Grįžti į pagrindinį puslapį

Kokios galimos alternatyvos paskolai iš banko?

Prireikus didesnės sumos pinigų būstui ar mokslams, turbūt dažniausiai minima finansinė paslauga yra banko paskolos. Vis dėlto, yra žinoma, kad šis būdas turi nemažai trūkumų: ilgai pildoma paskolos sutartis, negalima valdyti grąžinimo proceso, varginantis mokumo tikrinimas. Tačiau yra ir kiti būdai, kurie gali padėti užtikrinti, kad reikiamu metu turėsite reikalingą sumą pinigų.

Vienas iš tokių būdų yra greitosios paskolos arba greitieji kreditai. Jie suteikia galimybę greitai gauti reikiamą pinigų sumą be banko tarpininkavimo. Tai reiškia, kad naudojantis tokia paslauga išvengiama tarpininkavimo mokesčio, sugaištama mažiau laiko, o vis tiek gaunama norėta pinigų suma. Pasinaudojus greitųjų kreditų paslauga, paprastai galima stebėti savo paskolos grąžinimo procesą ir, jei yra būtinybė, jį pratęsti dar 30 dienų. Taip leidžiama pačiam asmeniui valdyti savo finansinius įsipareigojimus pagal susidariusią situaciją.

Pagrindinis gąsdinantis dalykas skolinantis paprastai yra didelės palūkanos, kurios gali padidinti grąžinamą sumą. Vis dėlto - tai yra išvengiama. Teisingai naudojantis greitosios paskolos paslauga (t.y. paskaičiavus savo mokumą ir gražinant pasiskolintą sumą nustatytu terminu) palūkanos greitai nesikaups. Svarbu paminėti ir tai, jog pirmą kartą skolinantis ir, jei yra reikalinga mažesnė paskola (pvz. iki 300 eurų), paprastai ji yra suteikiama su mažesnėmis arba be jokių palūkanų, todėl asmeniui lieka grąžinti tik tą sumą, kuri buvo pasiskolinta.

Jeigu netenkina turima arba norima turėti bankų ar greitųjų kreditų paskolos sutartis, yra ir daugiau alternatyvių būdų, padedančių gauti trūkstamą pinigų sumą:

  • Kredito kortelių naudojimas. Tokios kortelės leidžia pasiskolinti, o tiksliau - išleisti tam tikrą pinigų sumą su daug mažesnėmis palūkanomis nei susidaro grąžinant banko paskolą. Jeigu išleista suma yra apmokama per tą patį mėnesį, galima visai išvengti palūkanų mokėjimo.
  • Pasinaudoti paskolomis iš žmonių. Tai yra vienas seniausių ir dažniausiai naudojamų paskolų tipų. Gerai pažįstant paskolos davėją, galima susitarti ne tik laikotarpį, per kurį bus grąžinta suma, bet ir kad ji būtų be palūkanų.
  • Kredito limitas sąskaitoje (overdraftas). Tai yra bankuose sudaryta galimybė tam tikrą laikotarpį be papildomo mokesčio turėti neigiamą likutį savo sąskaitoje. Vis dėlto, toks skolinimosi būdas paprastai suteikiamas tik įmonėms.
  • Galite pabandyti skolintis iš kredito unijų – palūkanos ten paprastai yra mažesnės. Tačiau norint iš jų pasiskolinti, pirmiausia reikia tapti jų nariu, o vėliau ir dalyvauti nuolatiniuose susirinkimuose. Todėl toks variantas nėra itin tinkamas pinigų prireikus tik vienam kartui.
  • Galima pasikalbėti su darbdaviais – jei nėra galimybės gauti didesnės algos, galbūt jie gali paankstinti mokėjimą. Taip greitai galite gauti reikiamą pinigų sumą.

Taigi tikrai yra galimybių išsisukti be banko paskolos. Prireikus pinigų, gali pagelbėti greitosios paskolos, kurios leidžia patiems valdyti grąžinimo procesą, nereikia laiduojančių asmenų. Taip pat tokios paskolos sutartis yra greitai užpildoma, o reikiami pinigai per kelias minutes atsiranda Jūsų sąskaitoje. Jokio laukimo, banko tarpininkavimo ir ilgos dokumentacijos – viskas tam, kad galėtumėte naudotis pinigais vos tik jų prireikus.

Naujausi įrašai