Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, norintiems sėkmingai paskirstyti vestuvių biudžetą

Vasara – metų laikas, dažniausiai pasirenkamas savo didžiajai gyvenimo šventei – vestuvėms. Ne paslaptis, kad išsirinkti savo šventės datą dar nėra didžiausias Jūsų vestuvių sprendimas. Tinkamai suplanuotas biudžetas ne tik gali palengvinti vestuvių rūpesčius, bet ir padėti efektyviai panaudoti ilgai kauptus turimus pinigus.

Kiek kainuoja vestuvės

Paprastai nė vienas žmogus tiksliai negali atsakyti, kiek kainuoja vestuvės. Kiekviena pora vestuvių biudžetą apibrėžia individualiai, tačiau vidutinės vestuvių išlaidos Lietuvoje siekia nuo 3 000 iki 10 000 Eur. Tai – dideli pinigai, taigi atsakingai paskirstyti savo finansus šiuo atveju labai svarbu. Reikėtų pradėti nuo to, kad pasirinkimas vestuves kelti vasarą ne tik garantuoja šiltą orą, bet ir brangesnes vestuves, mat laikotarpis nuo gegužės iki spalio mėnesio laikytinas vestuvių sezonu. Nepaisant to, vestuvių biudžetas vis tiek gali būti paskirstytas produktyviai, tiesiog būtina iš anksto apsvarstyti keletą dalykų. Pirmiausia – organizuokite visą didžiąją savo šventę patys, ir taip užsitikrinkite, kad neišleisite per daug pinigų. Geriausias būdas tai padaryti – sudaryti sąrašą su kategorijomis, ko prireiks Jūsų vestuvėms: įtraukite gėles, vestuvių drabužius, patalpų nuomą, maistą ir panašius dalykus. Nustatykite, kokią pinigų sumą galite skirti kiekvienai kategorijai – taip bus paprasčiau kontroliuoti savo išlaidas ir nenukrypti nuo pirminio biudžeto plano. Be to, šis sąrašas atskleis, kas svarbiausia, o kas – ne taip svarbu. Tai leis dėmesį sutelkti į pagrindinius dalykus ir suvokti, kad Jūsų biudžetas – ne begalinis.

Ką svarbiausia žinoti

Nesileiskite užvaldomi vestuvių manijos ir pasinaudokite keliais esminiais patarimais, kurie leis sutaupyti lėšų organizuojant vestuves:

  • Rinkitės mažiau populiarią savaitės dieną – mažiau kainuos ne tik fotografo, floristo paslaugos, bet ir patalpų ar vestuvių palapinių nuoma.
  • Vestuvėms suplanuoti skirkite pakankamai laiko, tačiau neužtrukite per ilgai. Optimalus laikas – ne daugiau kaip 12 mėnesių, mat anksčiau sutarę su muzikantais, fotografu ir užsisakę kitas paslaugas ne tik sutaupysite, bet ir turėsite didesnę pasiūlą. Be to, gali būti, kad vestuvėms reikiamus daiktus turėsite progą įsigyti su nuolaidomis, pavyzdžiui, blizgios dekoracijos, kurių dažnai reikia vestuvėms, pusvelčiui atiduodamos pasibaigus Kalėdų sezonui.
  • Būkite kūrybiški ir rinkitės netradicines vestuvių vietas, pavyzdžiui, galinį savo namo kiemą – sutaupysite, o gražiausią gyvenimo dieną sups jauki namų atmosfera.
  • Kvietimus ir kitas dekoracijas pasigaminkite patys – sutaupysite pinigų, o visi šie atributai vis tiek anksčiau ar vėliau atsidurs šiukšlių dėžėje.
  • Rinkitės sezonines gėles – jos tuo metu pigesnės, tačiau vis tiek atrodo stulbinamai.
  • Ieškokite paslaugų paketų – neretai kartu užsisakant tortą, gėles, muzikantus ir kitus esminius šventės elementus – sutaupoma, o vestuvių biudžetas nepadidėja.
Vestuvių akimirka

Šios paprastos taisyklės leidžia efektyviai panaudoti turimus pinigus ir suplanuoti tobulas vestuves, kurioms nereikės skirti visų turimų santaupų.

Naujausi įrašai