Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip dažnai keisti namų interjerą?

Keičiantis metų laikams, žmogus taip pat neretai įsigeidžia pokyčių. Kai kurie nusprendžia atnaujinti savo drabužių spintą, kiti pakeičia jau pabosti pradėjusius įrenginius. Tretieji nusprendžia pakeisti savo namus. Nauji baldai, sienų spalva ar tapetai, įvairūs akcentai gali neatpažįstamai pakeisti gyvenamąją erdvę. Tačiau kaip dažnai reikėtų tai daryti?

Poreikis ar užgaida?

Visų pirma, prieš imantis bet kokių pokyčių reikia nuodugniai apgalvoti ar noras atsinaujinti kyla iš tikro poreikio, ar viso labo trumpalaikės užgaidos? Neretai pamatę naują ir dailų daiktą, įsigeidžiame jo, nors jau turimas funkcionuoja kuo puikiausiai. Todėl, prieš imantis rimtų sprendimų juos reikėtų apgalvoti bent jau mėnesį. Juolab, keičiant baldus ar netgi atliekant remontą, teks patirti nemažai išlaidų. Galbūt šiuos pinigus labiau vertėtų išleisti kitur?

Poreikis ar užgaida
Nesivaikykite madų

Nesistenkite vaikytis visų madų. Skandinaviškas interjeras gali atrodyti itin patraukliai dabar, tačiau galbūt po keleto metų tendencijos pasikeis neatpažįstamai? Pirmiausiai atkreipkite dėmesį į tai ar Jūsų gyvenamosios erdvės atrodo nuosekliai. Ar dera baldai, sienų spalva, grindų danga? Galbūt užtektų tik šiek tiek pakeisti apšvietimą? Juk interjero darna ir kompozicija yra svarbiau, nei naujausio modelio baldai, kurie, galimai, atrodys ne vietoje. Tuomet prireiks pakeisti ir kitus elementus, o tai kainuos papildomai. O kam taisyti tai, kas nėra sugedę?

Dažnai taip pat užtenka tiesiog pakeisti kambario išplanavimą. Pabandykite perstumdyti baldus, pakeisti jų stovėjimo kampą,

Kita vertus, jei jau kurį laiką skundžiatės nepatogia sofa, besilupančiais tapetais ar yrančiu foteliu – pats laikas pokyčiams! Ne visi norai tėra užgaidos, taigi, jei jaučiate, kad atsinaujinti tikrai reikia – pirmyn!

Koks pokyčių dažnis yra tinkamas?

Įvairūs dalykai turi skirtingą tarnavimo laiką. Jis priklauso nuo to kaip dažnai šis yra naudojamas, iš kokios medžiagos tai pagaminta.

Sienos

Profesionalūs dažytojai rekomenduoja namų sienas perdažyti apytiksliai kas 5-6 metus. Tačiau, kai kurios namų vietos dėvisi greičiau nei kitos. Koridoriai, vaikų kambariai dažnai yra naudojami dažniau arba intensyviau nei, sakykime suaugusiųjų miegamasis. Vaikai neretai mėgsta sienas panaudoti kaip drobę, į jas nusivalyti rankas, būti mažiau atsargūs. Koridoriams galioja panašios taisyklės, pro juos vaikštoma dažnai, nešiojami daiktai, taigi atsiranda įvairių įbrėžimų ir įdrėskimų. Šiuos kambarius derėtų perdažyti ar pertapetuoti maždaug kas 3 metus.

Sienų dažymas
Sienas reikėtų perdažyti kas 5-7 metus

Svetainės, valgomojo, suaugusiųjų miegamojo dažus ar tapetus keisti reikia rečiau – kas 5-7 metus. Šie mato mažiau intensyvaus naudojimo, be to, svetainė ar valgomasis dažniausiai būna pagrindinė vieta, kurią mato tiek namiškiai tiek ir svečiai, todėl dekoras ten turėtų būti ypatingai skrupulingai suplanuotas. Dėl šių priežasčių jį pakeisti taip pat yra sudėtingiau, taigi – neskubėkite.

Baldai

Pirmas dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai medžiaga iš kurios baldai pagaminti. Medžio masyvo, kietmedžio stalai, lovos ar krėslai gali tarnauti dešimtmečius ar net visą gyvenimą. Jie dažnai turi sentimentalią vertę, kainuoja brangiau, jų dizainas būna žymiai aukštesnės kokybės. Tokiu atveju, reikia kreipti dėmesį į jų funkcionalumą – jei lova darosi nebepatogi, o stalo kojos pradeda klibėti – laikas pokyčiams.

Kaip dažnai keisti baldus
Jeigu baldai vis dar patogūs – jų keisti neverta

Jei baldai gaminti iš metalo, medžio plokštės ar plastiko, jie susidėvi daug greičiau – per 10-15 metų ar net trumpiau –  taigi pakeisti juos reikės dažniau. Geroji pusė – šie būna pigesni, pokyčiai neatsieina taip brangiai.

Paprasčiau tariant – interjerą keisti rekomenduojama tada, kai tai būtina. Svarbiausias aspektas – darna. Jei erdvėje viskas dera ir atlieka tam skirtą funkciją, daryti pertvarką nėra reikalo. Leiskite baldams tarnauti tiek kiek jiems lemta, taip ne tik gerbsite žmones, kurie juos sukūrė, bet ir nenuliūdinsite savo piniginės. Skubėjimas ar trumpalaikiai įgeidžiai neretai pridaro daugiau bėdos, nei naudos, taigi kiekvieną didesnį pokytį svarbu tinkamai apgalvoti. Nepabijokite pagalbos kreiptis į profesionalius interjero dizainerius ir įsiklausykite į jų nuomonę. Juk namo interjeras yra tai kas Jus supa kasdien – priderinkite jį prie savęs ir gyvenkite patogiai!

Naujausi įrašai