Grįžti į pagrindinį puslapį

Patarimai, kurie padės sutaupyti keliaujant

Ruošiantis kelionėms į egzotines ar poilsines šalis daugelis suka galvas, kaip tinkamai susiplanuoti finansus ir neperžengti numatyto atostogų biudžeto. Svarbu ne tik atsakingai išsirinkti viešbutį ar iš anksto pasirūpinti pigesniais lėktuvo bilietais – vertėtų žinoti, kad kelionės metu taip pat galima sėkmingai kontroliuoti savo finansinius išteklius. Vivus Finance finansų ekspertai pataria, kaip neleisti išlaidoms apkartinti kelionės nuotaikų ir leisti viešnage mėgautis taupiai.

Bendraukite su vietiniais gyventojais

Klauskite vietinių

Nepasikliaukite tik internete rastomis turistų pamėgtų kavinių ar restoranų rekomendacijomis. Apsukrūs prekybininkai mėgsta pasipelnyti iš čia atklydusių svetimšalių, todėl stipriai užkelia patiekalų kainas populiariose turistinėse vietose. Atvykę į kelionės tikslą, geriau būkite atviri vietiniams gyventojams ir išdrįskite pasiteirauti, kur čia gyvenantys žmonės mėgsta nueiti pavalgyti ar užkasti. Vietos gyventojai žino geriausias ir įperkamas vietas, kuriose kokybės ir kainos santykis ne tik nudžiugins, bet ir leis sutaupyti.

Valgykite bent kartą ten, kur apsistojote

Valgykite kur apsistojote

Siekiant prižiūrėti savo kelionių išlaidas, patartina atostogų metu bent kartą per dieną valgyti viešbutyje ar kitoje vietoje, kurioje apsistojote. Ne tik parduotuvėse, bet ir vietiniame turguje galite rasti platų maisto produktų pasirinkimą, ypatingai šviežių vaisių ir daržovių. O vienas iš šių vietų privalumų – turistų pamėgtos derybos. Vietiniai yra maloniai linkę ieškoti kompromisų, todėl nepamirškite pasinaudoti proga ir gudriai pasiderėkite!

Keliaukite pėsčiomis

Keliaukite pėščiomis

Jeigu kelionė trunka ilgiau ir svarbiausios lankytinos vietos išsidėsčiusios netoli viena kitos – nesinaudokite vietiniu transportu ir pamatykite miestą pėsčiomis! Klaidžiokite po miestą, stebėkite verdantį vietinių gyvenimą ir nustebsite, kiek neplanuotų, bet įsimintinų dalykų patirsite kelionės metu.  

Nemokamos autentiškos vietos

Nemokamos lankytinos vietos

Dauguma pasaulio šalių siūlo platų spektrą nemokamų turistinių vietų, pramogų ar muziejų. Prieš kelionę panaršykite internete ir pasidarykite sąrašą vietų, kuriose galėsite mėgautis autentiška to miesto aplinka nemokamai. Taip pat nepamirškite pasiklausti gatvėje ar parduotuvėje sutiktų žmonių – vietiniai gyventojai ne tik žino geriausias vietas pavalgyti, bet maloniai sutiks pasidalinti ir vietomis, kuriose nereikia plačiai atverti piniginių.

Suvenyrus pirkite kelionės pabaigoje

Suvenyrus pirkite vėliausiai

Nepasiduokite įkyrioms pagundoms įsigyti autentiškų daiktų kelionės pradžioje. Įsibėgėjus atostogoms gali nutikti neplanuotų įvykių, kurie stipriai apkarpys atostogų biudžetą. Būtent todėl kelionės pabaiga yra saugiausias ir tinkamiausias laikas suvenyrų medžioklei, kai būsite tikri, kokį atostogų biudžeto likutį dar galite išleisti. Be to, viešnagės pabaigoje jau būsite puikiai susipažinę su vietinėmis parduotuvėmis, todėl galėsite nesunkiai rasti suvenyrus jau aplankytose pigiose miesto krautuvėlėse.

Naujausi įrašai