Grįžti į pagrindinį puslapį

Kokias teises turi paskolos gavėjai

Prisiimdami finansinius įsipareigojimus, mes daug girdime apie mūsų laukiančias pareigas, kurias reikės vykdyti: laiku mokėti, įvertinti savo mokumą iš anksto, dar prieš skolinantis ir t.t. Tačiau svarbu nepamiršti, kad klientai turi ne tik pareigas, bet ir savo teises, kurias žinoti pravartu. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbėsime būtent apie teises, kurias turi kredito gavėjai. Žinokite ir, prireikus, pasinaudokite jomis.

Kredito gavėjas gali grąžinti savo įsipareigojimus ankščiau

Imant paskolą ar greitąjį vartojimo kreditą ir pasirinkus ilgesnį terminą, siekiant neapsisunkinti savo finansinės padėties su per didelėmis įmokomis, jūs turite galimybę atsiskaityti ankščiau ir sumokėti mažiau palūkanų. Pasitaiko situacijų, kai finansinė padėtis staiga ir ženkliai pagerėja, tada atsiranda galimybė finansinius įsipareigojimus padengti iš karto. Jei jūs turite tokią galimybę – pasinaudokite ja. Tada ne tik jausitės lengviau, kai nebeturėsite jokių įsipareigojimų, bet ir turėsite galimybę sumokėti mažiau palūkanų, nei buvote numatę imdami paskolą.

Tačiau prieš grąžinant, būtinai susisiekite su savo pasirinkta finansines paslaugas teikiančia įmone ir išsiaiškinkite kokius veiksmus jums reikia atlikti bei kokią sumą reikės grąžinti. Gali būti taip, kad jums reikės rašyti prašymą dėl palūkanų perskaičiavimo (tada susisiekę, galėsite tiesiog pasitikslinti kokie yra tokio pobūdžio prašymo reikalavimai), o galbūt užteks tik pokalbio metu pasitikslinti sumą ir nieko papildomai daryti nebereikės.

Kai kurios finansines paslaugas teikiančio įmonės suteikia galimybę atlikti išankstinį kredito ar paskolos grąžinimą bet kuriuo metu, kol yra galiojanti sutartis. Tačiau net jei jūsų pasirinkta įmonė tokios galimybės nesuteikia, nepamirškite, kad įstatymas numato papildomą 14 dienų laikotarpį, per kurį galima atsisakyti kredito sutarties ir sumokėti palūkanas bei kitus su kredito gavimu susijusius mokesčius, paskaičiuotus tik iki tos dienos, kada planuojama grąžinti kreditą.

Kredito gavėjas turi teisę atsisakyti sutarties

Kartais gali pasitaikyti situacijų, kai paskola ar greitasis kreditas yra paimamas neapgalvotai. Arba vos pasiskolinus, atsiranda pinigų (pavyzdžiui, pervedamas atlyginimas, kurį buvo vėluojama mokėti) ir pasiskolintų pinigų nebereikia. Todėl žinokite, kad jei pasiskolinote bet kokią sumą pinigų ir tiesiog apsigalvojote, nusprendėte, kad jums jų nereikia – galite atsisakyti sutarties ir grąžinti pasiskolintą sumą, nemokėdami jokių palūkanų ar papildomų administracinių mokesčių. Tačiau įsidėmėkite, kad tam yra suteikiamos tik 2 dienos nuo sutarties sudarymo. Taip pat turėkite omenyje, kad neužtenka tiesiog atgal pervesti pasiskolintos sumos. Pirmiausiai jums reikia susisiekti su kreditą ar paskolą suteikusią įmonę ir juos informuoti apie pageidavimą atsisakyti sutarties. O kokie turėtų būti jūsų tolimesni veiksmai, informacija bus suteikta jau susisiekus.

Svarbu žinoti savo teises ir jei atsiranda galimybė pagerinti savo sąlygas ir sutaupyti pinigų – būtinai pasinaudokite ja. Tačiau primename, kad žinodami savo teises, nepamirštumėte ir pareigų. Vykdant pareigas bei žinant teises – kreditas ar paskola netaps  finansiškai nepakeliama našta.

Naujausi įrašai