Grįžti į pagrindinį puslapį

Minimalizmas – vis labiau populiarėjantis gyvenimo būdas

Šiais laikais daugelis žmonių gyvena įvairių daiktų pertekliuje. Net ir tie, kurie skundžiasi, kad sunkiai gyvena, kad nuolat trūksta pinigų – dažniausiai turi pilnus namus, prigrūstus nenaudojamų arba retai naudojamų daiktų. Parduotuvių lentynos lūžta nuo pirkinių, namuose spintos nebeužsidaro nuo rūbų, tačiau kuo daugiau turime, tuo daugiau mums reikia, ir tuo nelaimingesni dažniausiai jaučiamės. Todėl nekeista, kad pastaraisiais metais vis labiau populiarėja minimalizmas, kaip gyvenimo būdas. Būtent apie tai ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Kas yra minimalizmas?

Minimalizmo tikslas – tai gyventi harmonijoje, kai aplinka, namai, biuras, automobilis nėra perkrauti nereikalingais daiktais. Neretai minimalizmas yra klaidingai painiojamas su asketizmu, kai atsisakoma kone visų gyvenimo malonumų ar patogumų. Minimalizmo esmė – tai turėti tiek daiktų, kiek reikia ir verčiau įsigyti vieną, geresnės kokybės, labiau patinkantį daiktą, nei nusipirkti daugybę pigių, ne itin patinkančių daiktų, kurie tik užims vietą namuose, daug naudos neduos, o ir džiaugsmo iš jų bus mažai.

Kuo minimalizmas naudingas?

Kuo naudingas minimalizmas, būtų galima vardinti ilgai, tačiau pagrindinės ir pirmiausiai pajaučiamos šio gyvenimo būdo teigiamos savybės yra šios:

  1. Minimalizmas padeda lengviau jaustis namuose. Kai turite mažiau daiktų, namuose tampa erdviau, šviesiau, lengviau judėti. Taip pat prireikus kokio nors daiktas, žinosite kur jo ieškoti, nebereikės išversti viso sandėliuko, kad rastumėte prieš kurį laiką pirktą kuprinę.
  2. Galėsite džiaugtis švaresniais namais. Įvairūs daiktai kaupia dulkes, kasdienis tvarkymosi procesas užtrunka kur kas ilgiau (juk tikrai užima nemažai laiko pakelti kiekvieną daiktą ir nuo jo nušluostyti dulkes). Kai namai nebus perkrauti nereikalingais daiktais, aplinkoje bus mažiau dulkių, nešvarumų, o ir tvarkytis bus daug lengviau ir greičiau.
  3. Minimalizmas sutaupo pinigus. Nustoję leisti pinigus daiktams, kurių nereikia, galėsite skirti pinigus kitiems dalykams, pavyzdžiui, susimokėti skolas ar galbūt pakeliauti po pasaulį. Nustoję leisti pinigus tam, kas jus varžo (t.y. materialiems daiktams), turėsite galimybę pajusti tikrą laisvę.
  4. Turėsite daugiau laiko. Norėdami sau leisti išlaidauti, tenka daug dirbti tam, kad užsidirbti pinigų. Bet kai nustosite pirkti daiktus, kurių jums nereikia, nebeliks poreikio tiek daug dirbti vien tam, kad uždirbti. Galėsite skirti daugiau laiko sau arba rinktis mėgstama darbą vietoje gerai apmokamo.

Nuo ko pradėti?

Jei susiviliojote šiuo gyvenimo būdu ir nusprendėte, kad jis jums gali būti iš tiesų naudingas, greičiausiai kyla mintis, o nuo ko gi pradėti? Vargu ar pavyks iš karto atsikratyti visų daiktų, kurių nereikia ir nieko nebepirkti. Jei norite minimalizmą paversti gyvenimo būdu, pradėkite nuo mažų žingsnių ir jį į savo gyvenimą įveskite po truputį. Taip nesukelsite sau ir šeimos nariams  streso ir pereinamasis laikotarpis bus kur kas harmoningesnis.

Pirmiausiai atsikratykite namuose esančių visų daiktų, kurie kartojasi, pavyzdžiui, jei turite dvi vienodas keptuves, arbatinius, virdulius ir t.t. Daiktus, kurių jums nereikia, gali paaukoti vargingai gyvenančioms šeimoms, tokiu būdu ne tik prisijaukinsite minimalizmą, bet ir padėsite tiems, kam to iš tiesų reikia.

Taip pat patariame pradėti po truputį atsikratyti nereikalingų daiktų, pirmiausiai imkitės savo spintos revizijos, nes tai padaryti bus lengviausia. Atsirinkite rūbus, kurie jau visiškai sunešioti - juos išmeskite, nenešiojamus, bet geros kokybės galite atiduoti artimiesiems ar paaukoti. Tuos rūbus, kuriuos tikrai mėgstate – pasilikite. Jei rasite tokių, kurių nenešiojate, bet dar abejojate, atsidėkite į atskirą dėžę ir padėkite į sandėliuką. Jei per artimiausias 30 dienų jums jų neprireiks -  atiduokite, tai bus ženklas, kad taip ir nepradėsite jų nešioti.

Kai namai bus išvalyti nuo nereikalingų daiktų, atsispirkite norui vėl pirkti. Kažką naują pirkite tik tada, kai to tikrai reikės. Norite naujos palaidinės, pirkite tik tada, kai kuris nors iš turimų susidėvės. Jei vis dėlto radote tokį rūbą, indą ar tiesiog daiktą, kurio labai norite – atsikratykite vieno iš turimų. Laikykitės taisyklės, kad jei kas nors ateina naujas į jūsų namus, kažkas senas turi išeiti. Tokiu būdu namuose išlaikysite balansą ir daiktai nepradės vėl kauptis.

Naujausi įrašai