Grįžti į pagrindinį puslapį

Kokias funkcijas atlieka kreditų biuras

Greičiausiai daugeliui žmonių, kuriems bent kartą yra tekę naudotis greituosius kreditus ar paskolas teikiančių bendrovių paslaugomis, yra tekę girdėti apie „Kreditų biurą“. Tačiau ne visi tiksliai žino, kokias funkcijas ši įstaiga atlieka ir kaip ji yra susijusi su asmens mokumo vertinimu. Būtent apie tai ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Kiekviena įmonė, kuri teikia greituosius vartojimo kreditus ar paskolas, gavusi paraišką paskolai gauti, ją nagrinėja remdamasi duomenimis, kuriuos pateikia būtent kreditų biuras. Kreditų biuras renka bei susistemina visą informaciją, kuri yra būtina asmens mokumo vertinimui. Ši bendrovė kaupia tokius duomenis, kaip įsiskolinimai kitose įstaigose, šiuo metu turimi įsipareigojimai, finansinė būklė, mokėjimo įpročius (pavyzdžiui, kaip dažnai tenka vėluoti atlikti įmokas ir t.t.). Visa ši informacija, kuri apdorojama ir kaupiama kreditų biure ir sudaro asmens kredito istoriją. Kreditų biure yra pateikiama ir informacija apie asmens bankrotą, įvairius finansinius ginčus, jei jie vyko teisminiu keliu.

Norint, kad jūsų mokumo istorija būtų tvarkinga ir prireikus, bet kada galėtumėte gauti paskolą, svarbu visas įmokas atlikti laiku. Neretai klaidingai manoma, kad norint gauti paskolą, tikrinami tik įsipareigojimai ir skolos kitose, būtent finansines paslaugas teikiančiose įmonėse, tačiau iš tiesų yra priešingai, kreditų biure pateikiama informacija apie visus turimus įsipareigojimus, tokius kaip telekomunikacijų paslaugos draudimo įmokos ir t.t. Net ir nedideli vėlavimai, kai vėluojama mokėti vos kelias dienas, yra užfiksuojami ir pagal juos yra nustatomi asmens finansiniai įpročiai, kurie gali turėti daug įtakos ateityje vertinant mokumą.

Kreditų biuro pateikiama informacija gali atskleisti gana tikslų asmens finansinį portretą. Atrodytų, kad turėtų pakakti gauti informaciją apie asmens gaunamas pajamas, skolas bei įsipareigojimus, tačiau finansiniai įpročiai pasako kur kas daugiau. Pavyzdžiui, dalis žmonių, net ir gaudami stabilias pajamas, nuolat vėluoja atlikti įmokas, kartais dėl įpročio, kartais tiesiog dėl išsiblaškymo. Visa ši informacija atsispindi kreditų biuro pateikiamoje ataskaitoje. Todėl kiekviena įmonė, vertindama žmogaus mokumą, gali atsižvelgti į šį polinkį, ko pasakyti vien iš pajamų ir įsipareigojimų santykio nepavyktų.

Taip pat verta paminėti, kad kreditų biure yra renkama informacija tiek apie fizinius, tiek ir apie juridinius asmenis.

Norėdami, kad Jūsų kredito istorija būtų tvarkinga, užtikrinkite, kad jūsų visos sąskaitos yra mokamos laiku. O jei susiduriate su situacija, kad vis dėlto pradelsėte mokėjimą – kuo skubiau jį padenkite, nes kreditų biure atsispindi ir informacija per kliek laiko susidariusi skola buvo padengta. Jei skola padengiama vos per dieną ar dvi, finansines paslaugas teikiančios įmonės atsižvelgia į tai.

Norint atstatyti savo gerą kreditingumo istoriją, vien padengti pradelstus mokėjimu neužteks. Svarbu paminėti, kad net padengus visas skolas, informacija kreditų biure yra saugoma 10 metų nuo įsipareigojimų padengimo dienos. Todėl prieš prisiimdami net nedidelį finansinį įsipareigojimą, gerai įvertinkite savo mokumo galimybes, nes jei tai bus daroma aplaidžiai, ateityje galite susidurti su rimtomis problemomis, kai prireikus, negalėsite skolintis.

Naujausi įrašai