Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką veikti, kai nėra ką veikti?

Kiekvienų naujųjų metų pradžia mus dažnai pasitinka nuovargiu ir nuoboduliu. Tačiau, žiemai einant į pabaigą, atsiranda vis daugiau ūpo kažką veikti. Kol oras nedžiugina, daugumos linksmų veiklų, kurias įprastai siejame su atviromis erdvėmis, vis dar tenka palaukti. Tačiau, tai nereiškia, kad viskas ką galima daryti yra sėdėti namie ir žiūrėti filmus. Juk gerai pagalvojus, veikti visada yra ką!

Muziejai ir parodos

Kada paskutinį kartą buvote muziejuje ar parodoje? Tikėtina, kad jau prabėgo nemažai laiko nuo paskutinio apsilankymo viename iš jų. Tačiau juk tai yra vienas iš naudingiausių ir pigiausių laiko praleidimo būdų! Neretai valstybinių muziejų bilietų kainos nesiekia daugiau nei 5 eurų, o įspūdžių galite parsinešti už dešimtis! Be to, ar žinojote, kad nuo 2020-ųjų, pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įsakymą, visi šiai ministerijai pavaldūs muziejai, kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį priima visus lankytojus nemokamai? Taip – teisingai, nemokami muziejai! Dabar tikrai sunku rasti priežastį neapsilankyti bent viename!

Paroda
Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį parodos ir galerijos nemokamos

Pilną LRKM pavaldžių muziejų sąrašą galima rasti čia.

Nuvažiuokite į kitą miestą

Dažnai galvodami veiklas pamirštame, kad yra ir kitų vietų, ne tik toji, kurioje gyvename. Pasidairykite ir į aplink ar kiek tolėliau esančias vietoves – nustebsite kiek įdomybių galima rasti netgi nedideliuose miestuose. Birštono apžvalgos bokštas, Anykščių lajų takas, įspūdingas Kėdainių senamiestis, Gelgaudiškio dvaras ir parkas, Mosėdžio akmenų muziejus, Žuvinto rezervatas. O ką veikti Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose surasite be jokių bėdų – ten visada verda gyvenimas! Taigi, belieka sėsti į automobilį (arba autobusą ar traukinį) ir keliauti tyrinėti dar neatrastos Lietuvos!

Suorganizuokite vakarienę bičiuliams

Šiais laikais, kai atrodo kas savaitę atsidaro po naują restoraną, dingsta mada valgyti namie. O kodėl gi nepabuvus senamadiškais? Pasikvieskite draugus pas save vakarienės! Jei manote, kad Jums trūksta kulinarinių gabumų – padėkite baimę į šalį, susiraskite mėgstamo patiekalo receptą ir vadovaukitės juo. Blogiausiu atveju visi linksmai pasijuoksite. O jei virtuvės rakandus ir ingredientus pažįstate kaip savo penkis pirštus, draugai, tikėtina, paprašys ir pakartojimo!

Draugai pietauja
Daugiau laiko skirkite kulinarijai

Panašus, tačiau kiek kitoks variantas – pasiruoškite vakarienę kartu su draugais! Tai padės sustiprinti draugystę, o taip pat jūs ir bičiuliai puikiai bei naudingai praleisite laiką.

Išmokite kažką naujo

Neretai galvojame, kad norint išmokti kažką naujo, reikia paaukoti daug laiko arba pinigų. Na, laiko tam tikri įgūdžiai pareikalauja daugiau, nei kiti, bet pinigine prasme – tikrai nebūtina išleisti šimtų.

Dabar egzistuoja daugybė internetinio mokymosi platformų, kurių kainos prasideda nuo nulio. Pvz.: gana populiari platforma udemy.com, kurioje galite nusipirkti tam tikro dalyko kursus už ne itin dideles sumas ar net visiškai nemokamai! Palaukite išpardavimų ir išmokite pvz.: programuoti tam tikra kalba už vos 10 €! O nusipirkti kursai Jums bus prieinami visą gyvenimą.

Kalbų mokymasis
Kelių kalbų mokėjimas – vienas naudingiausių įgūdžių

Kita platforma brilliant.org veikia kiek kitokiu principu: čia galite mokytis ir nemokamai, tačiau visas platformos funkcionalumas atsiskleidžia nusipirkus mokamą paketą. Mokant pinigus, galite rinktis visiškai bet kokią platformoje esančią mokymosi programą. Vieną dieną susipažinti su logikos pagrindais, kitą dieną domėtis kompiuteriais. Tiesa, ši platforma skirta žmonėms susidomėjusiems tiksliaisiais mokslais ir logika.

Norint išmokti kalbų, vienas geriausių sprendimų – mobilioji programėlė „Duolingo“. Ji yra visiškai nemokama (nors turi ir mokamą versiją). Tiesa, norint mokintis, patartina turėti bent jau anglų kalbos pagrindus, mat daugiausia kursų yra paruošta būtent angliškai. Tačiau, jei mokate rusų kalbą, šia kalba yra kursai padėsiantys išmokti anglų, vokiečių, prancūzų bei ispanų kalbas.

Akivaizdu: veikti visada yra ką, tačiau kartais trūksta gero pasiūlymo arba šiek tiek išmonės. Taigi, pagavę save ieškant ir nerandant veiklos prisiminkite šį straipsnį ir pasinaudokite patarimais. O kartais – leiskite sau neveikti nieko. Juk reikia ir pailsėti, o mėgstamos veiklos daug smagesnės, kai esame pilni entuziazmo joms.

Naujausi įrašai