Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasidaryti makiažą?

Dauguma dailiosios lyties atstovių neįsivaizduoja savo dienos be makiažo. Nesvarbu ar ryte tik brūkštelite blakstienas ir lūpas, ar mėgstate prie veidrodžio praleisti ilgesnį laiką, privalu žinoti makiažo taisykles, tam, kad geriausiai pabrėžtumėte savo natūralų grožį. Šiuo metu egzistuoja gausybė įvairių priemonių, tarp kurių nesunku pasimesti. Kaip išsiaiškinti kas Jums tinka labiausiai ir kaip tai pritaikyti kasdien?

Pažvelkite į save

Moteris su veidrodžiu

Prieš pradedant rinktis priemones, svarbu įvertinti savo veido bruožus ir nuspręsti ko siekiate makiažu. Pagalvokite, kurias dalis norite pabrėžti, o kurias palikti antrame plane. Galbūt turite dideles ir išraiškingas akis, kurios prašosi būti pirmajame plane, o galbūt manote, kad Jūsų lūpos yra siauros ir norite jas, bent jau vizualiai padidinti? Ar Jūsų odos atspalvis yra šiltas ar šaltas? Galbūt Jūsų oda yra sausa ir jai reikia maitinimo, o galbūt norite paslėpti į blizgesį linkusius plotus? Nusistačius tikslus žymiai lengviau išsirinkti Jums tinkamiausias priemones ir nepasimesti kosmetikos skyriuje.

Reikalingos priemonės

Kasdieniam makiažui reikalingų priemonių sąrašas nėra ilgas:

  • Valomoji priemonė;
  • Maskuojanti priemonė;
  • Makiažo pagrindas;
  • Makiažo pagrindo fiksatorius (mineralinė pudra ir pan.);
  • Akių šešėliai;
  • Akių kontūravimo pieštukas;
  • Blakstienų tušas;
  • Skaistalai ir bronzantai;
  • Lūpų balzamas ar neryškūs lūpų dažai.

Kaip visą tai naudoti?

Makiažo priemonės

Valomosios priemonės

Prieš naudojant bet kokias priemones, odą svarbu tinkamai paruošti, tam yra naudojama valomoji priemonė. Šiuo metu ypač išpopuliarėjo micelinis vanduo – tai yra ypač lengva ir odos nesausinanti priemonė, kuri efektyviai pašalina riebalus, bei praturtina epidermį įvairiomis jam naudingomis medžiagomis. Taip pat galima naudoti valomąsias veido kaukes, arba tiesiog veidą gerai nuplauti ir nusausinti. Lūpas papildomai galite patepti balzamu – dažai atrodys žymiai geriau ant sudrėkintų lūpų.

Makiažo pagrindas

Paruošus veidą, reikia naudoti makiažo pagrindą. Pagrindo naudokite nedaug – tik tiek, kiek reikia norint išlyginti veido odos spalvą. Tai patogiausia daryti specialia kempinėle ar šepetėliu. Renkantis pagrindą ypač svarbu, kad jis atitiktų Jūsų natūralų odos atspalvį. Paprasčiausias būdas tai užtikrinti – prieš perkant priemonę, nedidelį kiekį jos užtepkite ant žandikaulio linijos. Jei išsklaidžius spalva sutampa su jūsų veido ir kaklo odos spalva – ši priemonė Jums tinkama. Nepamirškite, kad taip pat pagrindu reikėtų padengti ir kaklą, o jei planuojate dėvėti palaidinę ar suknelę su iškirpte, pagrindą naudokite ir iškirptės srityje.

Makiažo pagrindas

Be to, itin naudinga rinktis makiažo pagrindą, kuris turi apsauginį SPF filtrą. Šis apsaugo Jūsų odą nuo žalingų ultravioletinių saulės spindulių. Tokiu būdu Jūsų oda išliks jaunatviškesnė ir lygesnė ilgiau.

Maskuojančiosios priemonės

Maskuojamąją priemonę galima naudoti prieš arba po makiažo pagrindo. Spalvoti maskuokliai yra naudojami prieš užtepant pagrindą, o kūno spalvos maskuojančios priemonės dedamos ant makiažo pagrindo. Bet kuriuo atveju, nepamirškite, kad mažiau yra daugiau. Priemonės naudokite tik tiek kiek yra būtina. Specialiu šepetėliu, lengvai paskirstykite maskuoklį ant odos, išlyginkite spalvą.

