Grįžti į pagrindinį puslapį

Kredito istorijos svarba imant paskolą

Nepaisant to, kad stengiatės tinkamai paskirstyti ir planuoti savo finansus, tai ne visada efektyvu, nes netikėtai gali kilti įvairių sunkumų, kurie nėra įtraukti į Jūsų biudžetą. Vadinasi, išauga tikimybė, kad būdami stresinėje situacijoje priimsite blogus sprendimus, kurie vėliau gali atsiliepti tolesniam Jūsų gyvenimui. Pirmiausia, ištikus finansinei bėdai, reikia apgalvoti skolinimosi būtinumą ir situacijos sudėtingumą. Tai neretai būna sunku padaryti patiems, todėl gera išeitis – skambutis žmogui, kuriuo galite pasitikėti ir paklausti patarimo. Prieš priimant sprendimus reikia, kad situacija būtų objektyviai įvertinta. Kreditas internetu gali būti Jūsų problemos sprendimo alternatyva, tačiau prieš tai reikėtų susipažinti su atsakingo skolinimosi kriterijais.

Atsakingas skolinimasis – tai paimtas greitasis kreditas, apsvarsčius visus įmanomus veiksnius. Tai reiškia, kad prieš nuspręsdami imti greitąją paskolą turite gerai pagalvoti ir atsakyti sau į klausimus, kam skirsite pasiskolintus pinigus ir ar jie tikrai Jums būtini. Pagal naujausius Lietuvos banko valdybos atsakingo skolinimo nuostatus (ASN) maksimali kredito gavėjo mėnesinė pasiskolintų pinigų grąžinimo ir palūkanų įmokų suma negali viršyti 40 proc. nuolatinių mėnesio pajamų. Taigi išmintingiausia būtų imti tik tiek pinigų, kiek jų reikalauja esama situacija. Be to, turite įvertinti savo finansinę situaciją ir mokumo – pinigų grąžinimo – galimybes. Pasverkite savo galimybes ir nesinaudokite kreditu internetu, jei Jums reikia padengti kitos paskolos skirtumą. Stenkitės neimti paskolos ir tada, jei tiesiog norite patenkinti savo vienadienius poreikius, pavyzdžiui, įsigyti gražių daiktų, lošti ir pan. Skolinkitės pinigus atsakingai ir esant neatidėliotinai situacijai!

Jeigu norite patikrinti informaciją apie savo kreditingumą, tuomet Jums reikia užsiregistruoti „Creditinfo“ svetainėje. „Creditinfo“ sistema sukurta tam, kad gyventojai savarankiškai galėtų stebėti savo kredito istorijos duomenis, kurie jau sukaupti ir saugomi kreditų biure. Atsidarę savo paskyrą, matysite savo finansinių įsipareigojimų istoriją. Norint paimti paskolą, tikrinama finansinių įsipareigojimų dešimties metų istorija. Tik jeigu situacija tinkama, galite pradėti galvoti apie galimybę imti paskolą. Svarbu akcentuoti, kad tvarkinga kredito istorija svarbi kiekvienam asmeniui. Jeigu Jūsų finansinė istorija tvarkinga, gali būti, kad Jums bus pasiūlytos geresnės paskolos sutarties sąlygos, mažesnės paskolų palūkanos. Be to, tai gali lemti ir galimybę gauti kreditavimosi paslaugas apskritai.

Naujausi įrašai