Grįžti į pagrindinį puslapį

Kiek kainuoja akiniai?

Ar žinote, kad maždaug kas antras žmogus nešioja akinius ar turi su regėjimu susijusių problemų? Kiekvienais metais į specialistus dėl pablogėjusio regėjimo kreipiasi vis jaunesnio amžiaus atstovai. Nieko keisto, kai tiek daug laiko praleidžiame prie telefonų, kompiuterių ar televizorių ekranų. Šie prietaisai užvaldo net ir pačių mažiausiųjų dėmesį, kas lemia regos problemas jau ankstyvame amžiuje. Anksčiau ar vėliau akinius dėvėsime visi? Galbūt. Nesvarbu, akinius nešiojate dėl mados ar būtinybės, tikriausiai aktualu pasidomėti jų kainų tendencijomis, kaip išsirinkti tinkamą formą ar rasti būdą, kaip jų daugiau nebenešioti.

Apie kainas

Rėmelis ir lęšiai – tai du pagrindiniai elementai iš kurių susideda akiniai. Labai svarbus abiejų tinkamas pasirinkimas, nes rėmelis lems nešiojimo patogumą, o lęšiai regėjimo kokybę. Akiniai gali būti skirti nuolatiniam ar periodiniam dėvėjimui, pavyzdžiui, tik skaitant ar vairuojant. Renkantis akinius būtina, kad Jūsų akis įvertintų specialistas ir juos parinktų pagal Jūsų individualią situaciją. Skaičiuojant akinių kainą į ją reikėtų įtraukti ne tik rėmelį ar lęšius, bet ir tokias papildomas paslaugas kaip akinių gamyba, specialisto konsultacija, regėjimo patikrinimas, garantija, akinių dėklas.

Sekant populiariausių optikos salonų pateikiamą informaciją, akinių komplekto kaina šiuo metu gali svyruoti nuo 25 iki kelių šimtų eurų. Kaina gali būti ir dar didesnė, jei pasirinksite pasaulyje gerai žinomo prekės ženklo rėmelį. Jei akinių rėmelio prekinis ženklas Jums nėra svarbus ir rinksitės ekonominį variantą, akinių rėmelius galite rasti ir vos už 10 eurų.

Kompensuojami akinių lęšiai

Prieš atveriant piniginę Jūsų pasirinktoje optikos parduotuvėje, rekomenduojame pasidomėti, galbūt akinių lęšius galite įsigyti nemokamai ar pigiau. Valstybinės ligonių kasos kompensuoja 80 eurų sumą suaugusiems asmenims, kurie turi pirmos ir antrosgrupės regos negalią, tačiau ne dažniau kaip kartą per du metus. Asmenims iki 18 metų kompensuojama 40 eurų suma, tačiau ne dažniau nei kartą per metus. Tiesa, pasitikslinkite kokius papildomus dokumentus reikia pateikti, norint gauti lengvatą ir ar Jūsų norima akinių parduotuvė yra sudariusi sutartį su Valstybinėmis ligonių kasomis.

Kaip išsirinkti akinių formą

Pagrindinė akinių paskirtis yra koreguoti regėjimą. Tikriausiai kiekvienas žmogus dėvintis akinius nori ne tik puikiai matyti, bet ir atrodyti gerai. Akiniai ne retai tampa svarbiu stiliaus akcentu, todėl daug dėmesio skiriama akinių formai. Akinių rėmelių formą nesunkiai galima priderinti prie veido formos.

Širdies veido formai tiktų kvadratiniai ir aviatoriaus akiniai - jie suteikia švelnumo ir pusiausvyros kampuotiems veido bruožams. Ovaliam veidui galima rinktis beveik bet kokio stiliaus akinių rėmelius. Nereikėtų rinktis tik taip pat ovalių formų variantų. Kvadrato veido formai pusiausvyros ir struktūros suteiks apvalūs ir ovalūs akiniai. Kampuotą deimanto veido formą sušvelnins apvalūs ar ovalūs akinių stiliai. Apvaliaveidžiams raiškumo ir švelnesnių bruožų pridės stačiakampiai ir geometriniai rėmeliai.

Akių korekcija

Akiniai ne tik koreguoja regėjimą, bet apsaugo akis nuo dulkių, purvo ar vabzdžių. Nepaisant to, ne visada yra patogu juos dėvėti, todėl kontaktiniai lęšiai galėtų būti gera alternatyva akiniams. Naudojant kontaktinius lęšius įmanoma pakoreguoti daugelį regėjimo sutrikimų. Tiesa, jie gali sukelti sausų akių sindromą ar įtakoti įvairių infekcijų atsiradimą, esant netinkamai priežiūrai.

Vis labiau populiarėja regėjimo korekcija lazeriu ir yra laikoma puikia alternatyva tiek akiniams, tiek kontaktiniams lęšiams. Operacijos trukmė – vos 15 minučių. Ilgalaikėje perspektyvoje, atlikta korekcija yra ekonomiškesnis variantas, nes operacijos kaina prilyginama 2-3 kokybiškų akinių poroms. Akių korekcijos kaina lazeriu, priklausomai nuo klinikos ir operacijos atlikimo metodo, gali svyruoti nuo 500 iki 2000 eurų. Svarbu paminėti, kad lazerinė chirurgija gali būti atliekama ne visiems. Tik gydytojas specialistas gali patikslinti, ar galite rinktis šį gydymo metodą.

Vartojimo paskola sveikatos gerinimo tikslais

Sveikata ir gera savijauta yra tas turtas, kurį reikėtų labiausiai branginti. Jei džiaugtis puikiu regėjimu trukdo nepalanki finansinė situacija, siūlome pasinaudoti Vivus Finance vartojimo paskola sveikatos gerinimo tikslams. Reikalingą pinigų sumą Jūsų norimai sveikatos paslaugai įsigyti galėsite išdalinti į mažas mėnesio įmokas. Neatidėliokite planų, kurie susiję su sveikata, rūpinkitės savimi.

Naujausi įrašai