Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti ruošiantis Velykoms

Velykos – viena gražiausių ir nuotaikingiausių pavasario švenčių, kurios su nekantrumu laukia daugelis šeimų. Šiltėjantis oras, vis ilgesnės dienos ir atgyjanti gamta, rodos, savaime sukelia šventišką nuotaiką. Vis dėlto, kaip ir bet kuri kita šventė, taip ir Velykos reikalauja finansinių išlaidų. O šeimoms, kurių biudžetas ribotas arba kurios stengiasi kuo labiau taupyti, šios šventės artėjimas gali sukelti ir stresą. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės Velykoms pasiruošti net ir neišleidžiant itin daug pinigų.

Vienas iš svarbiausių ir būtiniausių kiekvienų Velykų akcentų – tai margučiai. Vargu ar bent vienos šeimos Velykų stalas apsieis be įvairiausiomis spalvomis nudažytų kiaušinių, kurie tampa ir pagrindiniu patiekalu, ir įvairių žaidimų dalimi. Žinoma, norisi, kad margučiai būtų kuo ryškesni, kuo įvairesni ar labiau traukiantys akį. O norint pasiekti tokį efektą – stengiamasi nusipirkti kuo skirtingesnių spalvų dažų, kurie gali kainuoti gana nemažai. Išeitis -  nusipirkti vienos ar dviejų spalvų dažus, o pačių margučių dekoravimui pasitelkite natūralias priemones: prisirinkite įvairių žolelių, vyniokite į svogūnų lapus, dekoruokite vašku – išbandykite pačias įvairiausias marginimo technikas. Tada galėsite džiaugtis iš ties autentiškai atrodančiais margučiais, kurie nustelbs net pačias įmantriausias spalvas, o ir pats marginimo procesas bus puikus užsiėmimas visai šeimai.

Taip pat nepamirškite, kad Velykos būna kasmet, todėl jau praėjus šiai šventei – pasidairykite ir įsigykite velykinių margučių dažų, su didele nuolaida. Praėjus šventėms, prekybos centrai stengsis išparduoti neparduotas prekes, todėl galėsite įsigyti daugybę įmantriausių spalvų dažų už mažas kainas. Naudokitės tokiu išpardavimu – tada kitais metais nebereikės sukti galvos.

Iki Velykų likus kelioms savaitėms, prekybos centrai pardės teikti itin didelę pasiūlą pačių įvairiausių šventinių dekoracijų: krepšelių, dekoratyvių pintinių, ryškiaspalvių žaislų ir viso kito gėrio, kuris būtų skirtas Velykų stalui dekoruoti. Tačiau, kad ir kaip stipriai jus viliotų ryškios spalvos ir įmantrios dekoracijos, jei taupote – atsispirkite šioms išlaidoms. Jei norite šventei pasipuošti, dekoracijas pasigaminkite patys, juk tikrai namuose rasite vieną ar kitą nenaudojamą pintinę, sudėkite į ją velykinius margučius, papuoškite natūraliais augalais, kurie pavasariui atėjus, bus nesunkiai randami ir turėsite tikrai ne prastesnę ir kur kas autentiškesnę Velykinę dekoraciją.

Jei organizuojate Velykų pasisėdėjimą šeimos nariams ar draugams, greičiausiai  jau dabar nerimą kelia mintis apie maisto gausą, kurio prireiks ir sumokimas, kaip tai ženkliai patuštins jūsų piniginę. Išeitis – sudaryti patiekalų sąrašą ir jį išsiųsti visiems dalyviams, kad kiekvienas ateinantysis, atsineštų savo patiekalą. Tokiu būdu išlaidos bus pasidalinamos, o sąrašas padės išvengti pasikartojančių patiekalų – juk greičiausiai kiekvienas norės atsinešti kokį nors velykinį patiekalą.

Kad šventė būtų kuo įdomesnė – pasidomėkite tradiciniais Velykų žaidimais, kuriais galėtumėte užsiimti visi kartu ir kuriems nereikėtų papildomų išlaidų. Neretai iš nuobodulio, sėdėdami prie stalo, žmonės valgo daugiau, nei norisi. Tokiu būdu ir maisto reikės mažiau, ir išvengsite persivalgymo, kuris sukelia tik nemalonius pojūčius. Visiems susirinkusiems bus kur kas linksmiau.

Ir pabaigai, nepamirškite, kad Velykų, kaip ir bet kurios kitos šventės tikslas – ne išleisti kuo daugiau pinigų, siekiant sužavėti aplinkinius, bet galimybė praleisti laiką su sau svarbiais žmonėmis. Taip pat tai proga pasidžiaugti dar viena pasibaigusia žiema ir artėjančiu šiltuoju, šviesiuoju metų laiku.

Naujausi įrašai