Grįžti į pagrindinį puslapį

Kurias vietas Lietuvoje verta aplankyti kelionių metu?

Atostogos yra reikalingos kiekvienam dirbančiam ar besimokančiam asmeniui. Dažniausiai tokios atostogos planuojamos vasarą – kuomet turizmas klesti dėl šviečiančios saulės, šilto oro, galimybės vykti prie jūros ar ežero. Priklausomai nuo charakterio, atostogos gali būti aktyvios – stengiamasi daugiau pamatyti, nuveikti, arba pasyvios – siekiama pailsėti, atsipalaiduoti. Pagal tai dažniausiai ir išsirenkama, kur vykti.

Ieškant atostogoms skirtų vietų, paprastai visus traukia svetimi ir tolimi kraštai, kurie gali palepinti karšta saule. Dažnai pamirštama, kad ir Lietuvoje liepos ir rugpjūčio mėnesiais būna virš 30 laipsnių, o kai kurios vietos gali stebinti savo grožiu ar net priminti kitas šalis. Gražiausios Lietuvos vietos dažnai traukia ne tik pačius lietuvius, bet ir užsieniečius, kuriuos pakeri gamta. Artėjant vasarai, pateikiame Jums kelias galimas kelionių idėjas Lietuvoje!

  • Jauniesiems ir jau paaugusiems mokslininkams itin patiks kelionė į Molėtų rajoną – Kulionis. Kulionyse įsikūręs etnokosmologijos muziejus, kuris nuolat kaupia ir tyrinėja informaciją, kuri susijusi su žmogaus kontaktu su kosmosu. Muziejuje yra dieninė ir naktinė programa, kurios metu galima pasigrožėti virš Lietuvos esančiais žvaigždynais. Muziejus įsikūręs ir istoriškai svarbioje vietoje – netoliese yra Dubingių piliavietė, kuri paskelbta kultūriniu paminklu jau nuo 1987 metų.
  • Norintiems pasigrožėti lietuviška gamta, verta vykti į Neringą, kur galima aplankyti Preilą, Nidą, garsiąsias Kuršių Nerijos kopas. Minėtosios kopos dažnai įtraukiamos į sąrašus vietų, kurias reikia aplankyti bent kartą gyvenime, ir taip pat kartais vadinamos Baltijos Sachara. Turizmas Neringoje tiesiog klesti – nuolat atvyksta ne tik lietuviai, bet ir gamtos sužavėti užsieniečiai. Todėl galima vykti čia kelioms dienoms – vakare lengvai rasite, kur galima pernakvoti.
  • Ieškantiems, kur pailsėti ir pasigrožėti paukščiais, labai patiks Ventės ragas, kurį nuo Preilos skiria marios. Šis pusiasalis dažnai pritraukia lankytojus ne tik dėl žavios miestelių architektūros, bet ir dėl esančios ornitologinės stoties. Ventės ragas traukia ir švyturių mėgėjus – čia stovi seniausias Lietuvos švyturys, pastatytas 1863 m.
  • Kernavėje taip pat klesti turizmas dėl istorijos mėgėjų: čia rekomenduojama atvykti tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie vieną iš buvusių Lietuvos sostinių. Kernavės piliakalniai suteikia ne tik puikius panoraminius vaizdus, bet ir peno legendoms – juk čia gyveno ir vieni paskutiniųjų krivių ir vaidilučių. Miestelyje ir šalia jo esančiuose parkuose vyksta gana daug edukacinių programų ir renginių, tad kiekvienas ras, ką veikti.
  • Pietinėje šalies pusėje, gražiausios Lietuvos vietos yra sutelktos Dzūkijos nacionaliniame parke. Kadangi 85 proc. parko teritorijos užima miškai, ši vieta itin tinka tiems, kurie nori vasarą ne tik pailsėti, bet ir pauogauti, pagrybauti. Dėl dažnai atvykstančių svečių, aplink parką atsirado daug sodybų, šalia esančiuose ežeruose – vandens pramogų, o parke – pėsčiųjų ir dviračių takų. Ypač gražūs miestai yra Marcinkonys ir Merkinė.
  • Istorijos mėgėjus gali nustebinti ir šiųmetinė kultūros sostinė – Anykščiai. Ten galima aplankyti Anykščių šilelį, kur stūkso ir Puntuko akmuo, Karalienės liūną, A. Vienuolio bei A. Baranausko namus. Minėtas Anykščių šilelis yra saugomas Europos mastu, nes turi ne tik į Raudonąją knygą įtrauktus augalus, bet ir skirtingas gamtos buveines. Jos skiriasi pagal savo augalus – čia galima rasti stepines ar aliuvines pievas, Vakarų taigą.

Taigi, ieškant gražių ir įsimintinų vietų atostogoms, nebūtina vykti labai toli – gražiausios Lietuvos vietos suteiks galimybę ir pailsėti, ir rasti veiklos. Turizmas gimtojoje šalyje leis sutaupyti ir pinigų - nereikės lėšų skrydžio bilietams, o nakčiai bus galima grįžti ir namo. Vivus Finance linki Jums smagių akimirkų tyrinėjant gražiausius Lietuvos kampelius!

Naujausi įrašai