Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip įvertinti ar pasirinkta kreditų bendrovė yra patikima

Prireikus skubios finansinės paspirties, kiekvienas žmogus elgiasi skirtingai: vieni skolinasi iš artimųjų, kiti paprašo išmokėti avansą darbe, o štai tretieji kreipiasi į greituosius kreditus ar vartojimo paskolas teikiančias bendroves. Tačiau jei į tokio pobūdžio įmonę planuojate kreiptis pirmąjį kartą – galite susidurti su klausimu: o kaip gi išsirinkti labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančią ir patikimiausią įmonę. Juk finansinių įsipareigojimų prisiėmimas yra atsakingas klausimas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais ir įžvalgomis, kaip įvertinti finansines paslaugas teikiančios bendrovės patikimumą.

Ilgi veiklos metai ir lojalių klientų ratas

Žinoma, tikrai neteigiame, kad nauja įmonė neatitiks jūsų lūkesčių ar bus nepatikima. Tačiau ilgą laiką veikianti bendrovė jau turi savo vardą, turi savo klientų ratą ir galite rasti internete nemažai atsiliepimų ir kitų žmonių patirčių. Tai gali padėti įvertinti įmonės patikimumą. Taip pat jei jūsų pasirinkta įmonė jau turi didelį klientų ratą – tai reiškia, kad jos teikiamos paslaugos yra aukštos kokybės. Juk žmonės negrįžtų į tą pačią įmonę, jei būtų susidūrę su problemomis ar nelaikytų jos patikima. Tad ilgi veiklos metai ir platus klientų, ypač lojalių, ratas bei atpažįstamas ženklas – tai vienas iš patikimumo požymių.

Atsakingas mokumo vertinimas

Antrasis patikimos įmonės požymis – tai tinkamas klientų mokumo įvertinimas. Kiekviena finansines paslaugas teikianti įmonė, privalo griežtai įvertinti į ją besikreipiančių asmenų mokumo galimybes. Privaloma patikrinti kiek pastovių pajamų asmuo gauna kiekvieną mėnesį, kokie jo turimi įsipareigojimai kitose įstaigose ar neturi skolų ir t.t. Ir tik įsitikinus, kad asmuo yra finansiškai pajėgus vykdyti savo įsipareigojimus – jam galima suteikti kreditą ar paskolą.

Aiškios sutarties sąlygos

Trečiasis patikimumo požymis – aiškiai išdėstomos ir gerai suprantamos sutarties sąlygos. Dar prieš pasirašydami sutartį, gerai susipažinkite su visomis sąlygomis. Žinoma, svarbiausia žinoti, kokio dydžio įmokas mokėsite, iki kurios dienos reikės atlikti mokėjimą, kokiomis palūkanų normomis gausite norimą sumą, kiek iš viso palūkanų sumokėsite per pasirinktą laikotarpį ir pan. Su mokėjimais susijusiu svarbius klausimus išsiaiškinti, rodos, savaime suprantama. Tačiau nepamirškite panagrinėti ir kitų sąlygų, pavyzdžiui, ar bus galimybė atidėti mokėjimo terminą, jei negalėtumėte laiku mokėti, kokios nuobaudos grės vėluojant, kokio dydžio vėlavimo palūkanos jums būtų paskaičiuojamos ir t.t. Visus šiuos dalykus itin svarbu kuo detaliau išsinagrinėti ir patikimai veikianti bendrovė visas sąlygas jums išdėstys be jokių užuolankų, aiškiai ir suprantamai.

Patogi galimybė susisiekti su pasirinkta bendrove

Ketvirtasis įmonės patikimumo požymis – patogumas susisiekti ar, prireikus, atvykti. Nagrinėjant kredito ar paskolos sutarties sąlygas, normalu, kad gali kilti įvairių klausimų bei neaiškumų. Šiuo atveju visada rekomenduojama susisiekti ir pasikonsultuoti su pasirinktos įmonės atstovais. Todėl jei vos apsilankius įmonės internetiniame puslapyje, iš karto randate reikiamus kontaktus ir jais be problemų pavyksta susisiekti – įmonės patikimumas stiprėja. O štai jei kontaktus randate sunkiai ar jais niekaip nepavyksta susisiekti – patikimumu vertėtų suabejoti.

Renkantis finansines paslaugas teikiančią įmonę, dažniausiai žiūrima į įvairias akcijas, nuolaidas, palūkanų normas ir kitus aspektus, kurie leis gauti paskolą ar kreditą geresnėmis sąlygomis, sumokant už tai kur kas mažiau. Tačiau vienas iš pagrindinių kriterijų, į kurį tiesiog privalu atsižvelgti, siekiant išvengti galimų nemalonumų ateityje – tai įmonės patikimumas. Prisiminkite, kad jei imate įsipareigojimus su ilgesniu terminu, pavyzdžiui, keletui metų, jūs su pasirinkta įmonę visą šį laiką turėsite reikalų, todėl kuo įmonė patikimesnė, tuo jūsų patirtis bus malonesnė. Todėl skirkite pakankamai laiko  šio kriterijaus įvertinimui.

Naujausi įrašai