Grįžti į pagrindinį puslapį

Motyvuojantys Vinstono Čerčilio patarimai

Vinstonas Čerčilis – vienas ryškiausių politikų, puikus oratorius, vadovavęs  Didžiajai Britanijai Antrojo pasaulinio karo metais ir įėjęs į istoriją, kaip vienas svarbiausių politinių lyderių. Taip pat jis yra Nobelio literatūros premijos laureatas. Savo kalbomis bei išsakytomis mintimis jis įkvėpė daugelį žmonių visame pasaulyje, o jo sentencijos yra aktualios dar ir mūsų dienomis. O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės labiausiai motyvuojančiomis Vinstono Čerčilio išsakytomis mintimis bei patarimais.

Laikykitės rutinos

Vinstono Čerčilio statula Londone

Vinstonas Čerčilis buvo vienas iš tų žmonių, kuriems rutina yra svarbiausia. Neatsižvelgiant kokioje situacijoje jis tuo metu buvo (tiek ir tapęs ministru pirmininku, tiek ir iki juo tampant), jis nuosekliai laikėsi savo įpročių. Jis buvo įpratęs ilgai miegoti, vos nubudęs ryte, dar neišlipęs iš savo lovos, imdavosi darbų ir vakare ilgai neidavo miegoti, kartais net iki 4 valandos ryto,  mat jautėsi produktyviausiais būtent naktimis. Šios rutinos jis laikėsi kiekvieną dieną. Jis manė, kad rutina yra būtina jo produktyvumo užtikrinimui.

Nepraraskite entuziazmo

Vienas garsiausių ir dažniausiai cituojamų Vinstono Čerčilio posakių: „sėkmė – tai žingsniavimas nuo vienos nesėkmės prie kitos, neprarandant entuziazmo“. Todėl jis pabrėžė, kaip svarbu užbaigti kiekvieną net ir patį mažiausią  darbą ir nepasiduoti, jei ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Verčiau kiekvieną nesėkmę priimkite kaip gyvenimo siunčiamą pamoką ir judėkite toliau savų tikslų link.

Viskas priklauso nuo požiūrio

Vinstono Čerčilio statulos fragmentas

Dar viena, itin dažnai cituojama Vinstono Čerčilio mintis: „požiūris – tai mažas dalykas, darantis didelę įtaką“. Ši mintis skatina kuo dažniau mąstyti pozityviai ir į viską gyvenime žiūrėti optimistiškiau. Pozityvus požiūris net į didžiausias bėdas, padeda nusiraminti, sumažina streso poveikį organizmui bei padeda susikaupti ir lengviau išspręsti savo visas  problemas. Todėl jei jaučiate, kad jus užklupo itin sunkus gyvenimo laikotarpis – pirmiausiai pamėginkite pakeisti  savo požiūrį į viską.

Nebijokite pokyčių

„Norėdami tobulėti – nebijokite pokyčių, siekdami tobulumo – keiskitės dažnai“ – sako mums V. Čerčilis. Pokyčiai – tai neišvengiama visų mūsų gyvenimo dalis ir jei nebijosime keistis kuo dažniau – gyvenimas atneš daugybę naujų patirčių, galimybių ar žmonių. Keisdamiesi žmonės turi galimybę tobulėti, augti ir pasiekti didžių dalykų.

Neklausykite apkalbų

Motyvuojantys Vinstono Čerčilio patarimai

„Jūs niekada nepasieksite savo tikslo, jei sustosite mesti akmenį į kiekvieną lojantį šunį“. Todėl jei turite užsibrėžę sau kokį nors tikslą, tiesiog siekite jo, nekreipdami dėmesio į aplinkinių nuomonę. Visada atsiras žmonių, kurie kritikuos jūsų idėjas, nepritars jūsų darbams. Žinoma, konstruktyviai išsakoma kritika yra naudinga, tačiau mokėkite atskirti patarimus, į kuriuos verta atsižvelgti nuo visiškai nereikalingos kritikos, kurios tikslas – priversti jus abejoti savo idėjomis.

Būkite nuoseklūs

Nesvarbu kokių tikslų gyvenime siekiate – vargu ar jums pavyks jų pasiekti per naktį. Dažniausiai tenka įdėti daug pastangų, darbo ir pasitelkti visą savo kantrybę. Vinstonas Čerčilis yra pasakęs „nuoseklumas, o ne jėga ar protas , yra raktas į sėkmę“.

Priimkite nesėkmes

„Sėkmė – dar ne  galutinis rezultatas, nesėkmė – tai ne pasaulio griūtis: svarbiausia nestokoti drąsos tęsti tam, ką pradėjote“. Kiekvienam iš mūsų tenka susidurti tiek su nesėkmėmis, tiek ir su triumfo akimirkomis. Svarbiausia yra nuolat judėti pirmyn, tęsti savo darbus, t.y. neužmigti ant laurų, jei jums pasisekė, bei nesmerkti savęs, jei patyrėte nesėkmę.

Vinstono Čerčilio statula

Jei jaučiate, kad jums imi stigti motyvacijos tęsti savo pradėtus darbus ar nesiryžtate pradėti įgyvendinti naujų idėjų – įsiklausykite į žodžius, kuriuos sako didieji pasaulio lyderiai, žmonės, sulaukę sėkmės. Kartais užtenka tik perskaityti reikiamus žodžius, tinkamu metu ir energijos atsiranda, rodos, savaime.

Naujausi įrašai