Grįžti į pagrindinį puslapį

Kodėl svarbu perskaityti sutarties sąlygas

Sutartis – tai dokumentas, kurį pasirašydami, patvirtinate, kad susipažinote ir sutinkate su visomis nurodytomis sąlygomis ir taisyklėmis. Sutarties sąlygas perskaityti būtina, mat ne kas kitas, o jūs turėsite jas vykdyti. Neretai pasitaiko situacijų, kai žmonės dėl skubėjimo ar tiesiog neatidumo neįsigilina į sutarties sąlygas, pasirašo dokumentus, o kai susiduria su tam tikromis kliūtimis ar susiduria su sąlygomis, kurios netenkina, būna nemaloniai nustebinti – juk viskas buvo įtraukta į sutartį. Tada lieka tik apgailestauti, kad buvo stengiamasi sutaupyti laiko ir į pasirašomus dokumentus neįsigilinta.

Sudarant finansinių paslaugų sutartį, imant paskolą, kreditą ar perkant daiktus išsimokėtinai, sutartyje yra nurodomos visos sąlygos. Nurodomi visi mokesčiai, tokie kaip mėnesio įmoka, sutarties sudarymo mokestis, mokama bendra palūkanų suma. Todėl ypatingai gerai susipažinkite su šia informacija, nes tai yra pinigai, kuriuos mokėsite būtent jūs. Kartais gali atrodyti, kad mėnesio įmoka yra pakankamai nedidelė, bet pasinagrinėjus, kuriam terminu imtas įsipareigojimas, tampa akivaizdu, kad sumokama iš ties didelė palūkanų suma. Tokia informacija yra detaliai pateikiama sutartyje, todėl pirmiausiai viską perskaitykite, jei kyla bent menkiausių klausimų – klauskite, domėkitės ir tik tada, kai jums bus atsakyta į visus klausimus – sutartį pasirašykite.

Taip pat sutartyje yra numatomos ir kitos sąlygos, apie kurias jums itin pravartu žinoti. Pavyzdžiui, numatomi visi veiksmai, kuriuos reikės atlikti, jei norėtumėte prisiimtus įsipareigojimus grąžinti ankščiau laiko. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienoje įmonėje sąlygos skiriasi, pavyzdžiui, vienoje įmonėje užtenka tik sumokėti tam tikrą sumą ir būsite atsiskaitę, kai tuo pat metu kitoje įmonėje jau reikalinga rašyti prašymą, pagal tam tikrus reikalavimus ir tik tada suteikiama galimybė atsiskaityti ankščiau, mokant mažiau palūkanų. Todėl net jei skolinatės nebe pirmą kartą ir su tokiomis situacijomis jau esate susidūrę, sutartyje vis tiek perskaitykite visas sąlygas, mat jos gali skirtis.

Taip pat sutartyje yra numatomos visos pasekmės, kurios laukia, jei nebegalėsite laiku vykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų. Galite iš anksto žinoti, kokio dydžio vėlavimo palūkanos jums būtų paskaičiuojamos bei pateikiamos alternatyvos, kaip elgtis, jei laiku negalite mokėti. Pavyzdžiui, daugumoje finansines paslaugas teikiančių įmonių yra suteikiama galimybė už tam tikrą mokestį, atidėti mokėjimo terminą. Tada jūs išvengtumėte vėlavimo palūkanų paskaičiavimo, nesusigadintumėte kreditinės istorijos bei išvengtumėte visų galimų rūpesčių, susijusių su vėlavimu vykdyti įsipareigojimus.

Kai tam tikros sumos pinigų prireikia netikėtai ir skubiai, gali kilti noras praleisti sutarties sąlygų skaitymą, pasiskolinti kuo skubiau ir įgyvendinti savo planus, kuriems pinigų prireikė. Ir vis dėlto, raginame visada rasti laiko įsigilinimui į sutartį ir tik būdami tikri, kad visos sutarties sąlygos jus tenkina ir pajėgsite jas visas įgyvendinti – pasirašykite. Tokiu būdu išvengsite didelių finansinių nesklandumų. Skolinantis internetu, tai padaryti itin paprasta, jūs visas sąlygas galite perskaityti net nepalikdami namų. O jei kiltų klausimų, su pasirinktos įmonės atstovu galite lengvai susisiekti telefonu arba elektroniniu paštu.

Naujausi įrašai