Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, padėsiantys gauti geresnį nuomos pasiūlymą

Nekilnojamajam turtui gerokai pabrangus, daugelis žmonių renkasi butą nuomotis, o ne pirkti. Tai puiki alternatyva tiems, kuriems sunku gauti ilgalaikę būsto paskolą ir įsigyti savo nekilnojamojo turto. Dar daugiau, tai neįpareigoja, nes butai nuomai dažniausiai nuomojami sudarant metų sutartį, taigi jiems prabėgus galima ieškoti kito būsto. Nors, viena vertus, tai gali atrodyti nepatogu, nes nuomotojui nesutikus pratęsti sutarties Jums teks kraustytis į kitą vietą, kita vertus, kosmopolitiškėjanti Lietuvos visuomenė tampa mažiau prisirišusi prie vieno miesto ar gyvenamosios vietos, todėl nuolatinis judėjimas ir aplinkos kaita, pasirinkus nuomotis būstą, puiki išeitis XXI amžiaus žmonėms.

Venkite tarpininkų

Venkite tarpininkų

Nepaisant to, nuomojami butai neretai gana brangūs, todėl numatyti, kaip galima sumažinti nuomos kainą, aktualu daugeliui. Pirmiausia rekomenduojame rasti keletą tinklalapių ar socialinių tinklų grupių, kuriuose teikiami nuomos pasiūlymai, ir pradėti paiešką. Suprantama, būsto paieška – varginantis procesas: dažnai nuotraukos neatitinka realybės, o „nuomotojai“ viso labo – nekilnojamojo turto agentūros, kurios dar ima papildomą mokestį. Rekomenduotina pirmiausia rinktis tiesioginius, t. y. be tarpininkų, nuomos pasiūlymus – ne tik galėsite tiesiogiai derėtis dėl kainos, išvengsite tarpininkavimo mokesčio, kuris paprastai svyruoja nuo 40 iki 80 Eur, bet ir užmegzite asmeninį kontaktą su šeimininkais.

Derėkitės

Derėkitės

Radę butą, kuris tenkina Jūsų poreikius, nepulkite pasirašyti nuomos sutarties, o dar kartą aptarkite sąlygas. Butai nuomai dažnai būna sutvarkyti, tačiau neretai pasitaiko įvairių – kartais ir labai mažų – nesklandumų – pavyzdžiui, sieninė spinta nesandariai užsidaro arba virtuvėje trūksta kėdžių. Rekomenduojame apie tai pakalbėti su šeimininku ir pasiūlyti alternatyvą. Viena jų – nuomos mokesčio sumažinimas, kita – konkretaus daikto pakeitimas savu. Jeigu turite nebenaudojamų daiktų, jie puikiausiai gali būti perkelti į naujus Jūsų namus. Atsivežę savo daiktų į nuomojamą butą visada derėkitės dėl kainos, nes Jūs mokate ne tik už patalpas, bet ir už daiktus, kurie jose yra.

Ilgalaikė nuoma

Be to, atminkite, kad nuomojami butai dažniausiai skirti ilgalaikei nuomai, todėl butų savininkai ieško atsakingų ir finansiškai pajėgių žmonių, kurie laiku mokėtų būsto nuomos mokestį ir garantuotų, kad iš patalpų neišsikraustys vos po kelių mėnesių. Jei šiuo metu turite pakankamai pajamų, pasiūlykite buto šeimininkui sumokėti už nuomą pusę metų į priekį, tačiau tai siūlykite tik tada, jei nuomotojas sutiks nuleisti kasmėnesinį nuomos mokestį. Neretai šis variantas pasiteisina, kai šeimininkui skubiai reikia pinigų.

Mažesnė kaina už remontą

Mažesnė kaina už remontą

Dar vienas gana dažnai pasitaikantis variantas – butai nuomai siūlomi už žemesnę rinkos kainą, tačiau jie nėra tokie išvaizdūs ir sutvarkyti. Tokiais atvejais šeimininkai teigiamai priima pasiūlymą, kad Jūs atliksite kosmetinį remontą, tačiau remonto išlaidos bus prilygintos nuomos įmokai arba išskaičiuotos iš jos, todėl kurį laiką galėsite nemokėti už išsinuomotas patalpas. Tokiu atveju pasiekiama abipusė nauda: šeimininkai turės sutvarkytą butą, ir Jums jį sutvarkius jie negalės pakelti nuomos kainos, be to, Jūs gyvensite pagal savo poreikius įrengtoje erdvėje.

Ieškokite buto atsakingai ir nebijokite kalbėti su nuomotoju: tikrai rasite alternatyvą mokėti mažiau. Vadovaukitės taisykle, kad klientas visada – svarbiausias, todėl Jums suteikiama paslauga turi atitikti ir kokybės, ir kainos santykį.

Naujausi įrašai