Grįžti į pagrindinį puslapį

Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės ima paskolą

Paskolos ir kreditai tampa daugelio žmonių pagrindiniu finansiniu pamatu pradėti ką nors naujo ar išspręsti netikėtai kilusias pinigines problemas. Atsakingas skolinimasis, kaip ir kiti teisėti sprendimai, gali būti pamatinė žmogaus teisė. Paprastai vartojimo kreditai ar kitokios paskolos imamos apgalvotai.

Dažniausiai žmonės ima paskolą, nes nori įsigyti turto, arba dėl kitų asmeninių priežasčių. Pagrindinės jų:

  • automobilio poreikis – ne paslaptis, kad automobilių rinka daug finansinių išteklių reikalaujanti sritis, todėl norint nusipirkti gerą transporto priemonę dažnam tenka pasinaudoti finansine paskola. Dar daugiau, sugedus automobiliui ir jį suremontavus, sąskaitos priverčia griebtis už galvos, todėl greitos paskolos tampa išeitimi, jei reikiamos sumos po ranka nėra.
  • Vaikų išsilavinimas – tėvai būna pasiryžę pasinaudoti finansine parama, kad jų vaikas gautų geriausią išsilavinimą.
  • Namo įsigijimas – tai gana tipinė ir bene dažniausia paskolų ėmimo priežastis – ilgalaikė NT investicija, kuri visada pasiteisina.
  • Gyvenamųjų patalpų renovacija – plėtinių statymas – dažna finansinės paramos naudojimo priežastis. Tai, kaip ir namo įsigijimas, – investicija į NT, kurio vertė dažniau auga, nei krinta.
  • Kalėdos arba kitos didelės šeimos šventės – paradoksalu, tačiau per didžiąsias metų šventes žmonės išleidžia daugiau nei turėtų, todėl pasibaigus šventinei euforijai suvokia, kad jų netenkina likęs piniginės turinys.
  • Pinigų reikia čia ir dabar – tai apima visas neišvengiamas gyvenimo situacijas, kai staigiai reikia pinigų, tačiau jų konkrečią akimirką nėra. Tai gali būti artimojo netektis, medicinos išlaidos, skubi išvyka ir pan. Šiuo atveju greitos paskolos – trumpalaikis išsigelbėjimas.
  • Nenoras prašyti finansinės paramos artimųjų ar draugų – tai dažna nesutarimų ir santykių su artimaisiais pablogėjimo priežastis. Nors šeimos nariai ir artimi draugai visada pasiruošę padėti finansiškai, žmonės teigia, kad vartojimo kreditai – geresnis sprendimas, nei rizika pabloginti šiltus santykius.

Vis dėlto jeigu nusprendėte imti paskolą, turite gerai įvertinti savo mokumo galimybes ir skolintis atsakingai. Nuolatinės pajamos – darbo turėjimas – viena esminių sąlygų, norint gauti paskolą. Greitos paskolos teikiamos paprasčiau. Bet kokiu atveju visada būtina apgalvoti priežastis, kodėl Jūs norite skolintis, ir nuspręsti, ar Jums to tikrai reikia ir negalite apsieiti. Stenkitės savo finansus planuoti taip, kad visada turėtumėte nedidelį rezervą ir galėtumėte išspręsti netikėtai kilusius piniginius klausimus. Svarstydami, ar vartojimo kreditas yra Jums tinkama išeitis, įvertinkite įtampą, kurią patirsite pasiskolinę, ir apdairiai pasirinkite paskolos sumą bei kitus aspektus. Galiausiai, jei pasinaudojote finansine paskola, stenkitės fiksuoti savo išlaidas ir, jei yra atliekamų pinigų, iškart juos atidėkite paskolos įmokai padengti.

Gaukite Vivus Finance asmeninį pasiūlymą.

Naujausi įrašai