Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip užmegzti verslui naudingus kontaktus

Kad ir kokio verslo srityje dirbtumėte – visada pravartu turėti naudingų kontaktų, kurie gali padėti  Jus suvesti su potencialiais klientais, reikiamu metu duoti gerą patarimą bei prisidėti prie idėjų vystymo. Vis dėlto, esant verslo pasaulio naujoku, ne taip lengva  tuos asmenis surasti ir su jais atrasti ryšį. O įmonės sėkmė ir verslo augimas yra tiesiog neatsiejamas ne tik nuo klientų, bet ir nuo partnerių. Tad šios dienos tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip užmegzti naujus kontaktus, kurie gali būti naudingi verslui.

Lankykitės įvairiuose renginiuose

Pradėjus savo verslą, darbo gali būti tiek, kad, rodos, paroje valandų nepakanka. Kokie dar renginiai? – klausite Jūs. Vis dėlto, tai puiki galimybė susipažinti su žmonėmis, kurie gali būti Jums naudingi arba kuriems būtumėte naudingi Jūs. Tikrai neraginame vykti į kiekvieną renginį, kuris rengiamas  Jūsų mieste. Atsirinkite sau tinkamiausius, pagal Jūsų veiklos sritį ir skirkite tam laiko.

Lankykitės įvairiuose renginiuose

Jei vis dėlto laiką itin branginate, išsirinkite tik didžiausius metų įvykius, svarbiausius renginius, kuriuose susirenka daugiausiai žmonių ir vykite tik į juos. Žinoma, iš anksto pasirenkite vizitines korteles, kurios Jus pristatytų ir geriausiai atspindėtų Jūsų kuriamą verslą.

Priklausykite organizacijoms

Įvairios organizacijos, vienijančios tos pačios srities atstovus – puiki galimybė susipažinti su įkvepiančiais žmonėmis, atrasti naujų idėjų arba naujų būdų generuoti jau esamas. Todėl drąsiai domėkitės, kokios organizacijos vienija Jūsų srities atstovus ir prisijunkite prie Jų.

Priklausykite organizacijoms

Priklausymas organizacijai suteikia daugiau naudos, nei vien tik naudingų kontaktų atradimas. Organizacijos rengia įvairius renginius, seminarus, kurių metu suteikiama galimybė gilinti savo žinias, tobulinti įgūdžius ir neatsilikti nuo spartaus bei nuolat besikeičiančio  verslo pasaulio tempo.

Naudokitės socialiniais tinklais

XXI amžius jau tapo nebeatsiejamas nuo socialinių tinklų, kurias dažnai pradedame ir užbaigiame kiekvieną dieną. Kai kone visas asmeninis gyvenimas jau persikėlė į socialinius tinklus – verslui nebeliko kitos išeities, kaip tik keltis ten pat. Todėl dabar verslui naudingus kontaktus užmegzti galite net ir neiškėlę kojos iš savo kabineto. Vienas iš populiariausių ir verslui naudingiausių socialinių tinklų Lietuvoje – tai „LinkedIn“, kuris yra vienas didžiausių profesinių tinklų visame pasaulyje, tad čia galite surasti reikiamus asmenis ar įmones ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, man „LinkedIn“ vienija daugiau kaip 33 milijonus asmenų iš viso pasaulio.

Seni kontaktai traukia naujus

Nebijokite jau turimų kontaktų paprašyti, kad Jus pristatytų naujiems. Jei žinote, kad Jūsų kolega ar verslo partneris jau pažįsta Jums potencialiai naudingą asmenį – paprašykite, kad Jus jam pristatytų. Verslo pasaulyje tai nėra laikoma įkyrumu, o tiesiog naudingomis pažintimis.

Seni kontaktai traukia naujus

Paskutinis patarimas – nepraraskite senų kontaktų. Siekiant susipažinti su vis naujais žmonėmis, megzti vis naujus kontaktus – nėra sunku pamiršti jau turimus. Taip Jūsų visas įdėtas darbas ir pastangos taps bevertės. Juk neužtenka turėti storą užrašų knygutę, su daugybe telefono numerių ar elektroninių paštų adresų. Tik tuo atveju, jei su žmonėmis, kuriuos pažįstate, nuolat palaikysite ryšį – prireikus pagalvos ar patarimo, drąsiai galėsite į juos kreiptis. Tikrai nereikia su kiekvienu jų susitikti pietų kas savaitę ar kasdien paskambinti, tačiau pasveikinimas gimimo dienos proga, su svarbesne metų švente ar simbolinės dovanos nusiuntimas tikrai padės ryšį išlaikyti.

Naujausi įrašai