Grįžti į pagrindinį puslapį

Kodėl žmonės, turintys pakankamas pajamas, naudojasi greitosiomis paskolomis?

Greita paskola internetu gerokai populiaresnė, nei banko ar kitos kreditus teikiančios institucijos paskola. Pagrindinė priežastis – greituosius kreditus teikiančios bendrovės kelia ne tokius griežtus reikalavimus pasiskolinti pinigų norintiems klientams. Internetu teikiamos paskolos išties patogios ir naudingos tiems, kuriems reikalinga tam tikra pinigų suma čia ir dabar, tačiau žmonės žino, kad pasiskolintus pinigus galės atiduoti artimiausiu metu, todėl neįklimps į skolas.

Griežti reikalavimai

Griežti reikalavimai

Nuo 2016 m. vasario mėn. įsigaliojusios Greitųjų kreditų įstatymo pataisos nustatė tam tikras lubas – jau nebegalima besąlygiškai skolintis. Jei Jums reikalinga paskola, turite būti pilnametis, tačiau ne vyresnis nei 70 metų fizinis asmuo. Be to, skolindamiesi turite turėti pakankamai gerą kreditingumo istoriją. Visuomenėje vis dar gajus mitas, jog greitųjų paskolų teikėjai neturi jokių „normatyvų“, taigi žmonės galvoja, kad gali skolintis neribotai – kiek nori ir kada nori. Tai – visiška netiesa. Nors kreditoriai žiūri kiek atlaidžiau, tačiau būtinai atsižvelgia į žmogaus atskaitingumą ir skolinimosi praktiką. Be to, naujoji įstatymo pataisa apibrėžė ir kredito teikimo laiką – paskolą galite gauti tik nuo 7 iki 22 val., kad būtų užtikrintas žmonių sąmoningumas. Būtina paminėti ir faktą, kad nors greitieji kreditai ir nėra paskolos mažomis palūkanomis, įstatymo pataisose numatyta, kad paskolos palūkanų nereikia mokėti, jei ji grąžinama per 2 dienas.

Netikėtumai

Netikėtumai

Ne paslaptis, jog net patys stropiausi „ekonomistai“ daro biudžeto planavimo klaidų. Viena tokių klaidų – finansų skirstymas tik einamiesiems reikalams: mokesčiams, konkretiems planuotiems pirkiniams, maistui ir pan. Dažnai pamirštamos netikėtos išlaidos, kurių prognozuoti praktiškai neįmanoma – pavyzdžiui, tokių išlaidų atsiranda, kai sugęsta automobilis, užklumpa netikėta liga ar reikia įsigyti neatidėliotiną pirkinį. Finansų planavimo specialistai pataria kiekvieną mėnesį atsidėti konkrečią pinigų sumą, kuri pagelbės netikėtai kilus piniginių sunkumų.

Bloga kredito istorija

Šiandien greita paskola internetu vis dar asocijuojama su nepakankamas pajamas turinčiais asmenimis, paprastai neturinčiais darbo ar desperatiškai ieškančiais greito finansinio sprendimo. Tai nėra visiška tiesa. Dideles pajamas gaunantys žmonės taip pat naudojasi greitaisiais kreditais. Ne todėl, kad konkrečiu metu trūktų pinigų, o dėl kitų priežasčių. Viena jų – bloga kredito istorija, kuri, kaip žinome, saugoma 10-metį, taigi žmonės, net ir turėdami pajamų, galintys išmokėti paskolą, jos negauna iš banko ar kito kreditoriaus. Tokiu atveju gelbėja greitosios paskolos: žmogus gali plėsti verslą ar išspręsti kitus nenumatytus atvejus. Prastėjant ekonominei situacijai, net ir geras pajamas gaunantys asmenys neišvengia finansinių duobių, todėl net ir jiems paprastai reikalinga paskola. Tokie žmonės priklauso mažesnės rizikos grupei, taigi turi didesnę galimybę neįsitraukti į greitųjų paskolų nuolatinio vartojimo ratą ir grąžinti pasiskolintus pinigus laiku. Taigi mitas, jog greita paskola internetu – tik pinigų stygių jaučiantiems žmonėms, paneigtas.

Bloga kredito istorija

Dar viena vyraujanti nuomonė greitųjų kreditų rinkoje – internetinių paskolų brangumas. Kaip jau buvo minėta anksčiau, jei kreditas atiduodamas per 48 valandas, paskolos palūkanų mokėti nereikia, t. y. grąžinama tik tiek, kiek buvo pasiskolinta. Be to, kai kurie žmonės linkę manyti, kad jei jie paprašys per didelės pinigų sumos, jų prašymas bus atmestas ir apskritai jokia paskola nebus suteikta. Tai – netiesa. Kreditoriai, įvertinę Jūsų pinigines įplaukas, bet kokiu atveju pateiks pasiūlymą. Jei negausite norimos sumos, galėsite įvertinti kitą – Jūsų atveju palankesnį – pasiūlymą. Svarbu, kad skolinimasis būtų pamatuotas ir atsakingas. Tik tokiu atveju bet kokia greitoji paskola taps Jūsų gelbėtoju, o ne priešu.

Naujausi įrašai