Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti planuojant vestuves

Vestuvės – tai viena gražiausių švenčių kiekvienos poros gyvenime. Tačiau artėjančios vestuvės gali kelti ne tik malonius jausmus, bet ir nerimą, nes jos gali iš tiesų nemažai kainuoti. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės sutaupyti ruošiantis šiai ypatingai šventei. Juk tai, kad išleisite mažiau pinigų, dar tikrai nereiškia, kad šventė bus neįsimintina. Pasitelkus sumanumą ir išradingumą, galėsite suorganizuoti puikią šventę sau ir savo artimiesiems, per daug nenukentėdami finansiškai.

Vestuvėms rinkitės mažiau populiarias dienas

Savaime suprantama, kad jei norite planuoti vestuves vieną iš vasaros šeštadienių – kainos jus gali nustebinti. Ir ne tik kainos, bet ir pasirinkimo trūkumas (bažnyčios, puotos vietos, restorano ar panašiai), jau net nekalbant apie vestuvines sukneles, puokštes bei kitus šiai šventei reikalingus atributus. Vasara yra pats populiariausias metas šiai šventei, o tuo labiau šeštadieniai - dauguma porų kone metus prieš šventę pradeda rezervuoti geresnes vietas, o ir kainos gerokai šokteli. Todėl jei norite sutaupyti, rinkitės mažiau populiarias dienas, pavyzdžiui ruduo ar pavasaris gali būti ne ką prastesnis laikas.

Jei vis dėlto norite vestuvių būtent vasarą – rinkitės mažiau populiarias savaitės dienas, pavyzdžiui vietoje šeštadienio, pasirinkite penktadienį arba net kurią nors iš savaitės vidurio dienų. Žinoma, galbūt daliai svečių tai nebus itin patogu, tačiau jei juos informuosite iš anksto, jie tikrai sugebės darbe gauti laisvas dienas ir atvykti į jūsų šventę. Organizuojant vestuves šiomis dienomis - už viską galite sumokėti kur kas mažiau, nei savaitgalio dienomis.

Skirkite laiko planavimui

Vos susižadėjus, nemaža dalis porų svajoja kuo greičiau susituokti, tačiau ilgesnės sužadėtuvės turi savų pliusų, o pats didžiausias iš jų – turėsite daugiau laiko šventės planavimui. Neskubėdami galėsite ieškoti geriausios vietos (kuri atitiktų ir jūsų norus, ir kaina būtų gera). Taip pat, jei norimą vietą rezervuosite iš anksto – sumokėsite kur kas mažiau, nei nuomojantis likus vos keliems mėnesiams iki pasirinktos datos.

Vietą, tiekėjus ir aptarnaujantį personalą rinkitės patys

Yra nemažai vietų, kurias nuomojantis, jos pačios turi savo maisto tiekėjus, padavėjus, vakaro vedėjus ir visą kitą reikiamą personalą. Sutinkame, tai yra itin patogu, nes nereikia patiems nieko ieškoti – viską galite išsinuomoti vienu metu ir vis dėlto, tai dar tikrai negarantuoja, kad sutaupysite. Todėl rekomenduojame rinktis vietą, kurioje nėra privaloma rinktis jų maisto tiekėjų ar jų personalo –   nors galbūt užtruksite ir ilgiau, galite sutaupyti.

Rinkitės švedišką stalą vietoje įprastos vakarienės

Nemažą dalį vestuvių biudžeto užima maistas ir gėrimai, todėl jei jūsų organizuojama šventė nėra didelė, vietoje įprastos kelių patiekalų vakarienės, galite rinktis švedišką stalą, su įvairiais skirtingais užkandžiais. Tai ir  kainuos mažiau, ir svečiai turės galimybę bendrauti su kuo nori, o ne tik su stalo kaimynais.

Apsilankykite ne vestuvinių prekių parduotuvėse

Jei nusprendėte patys dekoruoti šventės vietą – apsilankius vestuvėms skirtų prekių parduotuvėse kainos jus gali iš tiesų nustebinti. Mat vien tai, kad parduotuvė yra specializuota, kainos gali būti didesnės. Vietoje to, pasilankykite įprastose dekoracijų parduotuvėse, gėles pirkite turguje – taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir rasite itin originalių ir stilingų dekoracijų.

Surenkite povestuvinį išpardavimą

Praėjus vestuvėms, jums iš tiesų liks nemažai geros kokybės daiktų, kurių kasdienai jums nebereikės. Pavyzdžiui, įvairios dekoracijos, vestuvinės suknelė, galbūt net pamergių apranga. Visi šie daiktai tik užims namuose vietą ir vargu ar bus panaudoti dar kada nors gyvenime. Vietoje tokio nereikalingo kaupimo – tiesiog parduokite šiuo daiktus, taip ir namai bus neapkrauti ir susigrąžinsite bent dalį šventei išleistų pinigų.

Nebūtina organizuoti didelių, brangių vestuvių vien tam, kad padarytumėte įspūdį svečiams, jei jums patiems to visiškai nesinori. Jaukus susibūrimas, stilingos dekoracijos ir nuoširdžios emocijos jums įsimins daug labiau, o ir padės išleisti mažiau pinigų. Juk ir po vestuvių reikės gyventi. O galbūt sutaupytus pinigus panaudosite ilgesniam ar įspūdingesniam medaus mėnesiui.

Naujausi įrašai