teikiama galimybe, pirmosios paskolos atidavimą galėjau pradėti tik po trijų mėnesių. Tikėjau, jog per tris mėnesius rasiu darbą ir mano finansinė būklė – pagerės.

Problemų pradžia

Paskolą gavau itin greitai, taigi nuomos išlaidas padengiau laiku. Žinodama, jog gautą paskolą bei skolas pažįstamiems reikės grąžinti, pradėjau ieškotis darbo ir bandžiau tvarkyti savo finansus kiek įmanoma tiksliau. Pirmas žingsnis buvo sunkiausias – atsisakyti nereikalingų išlaidų, kurios surydavo didžiausią dalį mano pajamų. Su šiuo žingsniu baigėsi mano vakarojimas iki išnaktų ir beribis išlaidavimas. Taip pat, pradėjau atidžiau stebėti, kokias prekes renkuosi ir ieškoti pigesnių alternatyvų. Darbo paiešką vykdžiau stropiau ir rinkausi įvairesnius variantus taip praplėsdama savo galimybes jį rasti.

Per tris mėnesius aš sugebėjau gauti darbą, persikrausčiau į mažesnį būstą, kurio išlaikymas kainavo žymiai mažiau, o taip pat grąžinau skolas draugams ir pradėjau kaupti reikiamą sumą paskolai grąžinti. Manau, jog šiems žingsniams turėjo įtakos paskola iš Vivus Finance – šis finansinis įsipareigojimas leido suprasti, jog gyvenimas ne pagal savo kišenę gali privesti prie rimtų finansinių problemų ir net neatsakingo skolinimosi.

Žinau, jog mokytis iš svetimų klaidų yra bene neįmanoma. Vis dėlto, tikiuosi, jog mano istorija ne vienam bus aktuali ir supažindins, kaip jaunas asmuo nejučia, neapgalvodamas savo finansų ir nemokėdamas jų tvarkyti, gali įklimpti į skolas, kurias, nori to ar ne, visuomet reikalinga atiduoti.“.

Naujausi įrašai