Grįžti į pagrindinį puslapį

Finansiniai patarimai, kuriais verčiau nesinaudoti

Neretai susidūrus su finansiniais sunkumais, žmonės kreipiasi į profesionalus, tikėdamiesi gauti naudingos informacijos ar būtent jų situacijai pritaikytų patarimų. Taip pat nevengiama pasitarti ir su draugais ir giminėmis, jei šiems yra tekę išgyventi tą patį. Ir vis dėlto, ne visi patarimai yra geri, nesvarbu, kad juos išsako asmuo, laikantis save savo srities profesionalu ar jaučiasi užtikrintas savo patarimų naudingumu. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše kalbame apie patarimus, kuriais ne visada verta pasinaudoti.

Nesileiskite raginami imtis skubių veiksmų

Jei nusprendėte kreiptis į finansų ekspertą ir jis  ragina kuo skubiau priimti sprendimus ir imtis veiksmų – neskubėkite jo klausyti. Suprantama, kad užklupus finansiniams sunkumams, norisi kuo skubiau išspręsti susidariusią situaciją, tačiau per didelis skubėjimas gali padaryti daugiau žalos, nei suteikti realios naudos.

Taip pat didelė skuba trukdys gerai išnagrinėti jūsų situaciją, įsigilinti, kodėl atsirado tam tikros finansinės problemos ir kaip jas išspręsti, kad nauda būtų ilgalaikė. Todėl verčiau paieškokite eksperto, kuris nebijos imti sunkesnio darbo ir jūsų situaciją išnagrinės iš esmės.

Nesinaudokite patarimais, kurie kelia abejonių

Jei išgirdote naują patarimą, kuris  kelia jums klausimų ar  nėra visiškai aiškus – nebijokite prašyti papildomų paaiškinimų. Nepasikliaukite kitu asmeniu tik todėl, kad jis jaučiasi užtikrintas savo žodžiais, nepamirškite, kad visi gali klysti. O tuo labiau, kad sprendžiama jūsų finansinė būklė, jums reikės gyventi su priimtais sprendimais, todėl viską, kiekvieną smulkmeną išsiaiškinkite  kuo detaliau. Ir tik tada, kai turėsite visą informaciją, kai žinosite kas ir kodėl yra daroma – imkitės veiksmų.

Vienas būdas nėra tinkamas visiems

Internete galite rasti daug įvairių finansinių planų, bet turėkite omenyje, kad planas, kuris tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Todėl į tokius bendrojo pobūdžio finansinius planus žiūrėkite kritiškai. Žinoma, galite atsižvelgti į pagrindines gaires ar į svarbiausius aspektus, kurie gali jus nukreipti tinkama linkme. Tačiau jūsų situacija yra išskirtinė ir verčiau aklai nepasikliaukite pateikiamais bendrojo pobūdžio patarimais.

Vienas būdas nėra tinkamas visiems

Jei jaučiatės visiškai pasimetę, nebijokite kreiptis į profesionalus konsultacijai. Išnagrinėję jūsų konkrečia situaciją, jie gali priimti jums tinkamiausius sprendimus ar duoti naudingų patarimų, kurie iš tiesų pagerins finansinę padėtį.

Būsto pirkimas ne visada yra geriausias patarimas

Suprantama, kad nuomojantis būstą, dažnai kyla mintis apie savus namus. Neretai manoma, kad mokėti būsto paskolą yra tas pats, kas mokėti nuomą sau pačiam. Juk galiausiai būstas taps jūsų nuosavybe. Ir vis dėlto, reikėtų gerai pasvarstyti prieš įsigyjant būstą, ar tai tikrai jau taip naudinga jūsų atveju, ypač jei dar nesate sukūrę šeimos: ar este tikri, kad po kelerių metų nepanorėsite pakeisti gyvenamosios vietos ir persikraustyti į kitą miestą?  Tik kai jausitės tikri, kad planuojate gyventi sėsliai, be jokių kraustymusi, pradėkite domėtis apie galimybę įsigyti nuosavą būstą.

Skolintis iš artimųjų ne visada yra geriau

Kartais nenorėdami kreiptis į finansines paslaugas teikiančias įmones, kyla mintis, geriau skolintis iš artimųjų. Sutinkame, kad šiuo atveju išvengsite palūkanų mokėjimo, dokumentų tvarkymo bei kitų reikalų, tačiau prieš priimdami šį sprendimą, gerai apsvarstykite, ar jausitės jaukiai susitikę šį giminaitį bendruose giminės susitikimuose ar tai nepakenks jūsų bendravimui.

Tarp daugybės patarimų, galite rasti tikrai puikių ir naudingų, bet neskubėkite viskuo pasitikėti aklai. Kiekvieną patarimą įvertinkite kritiškai ir tik tada, jei jis tinkamas jūsų situacijoje – pasinaudokite. Prisiminkite, kad jei vienas patarimas vienam buvo geras, tai dar nėra garantija, kad jis bus tinkamas ir jums.

Naujausi įrašai