Makiažo pagrindo užfiksavimas

Norint užfiksuoti makiažo pagrindą, reikia naudoti fiksatorių. Dažniausiai tai būna įvairios pudros. Fiksatorius itin svarbus vadinamojoje „T-zonoje“, t.y. kaktos, nosies ir smakro srityse, mat šie plotai labiausiai linkę blizgėti.

Akys

Dabar galima keliauti link akių. Dieniniam makiažui nerekomenduojama naudoti ryškių spalvų. Jei Jūsų akys yra didelės, jas galima puikiai pabrėžti blakstienų tušu ar pieštuku. Jei norite vizualiai padidinti mažesnes akis, nerekomenduojama jų ryškiai apibrėžti, mat tai „įrėmina“ akis, jos atrodo dar mažesnės. Vietoje to rekomenduojama rinktis tamsesnio, rusvo atspalvio šešėlius viršutiniams vokams bei šviesesnius, balkšvus apatiniams vokams.

Akių tušas

Galutinė stotelė gražinant akis – blakstienų tušas. Bene geriausias variantas visiems gyvenimo atvejams – paprastas juodas tušas, kuris tiks ir kasdieniam makiažui, ir iškilmingesnėms progoms. Tušo nereikia naudoti per daug, nes jis sulipins blakstienas, jos atrodys sunkios. Blakstienas taip pat galima papildomai išriesti naudojant specialų rietiklį.

Vėliau galima pereiti prie antakių. Jei Jūsų veido bruožai nėra ryškūs, tinkamas antakių dažymas gali Jūsų veidą pasidaryti gerokai išraiškingesniu. Antakius galima pabrėžti specialiu antakių pieštuku ar netgi tamsesniais, rudais akių ar antakių šešėliais. Antakius formuokite specialiu šepetėliu, jei jie itin „nepaklusnūs“, galite formą pakoreguoti pincetu.

Skaistalai

Skaistalai nėra būtini kiekvieną dieną, tačiau, jei norite vizualiai paryškinti ar pakoreguoti veido formą – tai yra vienas efektyviausių būdų. Veido kontūravimui ir ypač skruostikauliams pabrėžti rekomenduojama naudoti tonu, nei Jūsų oda, tamsesnį bronzantą. Rausvi skaistalai puikiai tiks skruostų paryškinimui, kuris suteiks veidui daugiau gyvybės ir gaivumo. Kaip ir naudojant makiažo pagrindą, čia svarbu atkreipti dėmesį į Jūsų odos spalvas. Jei oda yra šaltesnio atspalvio, rinkitės tokių pačių tonų priemones, jei oda yra šiltesnio atspalvio, makiažas turi tai atspindėti.

Lūpos

Lūpų makiažas

Kasdieniam makiažui siūloma rinktis nuosaikesnių spalvų lūpų dažus. Jei Jūsų lūpos yra natūraliai ryškios, galite tiesiog patepti jas balzamu ar plonu dažų sluoksniu. Jei norite jas paryškinti, galite lengvai apvesti lūpų kontūrus pieštuku – taip jos atrodys putlesnės. Siauresnėms lūpoms taip pat rekomenduojama naudoti lūpų blizgį, kuris vizualiai joms suteikia daugiau apimties. Lūpų dažus geriausia tepti specialiu šepetėliu – taip užtikrinsite tolygų dažų sluoksnį.

Apibendrinimas

Posakis teigia: taisyklės egzistuoja tam, kad būtų laužomos. Su tuo galima sutikti iš dalies – perpratus taisykles galime jas koreguoti pagal save ir eksperimentuoti. Bet pirmiausiai, reikia jas perprasti. Tas pats galioja ir makiažui. Šie pastebėjimai padės Jums geriau suprasti bazines makiažo paslaptis, o jas perpratus galėsite drąsiau eksperimentuoti spalvomis ar skirtingomis priemonėmis ir atrasti tai, kas padės Jums jaustis dar gražiau.

Naujausi įrašai